Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w gminie Lichnowy

Gmina LIchnowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00240834
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00240834/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-31 11:25
Lokalizacja
Lichnowy, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb0bdb59-c18b-11ed-b311-9aae6ad31be8
Identyfikator
5792046746
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlaneUsuwanie glebyRoboty rozbiórkowePrzygotowanie terenu pod budowęOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

CENTRALNY WODOCIĄG ŻUŁAWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W NOWYM DWORZE GDAŃSKIMNowy Dwór Gdański, PL · lot 0
4 661 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00240834 z dnia 2023-05-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w gminie Lichnowy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina LIchnowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747840

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tczewska 6

1.5.2.) Miejscowość: Lichnowy

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-224

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.stachowiak@lichnowy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lichnowy.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminalichnowy.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w gminie Lichnowy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb0bdb59-c18b-11ed-b311-9aae6ad31be8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00240834

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00066774/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w gminie Lichnowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00136762

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGI.271.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w ramach projektu „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w gminie Lichnowy” dofinansowanego ze środków z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
1. Zamówienie obejmuje:
a) roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę – pomiary, usunięcie wierzchniej warstwy humusu, zabezpieczenie terenu;
b) roboty ziemne – wykopy liniowe, wykopy pod studnie rewizyjne i przepompownie, wywóz ziemi samochodami;
c) roboty instalacyjne – instalacje sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej, instalacje studni rewizyjnych, instalacje strefowych przepompowni ścieków
z oprzyrządowaniem, instalację przyłączy kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej
i tłocznej, instalację przydomowych oczyszczalni ścieków;
d) roboty drogowe – wykonanie dróg dojazdowych do strefowych przepompowni ścieków;
e) roboty elektryczne – instalacja wewnętrznych linii zasilających przepompownie, instalacja systemów telemetrii, instalacja oświetlenia terenów przepompowni;
f) zagospodarowanie terenu – obejmujące utwardzenie i nasadzenie zieleni na terenie wokół przepompowni.
Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem następujące roboty i usługi związane z dostarczeniem materiałów:
a) wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (około 1271 mb rur Ø200 PVC-u ze ścianką litą)
b) wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (około 311 mb rur Ø160 PVC-u ze ścianka litą),
c) wykonanie studni rewizyjnych Ø425 PVC – około 62 szt,
d) wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej PEHD 100 Ø110 (około 4640 mb),
e) wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej z rur PEHD 100 Ø63 (około 644 mb), wykonanie przepompowni strefowych w zbiornikach z polimerobetonu DN1500 z oprzyrządowaniem, zasilaniem i urządzeniami telemetrii (4 szt),
f) wykonanie przepompowni przydomowych z oprzyrządowaniem w zbiornikach PEHD Ø800 oprzyrządowaniem, zasilaniem (7 szt),
g) wykonanie studnie rewizyjne betonowe (płuczące) Ø1200 – 16 szt.,
h) wykonanie studni betonowych odpowietrzających Ø1200 – 1 szt,
i) wykonanie przewiertów sterowanych: PE Ø400 – około 25 mb
j) wykonanie przewiertów sterowanych: PE Ø200 – około 281 mb
k) wykonanie przewiertów sterowanych: PE Ø160 – około 50 mb
l) wykonanie wewnętrznych linii zasilających od punktów pomiarowych do przepompowni, szafek rozdzielaczy i szafek sterowania
m) instalacje neutralizatorów odorów w przepompowniach
n) budowę dróg dojazdowych z kostki betonowej do przepompowni strefowych;
o) wykonanie ogrodzenia przepompowni strefowych;
p) wykonanie niezbędnych oznaczeń rurociągów.

Fizyczne parametry przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określa dokumentacja techniczna, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar, które stanowią załączniki nr 8-13 do SWZ.
Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych.
Jeżeli w SWZ lub dokumentacji technicznej pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości przyjętego sprzętu i materiałów. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych. Oferowane materiały muszą być równoważne jakościowe tym podanym w SWZ. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
W zakres zamówienia wchodzą wszystkie prace, usługi i materiały konieczne do wykonania zamówienia zgodnie z niniejszą SWZ, jak również usługi nie ujęte w dokumentacji technicznej, a których wykonanie jest niezbędne dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, jak np. koszty robót przygotowawczych, koszty utrzymania porządku w trakcie realizacji robót, koszt zorganizowania placu budowy, wszelkie opłaty, narzuty, podatki, cła itp., koszty wykonania dokumentacji powykonawczej, wykonanie niezbędnych prób, badań, uzgodnień, wpięć, sprawdzeń, opinii, ubezpieczenie budowy, zajęcie pasa drogowego, itp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45112500-0 - Usuwanie gleby

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4661700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6851100,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4661700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5792024213

7.3.3) Ulica: Warszawska

7.3.4) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

7.3.5) Kod pocztowy: 82-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4661700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-05-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane