Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Długołęka, przy ul. Robotniczej, dz. nr. ew 252/39

Gmina Długołęka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00241332
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00241332/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-31 13:16
Lokalizacja
Długołęka, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ce69b980-ea4d-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
9111102754
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychPrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00241332 z dnia 2023-05-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Długołęka, przy ul. Robotniczej, dz. nr. ew 252/39

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12

1.5.2.) Miejscowość: Długołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gmina.dlugoleka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ce69b980-ea4d-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Długołęka, przy ul. Robotniczej, dz. nr. ew 252/39

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce69b980-ea4d-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00241332

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019252/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.29 Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Długołęka. przy ulicy Robotniczej, dz.nr 252/39

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00200994

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2023.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są następujące prace:
1) roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu rekreacyjnego w miejscowości Długołęka, gmina Długołęka, przy ulicy Robotniczej, dz.nr 252/39, polegające na budowie terenu sportowo-rekreacyjnego z nawierzchnią utwardzoną poliuretanową.
W zakresie doboru rodzajów nawierzchni utwardzonych, szczególny nacisk położony został na wodoprzepuszczalność.
2) Zakres i kolejność robót:
a) Przygotowanie terenu Inwestycji, prace ziemne – korytowanie , niwelacja terenu.
b) Budowa obrzeży betonowych oraz pozostałych nawierzchni utwardzonych.
c) Plantowanie, założenie trawnika, nasadzenia i oczyszczanie terenu.
3) W ramach prac ziemnych należy wykonać :
a) Korytowanie terenu do głębokości - 0,39 m w miejscach przewidzianych pod ułożenie warstw nawierzchni utwardzonej poliuretanowej,
b) Korytowanie terenu do głębokości - 0,32 m w miejscach przewidzianych pod ułożenie warstw nawierzchni utwardzonej z płyt ażurowych,
c) Korytowanie terenu do głębokości - 0,15 m w miejscach przewidzianych pod ułożenie warstw nawierzchni utwardzonej z korytek betonowych,
d) Wszystkie powyższe powierzchnie należy zagęścić mechanicznie do Is=0,97 na głębokość 50 cm,
e) Pozostałą część wywieźć z terenu Inwestycji , na wysypisko odpadów oddalone o ok. 10 km,
4) Przewiduje się zniwelowanie terenu pod przyszłe nawierzchnie utwardzone.
a) Nawierzchnia poliuretanowa – rozbieg do skoku wzwyż, o łącznej powierzchni 578,17 m2.
Nawierzchnia zostanie ograniczona obrzeżami betonowymi 8x30 cm na ławie betonowej C12/15 z oporem (powierzchnia obrzeży wystająca maksymalnie 2 cm ponad poziom terenu). Nawierzchnia ułożona ze spadkiem podłużnym maksymalnie 0,50 % utworzona z następujących warstw:
• nawierzchnia poliuretanowa z natryskiem strukturalnym, elastyczna, bezspoinowa, przepuszczalna dla wody, dwuwarstwowa, instalowana maszynowo „in situ”, z dopuszczeniem do użytkowania w obuwiu z kolcami.
Nawierzchnia zgodna z normą PN-EN 14877:2014. Posiadająca co najmniej badania potwierdzające spełnienie normy DIN 18035-6:2014 na zawartość pierwiastków metali ciężkich , certyfikat IAAF, atest higieniczny PZH. Warstwa wierzchnia gr. 13 mm (warstwa użytkowa, natryskiwana gr. 2 mm z granulatu EPDM virgin o grubości 1-4 mm łączonej lepiszczem PU). Warstwa wierzchnia w kolorze czerwonym – ceglastym, zbliżonym do RAL 3016.
b) Nawierzchnia z płyt ażurowych – gumowych gr.20-40 mm w kolorze grafitowym. Nawierzchnia szerokości 50 cm ograniczona będzie projektowanym obrzeżem betonowym nawierzchni poliuretanowej i istniejącym obrzeżem zeskoczni skoku w dal. Nawierzchnia utworzona zostanie z następujących warstw:
• warstwa płyt ażurowych,
• podbudowa 3 - warstwa wyrównawcza,
• podbudowa 2 - warstwa nośna,
• podbudowa 1 – warstwa piasku kopalnego frakcji 0-20 mm
c) Nawierzchnia z korytek betonowych. Istniejące korytka betonowe o wymiarach 50x30x10 cm należy ułożyć w ciąg o długości 15 m, równolegle do nawierzchni poliuretanowej w odległości ok 114 cm. Korytka układać na podsypce piaskowej grubości około 10 cm, tak by dno korytka znajdowało się na poziomie nawierzchni poliuretanowej w miejscu zeskoku wzwyż (projektowana rzędna 127,85 m.n.p.m., dokładną wysokość dobrać na etapie realizacji nawierzchni PU. Po montażu korytek obsypać je i warstwą humusu ze spadkiem około 20%.
5) Zakres robót całego zamierzenia budowlanego oraz kolejność realizacji poszczególnych obiektów - przygotowanie terenu inwestycji, roboty przy nawierzchniach utwardzonych, utworzenie nawierzchni utwardzonych, plantowanie, założenie trawnika i nasadzenia i oczyszczanie terenu.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w niniejszej SWZ, w tym w Projekcie umowy (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz:
1) dokumentacji projektowej (Załącznik nr 8 do SWZ),
2) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 9 do SWZ)
3) Przedmiarze robót (Załącznik nr 10 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na ww. zadanie na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp została odrzucona oferta nr 1 złożona przez BAUSERWIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bau Serwis Sp z o.o.) ul. Karmelkowa 29, 52-437 Wrocław, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
2023-05-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane