Wykonywanie usług elektrycznych oraz całodobowego pogotowia elektroenergetycznego w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00069276
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00069276/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-28 11:43
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6af9ab1f-43a5-48bc-be04-e71e93689c0a
- Identyfikator
- 6340008825
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00069276 z dnia 2025-01-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonywanie usług elektrycznych oraz całodobowego pogotowia elektroenergetycznego w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
1.3.) Oddział zamawiającego: Biuro Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001548
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 50
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-287
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: (032)2577000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@ue.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ue.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://uekat.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonywanie usług elektrycznych oraz całodobowego pogotowia elektroenergetycznego w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6af9ab1f-43a5-48bc-be04-e71e93689c0a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00069276
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00667359/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Eksploatacja, konserwacja, przeglądy i naprawy instalacji i urządzeń elektrycznych w budynkach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00047550
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Zamawiający przeprowadził postępowanie w trybie podstawowym, które zostało unieważnione, gdyż nie złożono żadnej oferty (art. 255 pkt 1 ustawy Pzp). Powyższy fakt należy uznać za uzasadnianie do zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy Pzp. Warunki zamówienia pozostają bez zmian.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-d4e1f2ed-030c-46d0-be2d-58782fc462b3
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 001/04047/25
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 359739,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 179739,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie przeglądów, bieżącej konserwacji urządzeń i instalacji elektrycznych w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach polegające na:
a) przeglądach, bieżącej konserwacji i innych czynnościach okołoeksploatacyjnych urządzeń i instalacji elektrycznych,
b) zapewnieniu całodobowego pogotowia w dni robocze, niedziele i święta,
c) usuwaniu awarii i naprawie urządzeń i instalacji elektrycznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna unieważnienia postępowania:art. 255 pkt 8) ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postepowania:
Zamawiający w dniu 20.01.2025 r. za pośrednictwem platformy market planet zaprosił wykonawcę:
ELEKTROSERWIS WACHOWIAK Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powstańców 15B
41-400 Mysłowice
do negocjacji zmierzających do udzielenia zamówienia w trybie z wolej ręki.
W dniu 27-01-2025 r. wykonawca pocztą elektroniczną poinformował zamawiającego, iż z uwagi na fakt, iż w opisie przedmiotu zamówienia występują domy studenta, w których zamieszkują obywatele różnych narodowości, a wykonawca nie wykonuje usług objętych przedmiotem zamówienia w budynkach z lokatorami, odstępuje od negocjacji.
Bez względu na powyższe zamawiający postanowił jednak zaczekać na wykonawcę w wyznaczonym do negocjacji terminie. Jednakże w wyznaczonym terminie wykonawca ELEKTROSERWIS WACHOWIAK Sp. z o.o. Sp. K. z Mysłowic nie przystąpił do negocjacji.
W zaistniałej sytuacji zachodzi konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 8) ustawy Pzp. Fakt, iż Wykonawca w ogóle nie przystąpił do negocjacji ws. zawarcia umowy, jest równoznaczny z tym, że negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2025-01-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |