Budowa przedłużenia ul. Piotra Wysockiego w Łebie na wschód od Alei Św. Jakuba

Gmina Miejska Łeba

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00243302
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00243302/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-01 13:15
Lokalizacja
Łeba, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0db71455-e334-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
8411624019
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00243302 z dnia 2023-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przedłużenia ul. Piotra Wysockiego w Łebie na wschód od Alei Św. Jakuba

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Łeba

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979743

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 90

1.5.2.) Miejscowość: Łeba

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 59 8661 510

1.5.8.) Numer faksu: 59 8661 337

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@leba.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://leba.um.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/leba

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa przedłużenia ul. Piotra Wysockiego w Łebie na wschód od Alei Św. Jakuba

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0db71455-e334-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00243302

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00032975/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Budowa przedłużenia ul. Wysockiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00190357

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.9.2023.IM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 428460,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa przedłużenia ul. Piotra Wysockiego w Łebie na wschód od Alei Św. Jakuba.
2. Prace należy wykonać na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez Usługi Projektowe Marek Skiba, ul. Chałubińskiego 22a/4, 75-581 Koszalin oraz przez Projektowanie i Nadzory Zbigniew Wysokiński, ul. E. Plater 14a/4, 84-300 Lębork. Dokumentacje projektowe stanowią załącznik nr 8 do niniejszej SWZ.
3. Szczegółowy zakres w/w prac do wykonania, określony został w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 8 SWZ.
Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz opis przedmiotu
zamówienia znajdujący się w SWZ obejmują całość zadania inwestycyjnego.
Wykonawca w zakresie zadania wystąpi własnym kosztem i staraniem o uaktualnienie decyzji
i uzgodnień, które utraciły lub utracą ważność podczas wykonywania prac, poprzez przygotowanie
właściwych dokumentów, wykonanie uzgodnień i uzyskanie aktualnych decyzji, uzgodnień i opinii.
Wykonawca w ramach zadania wykona zjazdy oraz wejścia do dz. nr 1737 do dz. nr 822/15
zgodnie z załącznikiem nr 8.
Wykonawca obowiązany jest dostosować niweletę wykonywanej drogi do rzędnych budynków
istniejących wzdłuż drogi.
Wykonawca w ramach zadania obowiązany jest do opracowania, uzgodnienia projektu SOR,
a następnie do wprowadzenia SOR.
Oświetlenie uliczne należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową jednak dokonać
przyłączenia do sieci elektroenergetycznej w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na
ul. Al. Św. Jakuba.
Wykonawca ma obowiązek poinformowania właściwych gestorów sieci i urządzeń o rozpoczęciu
prac.
Wykonawca w ramach wykonywanego zamówienia zamontuje kosz do każdego wpustu ulicznego kanalizacji deszczowej.
Wykonawca w ramach zadania dostarczy 6 ławek i 6 koszy na śmieci oraz ustawi w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
Uliczne wpusty kanalizacji deszczowej z osadnikiem zwieńczone muszą być uliczną kratą żeliwną
wyposażoną w zawiasy utrudniające kradzieże.
Wykonawca w ramach zamówienia, zakupi i zamontuje własnym kosztem i staraniem, na każdym
słupie oświetleniowym podwójny uchwyt na flagi w kolorze lampy.
Wszelkie koszty związane z prowadzeniem robót, wykonaniem uzgodnień na czas trwania robót,
zajęciem terenu na czas trwania robót, pokrywa Wykonawca.
Wykonawca wykona prace w podziale na etapy uzgodnione z Zamawiającym. Wykonawca
zabezpieczy materiały i sprzęt zgromadzone na cele budowy przed dostępem osób trzecich.
Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie wbudowanie rozwiązań równoważnych
polegających na zastosowaniu innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji
projektowej pod warunkiem zapewnienia wszystkich parametrów nie gorszych niż określone w tej
dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga, zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp złożenia
stosownych dokumentów, uwiarygodniających równoważność tych materiałów i urządzeń. Złożone
ww. dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi
stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu
oferty lub jej odrzuceniu z powodu „nierównoważności” zaproponowanych rozwiązań
równoważnych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu
innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały
i urządzenia zaproponowane w dokumentacji projektowej. Pod pojęciem „parametry” rozumie się
funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, rodzaj materiału, kształt, wielkość,
bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz pozostałe parametry przypisane poszczególnym materiałom
i urządzeniom w Dokumentacji projektowej. Dopisuje się wyraz „lub równoważny” do wszystkich
nazw, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia wskazanych w Dokumentacji projektowej.
Wszystkie zapisy SWZ należy rozpatrywać łącznie z opisem technicznym zawartym
w Dokumentacji projektowej. W sytuacji, gdy wymagania w SWZ przekraczają wymagania zawarte
w normach zastosowanie mają postanowienia zawarte w SWZ.
Załączone do SWZ przedmiary robót nie są obowiązujące i stanowią jedynie materiał
pomocniczy dla Wykonawcy, który w celu opracowania oferty winien opracować własny
przedmiar robót opierając się na projekcie dokumentacji budowlanej.
Zasilanie terenu budowy w energię elektryczną i wodę oraz odbiór odpadów i nieczystości
Wykonawca zobowiązany będzie wykonać na własny koszt i własnym staraniem.
Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć materiały rozbiórkowe w taki sposób, aby mogły one być
wykorzystane do ponownego wykorzystania. W szczególności dotyczy to krawężników, kostki
drogowej, płytek, oznakowania drogowego i słupów oświetleniowych. Rozbiórka nawierzchni
asfaltowych ma nastąpić w taki sposób aby powstały z rozbiórki materiał Zamawiający mógł
wykorzystać powtórnie. Wykonawca ma obowiązek zdać powstały materiał protokolarnie
z uwzględnieniem jego rodzaju i ilości, lub wbudować ponownie po zakończeniu prac jako
odtworzenie nawierzchni.
Wykonawca ma obowiązek wykonania i wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na czas trwania
prac w rejonach ulic. Konieczne jest zapewnienie ciągłego dojazdu do posesji dla mieszkańców
ulicy i służb ratunkowych. Dopuszcza się czasowe i krótkotrwałe zamknięcia przejezdności po
wcześniejszym zawiadomieniu mieszkańców i Zamawiającego z określeniem czasu zamknięcia
i wprowadzeniem właściwej czasowej organizacji ruchu.
4. Wykonawca ma obowiązek wykonania i zamontowania 2 tablic informacyjnych zgodnych
z wytycznymi programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w miejscach wskazanych przez
Zamawiającego.
Wykonawca zapewni obsługę budowy: kierownika budowy w branży drogowej oraz kierowników
robót we właściwych branżach.
5. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy.
Zamawiający nie zastrzega obowiązku wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
6. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których
wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli
są już znani.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub
podwykonawcę osób do wykonywania wskazanych poniżej czynności w trakcie realizacji
zamówienia:
 pracami przygotowawczymi, w tym rozbiórkowymi i odtworzeniowymi konstrukcji oraz
nawierzchni,
 robotami nawierzchniowymi związanymi z asfaltowaniem oraz układaniem nawierzchni
betonowych i kamiennych,
 budową sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej, elektrycznej, telekomunikacyjnej,
wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz usuwaniem kolizji na sieciach oraz pracami
wykończeniowymi na sieciach i przyłączach oraz studniach,
 pracami związanymi z ustawieniem oświetlenia oraz innymi pracami w zakresie elektryki,
 pracami montażu obiektów małej architektury, znaków drogowych oraz pracami
wykończeniowymi,
 pracami wykończeniowymi.
8. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności
kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu
zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 7 czynności.
Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów
i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww.
wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
9. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym w tym
wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu
potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub
podwykonawcę osób wykonujących wskazane w punkcie 7 czynności w trakcie realizacji
zamówienia:
 oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób
wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno
zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę
złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby
zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion
i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do
złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;
 poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę
kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności,
których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem
regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna
zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników,
zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z
2018 r., poz. 1000) (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko
pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy
o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
 zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub
podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na
podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
 poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę
kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń,
zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z
przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz.
1000). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 Prawa Zamówień Publicznych - oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wystąpiły więc przesłanki do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 520000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 766905,00 PLN

2023-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane