”Remont Pomnika z Orłem na miechowskim rynku, upamiętniającego poległych w walkach o wolność i niepodległość Ojczyzny”, w ramach programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju.

Gmina Miechów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00243411
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00243411/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-01 13:34
Lokalizacja
Miechów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ab6b5d8-f304-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6590003697
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00243411 z dnia 2023-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
”Remont Pomnika z Orłem na miechowskim rynku, upamiętniającego poległych w walkach o wolność i niepodległość Ojczyzny”, w ramach programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miechów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000523940

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Miechów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-200

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@miechow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miechow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.platformazakupowa.pl/miechow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

”Remont Pomnika z Orłem na miechowskim rynku, upamiętniającego poległych w walkach o wolność i niepodległość Ojczyzny”, w ramach programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ab6b5d8-f304-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00243411

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00041297/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 ”Remont Pomnika z Orłem na miechowskim rynku, upamiętniającego poległych w walkach o wolność i niepodległość Ojczyzny”, w ramach programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 151103,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych mających na celu remont Pomnika z Orłem na miechowskim rynku, upamiętniającego poległych w walkach o wolność i niepodległość Ojczyzny.
Przedmiotowy obiekt jest wpisany do wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Znajduje się na obszarze strefy ochrony konserwatorskiej ustanowionej na podstawie ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Miechów. Głównym celem prac jest wykonanie renowacji pomnika, który znajduje się obecnie w złym stanie zachowania. Ponadto prace zakładają m. in. wykonanie płyty fundamentowej na ławach żelbetowych. Teren wokół pomnika przeznaczonego pod przedmiotową inwestycję stanowi ciąg komunikacyjny dla pieszych i jest użytkowany przez mieszkańców.

II. Zakres robót obejmować będzie w szczególności:
Prace konserwatorskie - Etap I
1. Demontaż stopni i pomnika.
2. Rozebranie betonowych ław, stóp oraz fundamentów.
3. Podkłady betonowe na podłożu gruntowym z betonu zwykłego wodoszczelnego.
4. Przygotowanie i montaż zbrojenia ze stali żebrowanej.
5. Stopy fundamentowe żelbetowe.
6. Płyty fundamentowe żelbetowe z ręcznym układaniem betonu.
7. Uszczelnienie elastyczne masą powierzchni poziomych poddanych działaniu wilgoci pochodzącej z gruntu.
8. Izolacja pozioma podposadzkowa przeciwwilgociowa i przeciwwodna.

Prace konserwatorskie - Etap II:
1. Demontaż rzeźby Orła.
9. Konserwacja stopni blokowych schodów i spocznika.
10. Konserwacja pomnika.
11. Konserwacja elementów metalowych – tablice z brązu.
12. Montaż stopni.
13. Konserwacja rzeźby Orła.
14. Montaż rzeźby Orła.
15. Montaż pomnika.
16. Rozebranie chodników z płyt betonowych.
17. Koryta wykonywane ręcznie.
18. Warstwa dolna i górna podbudowy z kruszywa łamanego.
19. Posadzka wokół pomnika.

III. Szczegółowy zakres robót wynika z załącznika nr 7 (OPZ) do SWZ, na który składa się również przedmiar robót, zaświadczenie dot. zgłoszenia robót, uzgodnienie z urzędem ochrony zabytków oraz wzoru umowy na wykonanie robót – załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia.
2023-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane