„Remont chodnika w Parku Murckowskim w Katowicach”
ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00244543
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00244543/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-02 10:03
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6617bb30-f3b3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6340015570
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00244543 z dnia 2023-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont chodnika w Parku Murckowskim w Katowicach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/zzm1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont chodnika w Parku Murckowskim w Katowicach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6617bb30-f3b3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00244543
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00087247/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont chodnika w parku Murckowskim od ulicy Wolności do lodowiska w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00217028
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.10.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych pn.: „Remont chodnika w Parku Murckowskim w Katowicach”
2. Zakres robót obejmuje remont chodnika od skrzyżowania ulic Wolności i Kołodzieja do lodowiska w Parku Murckowskim polegający na wymianie nawierzchni oraz wymianie zużytych ławek.
3. Zakres opracowania zgodnie z Art. 29.3.2) Prawa Budowlanego nie wymaga pozwolenia na budowę. Remont należy wykonać w oparciu o projekt techniczny.
4. Lokalizacja - Województwo śląskie, miasto Katowice, Projekt obejmuje jedną z alejek w Parku Murckowskim zlokalizowaną między skrzyżowaniem ulic Wolności i Kołodzieja (przy przejściu ze światłami) a lodowiskiem. Chodnik o nawierzchni asfaltowej jest w wielu miejscach uszkodzony, posiada liczne spękania siatkowe ze znacznymi wykruszeniami na krawędziach.
5. Bilans terenu: Elementy istniejące: Chodnik asfaltowy z zatokami istniejący do demontażu – 920,62 m2; Elementy projektowane: Chodnik z nawierzchnią asfaltową - 803,64 m2; Zatoki wypoczynkowe z kostki betonowej - 18,27 m2; Trawnik z rolki - 14,11 m2
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z jego wykonaniem określa Załącznik Nr 10 do SWZ, w tym: 1) Przedmiar robót; 2)Opis techniczny, 3) Rysunki techniczne i konstrukcyjne, 4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Uzasadnienie prawneArt. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2022r. poz. 1710 z późn.zm.), tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba
że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Kwota brutto jaką Zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 191.144,00 PLN.
2. Uzasadnienie faktyczne
1) W postępowaniu złożone zostały 3 oferty:
Oferta Nr 1
ZRDiTZ "ROMUS" Jerzy Musiał, Maciej Rotyński Spółka Jawna
40-389 Katowice, ul. Roździeńska 27b
Cena ofertowa brutto: 258.569,49 PLN
Oferta Nr 2
SanViaTech S.C. Bartłomiej Zieliński Patryk Dziwoki
41-408 Mysłowice, ul. Piastów Śl. 1
Cena ofertowa brutto: 240.754,60 PLN
Oferta Nr 3
Tensit sp. z o.o.
43-190 Mikołów, ul. Wyzwolenia 27
Cena ofertowa brutto: 448.600,53 PLN
2) Złożone w postępowaniu oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec tego Zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2023-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |