Zakup i dostawa oleju opałowego, w formie bezpośredniego tankowania do zbiorników w kotłowniach zlokalizowanych na terenie gminy Włodawa na lata 2025 - 2026
Gmina Włodawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00069843
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00069843/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-28 12:51
- Lokalizacja
- Włodawa, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fc4ffe3b-5989-4934-b515-e2b3b7d929fa
- Identyfikator
- 5651445740
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00069843 z dnia 2025-01-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa oleju opałowego, w formie bezpośredniego tankowania do zbiorników w kotłowniach zlokalizowanych na terenie gminy Włodawa na lata 2025 - 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włodawa
1.3.) Oddział zamawiającego: Al. Jana Pawła II 22
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197865
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła
1.5.2.) Miejscowość: Włodawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@gmina-wlodawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-wlodawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fc4ffe3b-5989-4934-b515-e2b3b7d929fa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa oleju opałowego, w formie bezpośredniego tankowania do zbiorników w kotłowniach zlokalizowanych na terenie gminy Włodawa na lata 2025 - 20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc4ffe3b-5989-4934-b515-e2b3b7d929fa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00069843
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039177/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup i dostawa oleju opałowego, w formie bezpośredniego tankowania do zbiorników w kotłowniach zlokalizowanych na terenie gminy Włodawa na lata 2025 - 2026
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00010199
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IK.271.12.2024.MZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiot Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa oleju opałowego,
w formie bezpośredniego tankowania do zbiorników w kotłowniach zlokalizowanych na terenie gminy Włodawa tj.:
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orchówku, ul. Szkolna 35, Orchówek, 22-
200 Włodawa
- Szkoła Podstawowa w Żukowie, Żuków 125, 22-200 Włodawa
- Zamiejscowy oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Żukowie z siedzibą
w Korolówce, Korolówka 84 A, 22-200 Włodawa
- budynek będący w trwałym zarządzie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Orchówku, Okuninka 1, 22-200 Włodawa
- świetlica w Stawkach, Stawki 19A, 22-200 Włodawa
- świetlica w Różance, Różanka ul. Św. Floriana 10 , 22-200 Włodawa
- świetlica w Sobiborze, Sobibór 39A, 22-200 Włodawa
- świetlica w Krasówce, Krasówka 43, 22-200 Włodawa
- świetlica w Żukowie, Żuków 27, 22-200 Włodawa
- świetlica w Szumince, Szuminka 36A, 22-200 Włodawa
Szczegółowe terminy dostaw oraz ilość zamawianego paliwa będą uzgadniane
w porozumieniu z wyznaczonym pracownikiem poszczególnych jednostek budżetowych w terminie do 48 godzin od daty złożenia zamówienia telefonicznego lub faxem.
4.2. Parametry oleju opałowego:
- olej opałowy lekki
- wartość opałowa - nie mniejsza niż 42,6 MJ/kg
- gęstość w temperaturze 15°C – max 860 g/ml
- temperatura zapłonu – min 56°C
- lepkość kinetyczna w 20°C – max 6,0 mm2/s
- pozostałość po koksowaniu w 10% pozostałość dest. – max 0,30
- zawartość siarki nie więcej niż – 0,20% (m/m)
- zawartość wody nie więcej niż – 200 mg/kg
- zawartość zanieczyszczeń stałych nie więcej niż 24 mg/kg
- oznaczenie pozostałości po spopieleniu 0,01%(m/m)
- skład frakcyjny:
a) do temperatury 250°C – max 65% (V/V)
b) do temperatury – min 85% (V/V)
- temperatura płynięcia – n.w-20°C
Proszę o dołączenie odpisu ze świadectwa jakości.
4.3. Ilość przewidywanego do zamówienia oleju opałowego szacuje się na 80 000 litrów, a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 10 000 litrów.
4.1. Podana ilość są wielkością szacunkową, ustaloną na podstawie ilości zakupionego oleju w latach 2023 - 2024. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Dostawa oleju opałowego w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 337600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 338400,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 337600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUH DEKAL SP Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7140001842
7.3.3) Ulica: PRZEMYSŁOWA 20
7.3.4) Miejscowość: Lubartów
7.3.5) Kod pocztowy: 21-100
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 337600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2025-01-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |