"Budowa boiska oraz placu zabaw w miejscowości Rulewo, gmina Warlubie" (IV postępowanie)
Gmina Warlubie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00245750
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00245750/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-02 14:26
- Lokalizacja
- Warlubie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-af2a73b2-f55a-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 5591005054
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00245750 z dnia 2023-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa boiska oraz placu zabaw w miejscowości Rulewo, gmina Warlubie" (IV postępowanie)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Warlubie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351080
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 15
1.5.2.) Miejscowość: Warlubie
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-160
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: 523326040
1.5.8.) Numer faksu: 523326054
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@warlubie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.warlubie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/warlubie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Budowa boiska oraz placu zabaw w miejscowości Rulewo, gmina Warlubie" (IV postępowanie)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af2a73b2-f55a-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00245750
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00056181/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zagospodarowanie sportowo-rekreacyjne w miejscowości Rulewo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00222676
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.II.271.9.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Pełna nazwa inwestycji: „Budowa boiska oraz placu zabaw w miejscowości Rulewo, gmina Warlubie”.
2. Lokalizacja inwestycji:
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 67, jed. ewid. 041411, obr. 0016 Rulewo. Działka jest obecnie
zagospodarowana boiskiem trawiastym oraz mini siłownią zewnętrzną i elementami zabawowymi o nawierzchni porośniętej
trawą, krzewami.
3. Przedmiot inwestycji:
Planowane przedsięwzięcie polega na zagospodarowaniu terenu pod względem sportowo-rekreacyjnym.
W ramach planowanej inwestycji przewiduje się następujące zagospodarowanie:
• budowa siłowni zewnętrznej – 2 elementy – istniejące do przebudowy,
• budowa boiska niepełnowymiarowego o nawierzchni trawiastej,
• plac zabaw,
• piłkochwyty oraz wygrodzenie placu zabaw,
• wysiew trawy.
4. Przedmiotowy zakres prac nie zmienia dotychczasowego sposobu użytkowania terenu i nie zachodzi konieczność zmiany
przeznaczenia terenu.
5. Działka, na której ma powstać miejsce sportowo-rekreacyjne nie znajduje się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków.
6. Istniejąca infrastruktura:
Istniejąca infrastruktura techniczna zlokalizowana na terenie inwestycji nie wymaga przebudowy i nie powoduje kolizji.
7. Projektowane zagospodarowanie terenu:
1) Zakres zagospodarowania terenu sprowadza się do przebudowy istniejącego placu zabaw oraz boiska sportowego.
2) Wody opadowe odprowadzane będą po terenie na działce 67.
3) Dostępność do drogi publicznej istnieje.
4) Parametry techniczne sieci i urządzeń uzbrojenia terenu nie występują.
5) Teren planowanej inwestycji można scharakteryzować jako płaski, porośnięty zielenią niską. Teren działki posiada spadek
w kierunku północno-zachodnim. Działka jest obecnie porośnięta trawą, krzewami oraz drzewami. Ukształtowanie terenu –
bez zmian.
8. Zestawienie powierzchni poszczególnych części zagospodarowania terenu:
1) powierzchnia terenu inwestycji – 1 892,00 m2 ,
2) powierzchnia boiska – 532,00 m2 ,
3) powierzchnia placu zabaw – 154,16 m2 ,
4) siłownia zewnętrzna – 25,15 m2 ,
5) powierzchnia biologicznie czynna – 1 139,76 m2 .
9. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawarty jest w załączonych do SWZ następujących dokumentach:
1) Załącznik Nr 1 do SWZ – Przedmiar robót,
2) Załącznik Nr 2 do SWZ – Projekt zagospodarowania terenu,
3) Załącznik Nr 3 do SWZ – Projekt techniczny,
4) Załącznik Nr 4 do SWZ - Specyfikacja techniczna,
5) Załącznik Nr 5 do SWZ – Wzór umowy.
10. Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Nr Edycja3PGR/2021/2903/PolskiLad.
11. Przedmiot umowy będzie realizowany zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym sporządzonym przez
Wykonawcę i przedłożonym do zaakceptowania Zamawiającemu przed datą podpisania umowy.
12. W przypadku określenia, w dokumentacji stanowiącej Załączniki do SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie
technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm,
europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający
informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych
materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów
technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych.
Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same
cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów
równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz
zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń, rozwiązań równoważnych musi zostać
załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. Wykonawca, który powołuje
się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania
określone przez Zamawiającego.
13. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
1) 45212220-4 Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi,
2) 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych,
3) 37410000-5 Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu.
14. Zgodnie z art. 310 Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne,
które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Przedmiotowe postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym bez negocjacji o wartości zamówienia nie przekraczającej progów unijnych, o których stanowi art. 3 Pzp. Postępowanie prowadzono przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Składanie ofert nastąpiło za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://platformazakupowa.pl/pn/warlubie. Termin składania ofert minął w dniu 2 czerwca 2023 r. o godz. 9:00. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota ta, to 300 000,00 zł brutto.
Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 2 czerwca 2023 r. o godzinie 9:30. Po otwarciu ofert Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację z otwarcia.
W ramach postępowania złożono 2 oferty zgodnie z poniższym:
1. TOM Sp. z o. o., ul. Malborska 134, 82-500 Kwidzyn - cena 322 610,00 zł, gwarancja - 79 miesięcy,
2. KONAR Arleta Ciemnicka, ul. Bydgoska 1, 86-100 Świecie - cena 283 034,43 zł, gwarancja - 78 miesięcy.
Oferta najkorzystniejsza (cena + gwarancja) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z tym, przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Unieważnienie postępowania następuje zgodnie z art. 255 pkt 3 Pzp, tj.: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
| 2023-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |