„Budowa miejsc parkingowych w rejonie ulic Ludwika Zamenhofa i Tadeusza Rejtana w Lesznie w ramach Budżetu Obywatelskiego”
Miasto Leszno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00247796
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00247796/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-05 14:41
- Lokalizacja
- Leszno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b8cc462-ee34-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 6972259898
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00247796 z dnia 2023-06-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa miejsc parkingowych w rejonie ulic Ludwika Zamenhofa i Tadeusza Rejtana w Lesznie w ramach Budżetu Obywatelskiego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzd@leszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_leszno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa miejsc parkingowych w rejonie ulic Ludwika Zamenhofa i Tadeusza Rejtana w Lesznie w ramach Budżetu Obywatelskiego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b8cc462-ee34-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00247796
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00060768/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa miejsc parkingowych w rejonie ulic Ludwika Zamenhofa i Tadeusza Rejtana w Lesznie w ramach Budżetu Obywatelskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00206584
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZD.271.07.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia dotyczy budowy miejsc postojowych w rejonie ulic Ludwika Zamenhofa i Tadeusza Rejtana w Lesznie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przedmiot zamówienia, obejmuje wykonanie w szczególności następujących robót:
• rozbiórkowych
• ziemnych
• nowej konstrukcji nawierzchni
Zakres zamówienia należy wykonać zgodnie ze sporządzoną dokumentacją postępowania tj. projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ oraz kosztorysem ofertowym, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający po dokonaniu otwarcia ofert przystąpił do sprawdzania ofert pod kątem przesłanek odrzucenia i stwierdził co następuje:a) oferta nr 1, 2, 4 podlegają odrzuceniu w związku z faktem, że kosztorysy ofertowe zostały złożone przez Wykonawców w formie uproszczonej a nie jak wymagał tego Zamawiający w formie szczegółowej, określonej w Załączniku nr 10 do SWZ.
Mając powyższe na uwadze oferty nr 1, 2 i 4 podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp ze względu na fakt, że ich treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
b) oferta nr 3 nie została w sposób właściwy zabezpieczona wymaganym przez Zamawiającego wadium. W Rozdziale 10, w ust. 7 SWZ Zamawiający wskazał, iż skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako termin składania ofert.
Wadium wniesione przez Wykonawcę wpłynęło na rachunek Zamawiającego po wyznaczonym terminie na składnie ofert. W związku z powyższym oferta nr 3 podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy Pzp z uwagi na fakt, że Wykonawca wniósł wadium w sposób nieprawidłowy.
Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne i prawne, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w związku z faktem, że wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
| 2023-06-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |