„Remont DK36 ul. Poznańska w Ostrowie Wlkp. odc. 1 od km 146+840 do km 148+296 i odc. 2 od km 148+332 do km 149+149”
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00248708
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00248708/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-06 10:26
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a7311345-daaa-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7792173262
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00248708 z dnia 2023-06-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont DK36 ul. Poznańska w Ostrowie Wlkp. odc. 1 od km 146+840 do km 148+296 i odc. 2 od km 148+332 do km 149+149”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Siemiradzkiego 5a
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-763
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.poznan@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont DK36 ul. Poznańska w Ostrowie Wlkp. odc. 1 od km 146+840 do km 148+296 i odc. 2 od km 148+332 do km 149+149”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7311345-daaa-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00248708
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00130536/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.49 Remont drogi krajowej nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00177554
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O/PO.D-3.2421.15.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont DK36 ul. Poznańska w Ostrowie Wlkp. odc. 1 od km 146+840 do km 148+296 i odc. 2 od km 148+332 do km 149+149. W ramach remontu odnowiona zostanie nawierzchnia drogi, poprawione zostanie odwodnienie drogi poprzez wymianę ścieku przykrawężnikowego oraz regulację wysokościową wpustów deszczowych i studni rewizyjnych kanalizacji deszczowej. Zostaną także wymienione uszkodzone włazy studni rewizyjnych kanalizacji deszczowej. Odnowione zostanie oznakowanie poziome jezdni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena
lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą
zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający
może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia brutto: 1 999 420,02 zł.
Najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu opiewa na kwotę brutto:
3 099 803,74 zł. Zamawiający nie posiada dodatkowych środków i nie może zwiększyć
kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty. W związku z
powyższym postępowanie ulega unieważnieniu.
| 2023-06-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |