Dostawa i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego–Collegium Medicum przy ul. Skawińskiej 8 w Krakowie wraz z wykonaniem prac towarzyszących.

Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00249240
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00249240/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2023-06-06 12:22
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f07bed4f-d9d8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6750001946
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenieAparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznejElektryczna aparatura do wyłączania lub ochrony obwodów elektrycznychSprzęt i aparatura elektrycznaFotoogniwaElektryczne silniki, generatory i transformatoryElektryczne artykuły i akcesoriaDrut i kabel izolowanyWyroby konstrukcyjneMateriały konstrukcyjne i elementy podobneRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalowanie infrastruktury okablowania

Wykonawcy

1 przyznane

EKO PRIME INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻelechlinek, PL · lot 0
559 650 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00249240 z dnia 2023-06-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego–Collegium Medicum przy ul. Skawińskiej 8 w Krakowie wraz z wykonaniem prac towarzyszących.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00000127000040

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: św. Anny 12

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-008

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12 433 27 30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@cm-uj.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.dzp.cm-uj.krakow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f07bed4f-d9d8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego–Collegium Medicum przy ul. Skawińskiej 8 w Krakowie wraz z wykonaniem prac towarzyszących.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f07bed4f-d9d8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00249240

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00176435

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 141.2711.11.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 494493,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na dostawę i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego–Collegium Medicum przy ul. Skawińskiej 8 w Krakowie wraz z wykonaniem prac towarzyszących.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiot zamówienia został w sposób szczegółowy opisany w Załączniku A do SWZ „Opisie przedmiotu zamówienia”, dokumentacji technicznej, tj.: projekcie technicznym instalacji fotowoltaicznej o mocy 2x50 kWp, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (zwanej dalej w skrócie STWiORB), przedmiarze robót, będących integralną częścią SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na pytania Wykonawców.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1 Zakup i dostawę urządzeń i materiałów fabrycznie nowych.
2.2 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności zakup, koszty dostawy, rozładunku, montażu, koszty wykonania wszystkich prac towarzyszących niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, serwis gwarancyjny jak i świadczenie usług gwarancyjnych.
2.3 W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie niezbędne materiały związane z dostawą, sprzedażą, transportem, opakowaniem, wyładunkiem, wniesieniem, montażem przedmiotu zamówienia, świadczeniem usług serwisu gwarancyjnego oraz prac towarzyszących.
2.4 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na całość przedmiotu zamówienia * parametr dodatkowo punktowany i co najmniej 24 miesięcznej rękojmi za wady na całość przedmiotu zamówienia* parametr dodatkowo punktowany, zgodnie z zapisami karty gwarancyjnej stanowiącej Załącznik nr 2 do projektowych postanowień umowy.
2.5 Bieg terminu gwarancji i rękojmi będzie liczony od daty podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
2.6 Świadczenie serwisu gwarancyjnego realizowanego w miejscu użytkowania przedmiotu zamówienia.
2.7 Czas reakcji serwisu do 24 godzin od momentu pisemnego zgłoszenia (przesłanego np. mailem) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przyjmowanie zgłoszeń w tych terminach i godzinach oraz każdorazowo potwierdzić przyjęcie zgłoszenia. W razie niemożności usunięcia wady/usterki w tym terminie, zdiagnozowanie usterki przez pracownika serwisu.
2.8 Czas naprawy w okresie gwarancyjnym w terminie do 3 dni roboczych od chwili pisemnego zgłoszenia wady (przesłanego np. mailem) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przyjmowanie zgłoszeń w tych terminach i godzinach oraz każdorazowo potwierdzić przyjęcie zgłoszenia.
2.9 W okresie gwarancyjnym wszystkie koszty związane z naprawą, wysyłką i uruchomieniem ponosi Wykonawca.
2.10 Jeżeli w wykonaniu obowiązków z gwarancji Wykonawca dostarczył nowe urządzenia lub dokonał istotnych napraw termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia przedmiotu zamówienia nowego lub naprawionego. Zapis ten dotyczy również odpowiednio części lub elementu urządzenia. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego w skutek wady przedmiotu zamówienia Zamawiający nie mógł z niego korzystać.
2.11 Trzykrotna naprawa przedmiotu zamówienia/tego samego elementu będącego przedmiotem zamówienia lub sumaryczny czas naprawy przekraczający 1 miesiąc w okresie gwarancji kwalifikuje zamawiany przedmiot/element do wymiany na nowy przez Wykonawcę na jego koszt. Wymiana powinna nastąpić w terminie do 30 dni kalendarzowych od zgłoszenia przez Zamawiającego.
2.12 Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonania przedmiotu zamówienia.
2.13 Wykonawca zastosuje właściwą technologię robót, zgodną z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, normami oraz z zasadami BHP i ppoż.
2.14 Podczas wykonywania prac pracownicy i sprzęt Wykonawcy muszą być oznakowani nazwą firmy.
2.15 Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody i wypadki zaistniałe podczas wykonywania prac, a wynikające z niedopełnienia obowiązków przez Wykonawcę lub nienależytego wykonywania prac.
2.16 Zamawiający zaznacza, iż wyłoniony Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania ubezpieczenia w okresie realizacji zamówienia zgodnie z zapisami projektowych postanowień umowy zawartych w niniejszej SWZ. Zamawiający wymaga aby na dzień zawarcia umowy o wykonanie przedmiotowego zamówienia publicznego Wykonawca był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, przy czym kwota ubezpieczenia powinna być nie mniejsza niż 550 000,00 zł (słownie: pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100 (PLN). Wykonawca ma obowiązek utrzymania polisy OC w wymaganym zakresie i formie przez cały okres realizacji Umowy.
2.17 Wybrany Wykonawca w celu zawarcia umowy najpóźniej w dniu jej zawarciem zobowiązany będzie do dostarczenia Zamawiającemu opłaconego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
3. Wykonawca musi złożyć wraz z ofertą kosztorys szczegółowy w formacie pdf. wraz z wykazem materiałów i urządzeń.
4. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały opisane w SWZ i załącznikach do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej

31210000-1 - Elektryczna aparatura do wyłączania lub ochrony obwodów elektrycznych

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

31712331-9 - Fotoogniwa

31100000-7 - Elektryczne silniki, generatory i transformatory

31680000-6 - Elektryczne artykuły i akcesoria

31300000-9 - Drut i kabel izolowany

44200000-2 - Wyroby konstrukcyjne

44100000-1 - Materiały konstrukcyjne i elementy podobne

45000000-7 - Roboty budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 559650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 559650,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 559650,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO PRIME INWESTYCJE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7732478147

7.3.3) Ulica: Jana Susika 3

7.3.4) Miejscowość: Żelechlinek

7.3.5) Kod pocztowy: 97-226

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 559650,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2023-06-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy