Budowa dróg w miejscowości Glinica. Budowa i modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Glinica w Gminie Ciasna
GMINA CIASNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00249450
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00249450/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-06 12:58
- Lokalizacja
- Ciasna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f2e7ffc3-e4fe-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5751865341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00249450 z dnia 2023-06-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg w miejscowości Glinica. Budowa i modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Glinica w Gminie Ciasna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIASNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398416
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Nowa 1a
1.5.2.) Miejscowość: Ciasna
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-793
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ciasna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ciasna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa dróg w miejscowości Glinica. Budowa i modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Glinica w Gminie Ciasna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2e7ffc3-e4fe-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00249450
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00088111/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa dróg w miejscowości Glinica. Budowa i modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Glinica w Gminie Ciasna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00198570
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.ID.271.6.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia: Zakres robót obejmuje:
1. Roboty budowlane w ciągu ul. Kochcickiej w Glinicy, Gmina Ciasna obejmujące:
- przebudowę ul. Kochcickiej wraz z budową sięgacza ul. Kochcickiej o łącznej długości 730,90mb,
- budowę kanału technologicznego,
- przebudowę kanalizacji deszczowej,
- budowę instalacji oświetlenia ulicznego,
- rozbudowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami (UWAGA! zakres objęty niniejszym zamówieniem dotyczy odcinka od studni S3, odcinek od studni S1 do S3 nie jest objęty niniejszym zamówieniem)
- rozbudowa sieci wodociągowej (poprzez budowę nowych przyłączy wodociągowych).
2. Roboty budowlane w ciągu ul. Nowej w Glinicy, Gmina Ciasna obejmujące:
- przebudowę ul. Nowej o łącznej długości 114,45 mb,
- budowę kanału technologicznego,
- przebudowę kanalizacji deszczowej,
- przebudowę instalacji oświetlenia ulicznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają projekty budowlane, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ). Opis przedmiotu zamówienia został wskazany w załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 28 kwietnia 2023 r. Gmina Ciasna, jako Zamawiający, opublikowała na stronie Biuletynu Informacji Publicznej postepowanie o udzielenie zamówienia dla zadania pn.: „„Budowa dróg w miejscowości Glinica. Budowa i modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Glinica w Gminie Ciasna”.W dniu 17 maja 2023 r., przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 2 000 000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono trzy oferty:
Oferta nr 1: P.H.U. LARIX sp. z o.o. 42-700 Lubliniec , ul. Klonowa 11
Oferta nr 2: VIANKO Sp. z o.o., ul. Waryńskiego 3, 47-120 Zawadzkie
Oferta nr 3: P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów
Najkorzystniejsza spośród złożonych ofert oferowała cenę brutto w wysokości 2 810 369,35 zł. Zamawiający, na chwilę obecną, nie ma możliwości zwiększenia kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie w/w zadania do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 z późn. zm.) Gmina Ciasna, jako Zamawiający, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2810369,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3260488 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2023-06-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |