Budowa drogi leśnej nr 175 na odcinku od km 2+768,9 do km 5+390 w leśnictwie Przegonia oraz w leśnictwie Podborsko na terenie Nadleśnictwa Białogard - Etap II
PGL LP Nadleśnictwo Białogard
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00250079
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00250079/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-06 15:11
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a1e5aa2b-d379-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6720007565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00250079 z dnia 2023-06-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi leśnej nr 175 na odcinku od km 2+768,9 do km 5+390 w leśnictwie Przegonia oraz w leśnictwie Podborsko na terenie Nadleśnictwa Białogard - Etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PGL LP Nadleśnictwo Białogard
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044022
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Koszalińska 3A
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +94 312 07 10
1.5.8.) Numer faksu: +94 312 11 15
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bialogard@szczecinek.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bialogard.szczecinek.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwobialogard1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospdarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi leśnej nr 175 na odcinku od km 2+768,9 do km 5+390 w leśnictwie Przegonia oraz w leśnictwie Podborsko na terenie Nadleśnictwa Białogard - Etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1e5aa2b-d379-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00250079
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00163226/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi leśnej nr 175 na odcinku od km 2+768,9 do km 5+390 w leśnictwie Przegonia oraz w leśnictwie Podborsko na terenie Nadleśnictwa Białogard - Etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00165512
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1727775,89 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie drogi leśnej nr 175 na odcinku od km 2+768,9 do km 5+390 w leśnictwie Przegonia oraz w leśnictwie Podborsko na terenie Nadleśnictwa Białogard.
Zakres zadania inwestycyjnego budowy drogi na odcinku od km 2+768,9 do km 5+390 obejmuje w szczególności:
‒ wykonanie robót pomiarowych przy liniowych robotach ziemnych na dł. 2,621 km,
‒ mechaniczne karczowanie pni (o średnicach: od 10-15 cm szt. 120, od 16-25 cm szt. 110, od 26-35 cm szt. 70, od 36-45 cm szt. 80, od 46-55 cm szt. 80, od 56-65 cm szt. 60, od 66-75 cm szt. 60) z oczyszczeniem terenu po wykarczowaniu,
‒ oczyszczenie terenu po wykarczowaniu z drobnych gałęzi, korzeni i kory z wywiezieniem pow. 2.621,00 m2,
‒ mechaniczne karczowanie „zagajników” wraz z uprzątnięciem terenu na pow. 0,262ha,
‒ formownie i zagęszczanie korpusu drogi – nasypy w ilości 524,22 m3 i wykopy w ilości 512,40 m3 w gruncie rodzimym na odcinku drogi tj. 1,577 km,
‒ profilowanie i zagęszczanie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne na pow. 16.521,50 m2,
‒ wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa budowlanego – przekruszonego gruzu o gr. 13 cm, frakcji 0-63 mm na pow. 3.497,60 m2,
‒ wykonanie warstwy odsączającej z mieszanki kruszyw pod płyty o gr. 10 cm na pow. 8.387,52 m2,
‒ rozbiórka nawierzchni z płyt prefabrykowanych żelbetowych wielootworowych o wymiarach 0,75x1,0x0,125 m – 242,2 m2
‒ ułożenie nawierzchni z płyt prefabrykowanych żelbetowych wielootworowych o wymiarach 0,75x1,0x0,125 m – 6.088,95 m2,
‒ wykonanie nawierzchni pasa wewnętrznego między płytami gr. 12,5 cm, frakcji 0-31,5 mm na pow. 1.865,1 m2,
‒ wykonanie nawierzchni mijanek, zjazdów, gr. 8 cm, frakcji 0-31,5 mm na pow. 3.416,00 m2,
‒ wykonanie poboczy z materiału miejscowego i dowiezionego w ilości 5.242,2 m2,
‒ wykonanie rowów i wyplantowanie terenu za poboczem w ilości 5.242,2 m2,
‒ rozbiórkę przepustu betonowego (długość 9,0 mb, średnica 50 cm) i budowę nowego przepustu w km 2+964,4 drogi z kręgów betonowych o długości 11 mb i średnicy 100 cm, na wlocie i wylocie wykonanie prefabrykowanej żelbetowej ścianki czołowej oraz umocnienie dna rowu (na wlocie i wylocie przepustu) narzutem kamiennym na długości 1 m, wzdłuż drogi zamontowanie barierki drewnianej z obu stron przepustu. Szczegółowy zakres robót związany z wykonaniem przepustu (rozbiórki i budowy) zawarty jest w przedmiarze robót tj. od nr 23 do nr 37 stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ,
‒ rozbiórkę przepustu betonowego (długość 8,4 mb, średnica 80 cm) i budowę nowego przepustu w km 5+090,5 drogi z kręgów betonowych o długości 12 mb i średnicy 100 cm, na wlocie i wylocie wykonanie prefabrykowanej żelbetowej ścianki czołowej oraz umocnienie dna rowu (na wlocie i wylocie przepustu) narzutem kamiennym na długości 1 m, wzdłuż drogi zamontowanie barierki drewnianej z obu stron przepustu. Szczegółowy zakres robót związany z wykonaniem przepustu (rozbiórki i budowy) zawarty jest w przedmiarze robót tj. od nr 38 do nr 52 stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami jak również potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby poważnie zakłócić jego właściwe i terminowe wykonanie. Ponadto, podział zamówienia na części mógłby spowodować zwiększenie kosztów realizacji przedmiotu zamówienia. Dodatkowo przy kilku wykonawcach realizujących ten sam obiekt budowlany, rozmyciu uległaby odpowiedzialność poszczególnych wykonawców za wykonaną przez nich część zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1717567,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1977777,79 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1717567,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko -Trans Kołodziejczyk Adam
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6691494596
7.3.3) Ulica: Akademicka 13/6
7.3.4) Miejscowość: Koszalin
7.3.5) Kod pocztowy: 75-337
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1717567,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-06-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |