Przebudowa podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie - II postępowanie.

Powiat Rypiński

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00251102
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00251102/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-07 11:02
Lokalizacja
Rypin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bc517b22-dcf8-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
8921481530
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00251102 z dnia 2023-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie - II postępowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Rypiński

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 38

1.5.2.) Miejscowość: Rypin

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatrypinski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiatrypinski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatrypinski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie - II postępowanie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc517b22-dcf8-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00251102

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00046191/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Grant z PFRON na zadanie pn.: „Poprawa dostępności architektonicznej oraz komunikacyjno-informacyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie poprzez m.in. przebudowę podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym”, w ramach Projektu pt. Dostępny samorząd – granty, w ramach Działania 2.18 PO WER 2014-2020 współfinan. ze środków EFS.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00181319

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 302270,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie.
4.1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) przebudowę istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych w celu dostosowania do obowiązujących warunków technicznych,
2) wymianę istniejących nawierzchni ciągów komunikacyjnych z płytek gresowych oraz kostki betonowej na nawierzchnie z płyt tarasowych betonowych wraz z wymianą wszystkich obrzeży i obramowań,
3) wymianę okładzin schodów z płyt granitowych i płytek gresowych na okładziny z betonowych płyt schodowych okładzinowych,
4) wykonanie cokołu z prefabrykowanych bloków schodowych na ścianie frontowej schodów zewnętrznych przy wejściu głównym,
5) wykonanie okładziny ściany frontowej schodów zewnętrznych przy wejściu głównym z płyt z betonu architektonicznego bądź płyt kwarcowych,
6) odnowienie istniejących balustrad stalowych oraz montaż nowych balustrad ze stali nierdzewnej,
7) wykonanie odwodnienia schodów zewnętrznych przed wejściem głównym do budynku,
8) wykonanie płyty żelbetowej od strony frontowej stanowiącej podstawę montażu herbu Powiatu Rypińskiego wraz z doprowadzeniem zasilania do podświetlenia,
9) wymianę istniejących zniszczonych nawierzchni z płytek gresowych na części tarasu od strony wejścia bocznego do budynku (w części stanowiącej zadaszenie nad garażami) na nowe płytki gresowe,
10) rozbiórkę odcinka nawierzchni ciągu komunikacyjnego wzdłuż dłuższego boku budynku oraz ułożenie warstwy kory kamiennej o gr. 10 cm,
11) wymianę istniejących drzwi wejścia głównego do budynku na automatyczne drzwi przesuwne,
12) wykonanie geodezyjnych pomiarów powykonawczych;
4.1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ i załącznik nr 7 do SWZ.
4.1.3. Dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ składa się z :
1) projektu budowlanego (projekt zagospodarowania działki i architektoniczno-budowlany),
2) projektu wykonawczego,
3) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) przedmiaru robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił II postępowania na przebudowę podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie, prowadzone w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, ponieważ Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uchwałą Nr 778/2023 z dnia 19 maja 2023 r. Zarządu Powiatu w Rypinie wybrał najkorzystniejszą ofertę w II postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie, o czym w tym samym dniu zawiadomił wybranego Wykonawcę. W dniu 22.05.2023 r. Zamawiający poinformował o planowanym terminie zawarcia umowy i wezwał wybranego Wykonawcę do podania informacji niezbędnych do przygotowania umowy oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, ani też podjął innych czynności umożliwiających zawarcie umowy, a 29.05.2023 r. przekazał pismo z którego wynika, że z uwagi na bardzo duże ryzyko poniesienia straty, odstępuje od jej podpisania. Zamawiający nie ma możliwości dalszego procedowania w oparciu o art. 263 ustawy Pzp , ponieważ oferta wybranego Wykonawcy była jedyną ofertą złożoną w postępowaniu.
W tym stanie rzeczy Zamawiający zobowiązany był do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 383388,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 383388,06 PLN

2023-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane