Budowa skweru przy Domu Kultury w Studzionce w ramach zadania pod nazwą: "Dla dzieci i młodzieży Studzionki (PBO)"

Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00251232
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00251232/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-07 11:27
Lokalizacja
Pszczyna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-885b7450-f953-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6381808250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00251232 z dnia 2023-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa skweru przy Domu Kultury w Studzionce w ramach zadania pod nazwą: "Dla dzieci i młodzieży Studzionki (PBO)"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258339

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pszczyna@pszczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pszczyna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://pszczyna.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa skweru przy Domu Kultury w Studzionce w ramach zadania pod nazwą: "Dla dzieci i młodzieży Studzionki (PBO)"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-885b7450-f953-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00251232

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00023965/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.26 Dla dzieci i młodzieży Studzionki (PBO) (brukowanie alejki)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00229313

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.0022.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje:
- wykonanie robót przygotowawczych, w tym robót pomiarowych oraz usunięcia warstwy ziemi,
- wykonania robót ziemnych w gruncie, profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
- wykonanie ław betonowych z oporem pod krawężniki,
- wykonanie obrzeży betonowych o wym.20x6cm na podsypce żwirowej,
- wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego oraz podsypki cementowej – piaskowej,
- wykonanie chodników i placów z betonowej kostki brukowej bez fazy gr. 6 cm,
- wykonanie robót wykończeniowych w tym humusowanie skarp wraz z obsianiem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmujący szkic prac oraz przedmiar robót znajduje się w załączniku nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający, pod numerem 2023/BZP 00229313 w dniu 23.05.2023 roku zamieścił Ogłoszenie o zamówieniu dla postępowania pn. „Budowa skweru przy Domu Kultury w Studzionce w ramach zadania Dla dzieci i młodzieży Studzionki (PBO) z planowanym terminem składania i otwarcia ofert wyznaczonym na 07.06.2023 roku.
Po terminie wszczęcia postępowania Zamawiający stwierdził, że w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej do realizacji inwestycji prowadzona jest odrębna inwestycja związana z rozbudową istniejącego budynku Ośrodka Kultury w Studzionce wraz z dobudową garaży OSP z planowanym terminem zakończenia robót budowlanych wyznaczonym na 30 czerwca 2024 roku. Przekazanie placu budowy wraz z zobowiązaniami wynikającymi z tego tytułu Wykonawcy realizującemu prace związane z rozbudową budynku Domu Kultury w Studzionce uniemożliwia wprowadzenie na wyznaczony teren budowy podmiot trzeci w celu wykonania planowanego skweru. Wyznaczony w Ogłoszeniu o zamówieniu oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia termin wykonania skweru pozostaje w kolizji z terminem zakończenia rozbudowy budynku Domu Kultury, uniemożliwiając wybranemu Wykonawcy realizację zamówienia zgodnie z umową.
Zaistniałe okoliczności powodują, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, dlatego Zamawiający informuje jak na wstępie.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 256 ustawy Pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
W wyroku z 10 maja 2022 r. w sprawie stwierdziło KIO 1074122: LEX nr 3399632:
„W przeciwieństwie do art. 255 pkt 6 P.z.p. w zw. z art. 457 ust. 1 P.z.p., przesłanka unieważnienia z art. 256 P.z.p. jest nieostra i pozostawia zamawiającemu pewien luz decyzyjny co do tego, w jakiej sytuacji uzna, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Przy czym, chodzi o okoliczności, które zaistniały lub ujawniły się po wszczęciu postępowania, ale nie później niż do upływu terminu składania ofert(…).
2023-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane