Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Kępa – etap II

GMINA ŚLESIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00253089
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00253089/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-09 09:45
Lokalizacja
Ślesin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c80fa0d7-b2b7-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
6652716489
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowniRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00253089 z dnia 2023-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Kępa – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚLESIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019310

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kleczewska, 15

1.5.2.) Miejscowość: Ślesin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-561

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@slesin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.slesin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/731459

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Kępa – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c80fa0d7-b2b7-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00253089

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00063473/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Kępa - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00106224

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.3.TP.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Kępa – etap II
Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami bocznymi do granicy posesji. Zamówienie dotyczy budowy sieci grawitacyjnej, tłocznej, budowy trzech przepompowni ścieków typu mokrego wraz z przyłączami energetycznymi, systemem sterowania i monitorowania ich pracy. W ramach zamówienia przewidziano także konieczność wykonania odtworzenia terenu i elementów pasa drogowego, wykonanie inwentaryzacji wybudowanej sieci oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określony został w dokumentacji projektowej, i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. W celu przygotowania oferty Wykonawca może posiłkować się przedmiarami, które stanowią tylko i wyłącznie materiał pomocniczy.
UWAGA! Obszar zakresu przedmiotu zamówienia określa załącznik o nazwie: NR 1A Schemat –ZAKRES ETAPU II, umieszczony w dokumentacji projektowej.
3. Wykonawca zobowiązany będzie:
1) bezwzględnie przestrzegać wytycznych zawartych w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej oraz niniejszej SWZ;
2) dysponować jednostkami sprzętu i środkami transportu, zapewniającymi realizację zamówienia zgodnie z SWZ i dokumentacją projektową w terminie umownym;
3) niezwłocznie zgromadzić i/lub zawrzeć umowę na zakup materiałów niezbędnych do realizacji zadania, obejmujących w szczególności:
a) rury kanalizacyjne,
b) studnie kanalizacyjne,
tj. materiałów, które Wykonawca może zgromadzić na placu budowy lub własnym placu, jeszcze przed rozpoczęciem prac;
4) do bieżącego utrzymania stanu dróg przez cały okres budowy oraz podejmowania innych działań technicznych mających na celu zapewnienie, zgodnego z potrzebami ruchu drogowego, stanu technicznego dróg oraz sprawności i bezpieczeństwa ruchu, zarówno na odcinkach gdzie nie były jeszcze prowadzone roboty budowlane, trwają roboty lub zostały zakończone (tj. przez cały okres trwania realizacji zamówienia, aż do zakończenia i odbioru ostatecznego robót);
5) do bieżącego utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały;
6) zapewnić przejezdność wszystkich dróg przechodzących w sąsiedztwie przekazanego frontu robót, a jeżeli nie będzie to możliwe zabezpieczyć dojazd do poszczególnych posesji poprzez cały okres prowadzenia prac;
7) dostarczyć Zamawiającemu przed przystąpieniem do robót zatwierdzony projekt organizacji ruchu;
8) przed przystąpieniem do robót zgłosić poszczególnym właścicielom/użytkownikom uzbrojenia podziemnego termin rozpoczęcia robót i ewentualną potrzebę zabezpieczenia nadzoru z ich strony na czas prowadzenia robót;
9) tymczasowe zajęcia terenów przyległych do linii rozgraniczających, niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych uzgadniać we własnym zakresie i na swój koszt;
10) uzgadniać z właścicielami gruntów warunki, termin i czas prowadzenia robót;
11) używać materiały i urządzenia do wybudowania:
a) oznakowane CE, co oznacza, że dokonano oceny ich zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymogami podstawowymi, albo
b) umieszczone w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami wiedzy technicznej, albo
c) oznakowane znakiem budowlanym,
d) materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy jakościowe i technologiczne, co najmniej takie, jakie zostały określone w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz muszą posiadać stosowne atesty i certyfikaty;
e) wszystkie materiały stosowane przez wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia powinny być nowe i odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu, stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.), a w szczególności art. 4 i art. 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2021 poz. 1213) oraz jakościowym i gatunkowym wymaganiom określonym w STWiORB.
12) utrzymywać miejsca wykonywanych prac w stanie wolnym od przeszkód, usuwać na bieżąco zbędne materiały, odpady, śmieci, urządzenia, które nie są już potrzebne do wykonania przedmiotu zamówienia;
13) zorganizować oraz należycie zabezpieczyć miejsce wykonywanych prac budowlanych wraz z zapleczem w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na terenie obiektu i w jego obrębie oraz przed dostępem osób trzecich. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wypadkową, a także za zniszczenia własności osób trzecich spowodowane swoim udziałem lub niedopatrzeniem związanym z realizacją niniejszego zamówienia;
14) postępować z odpadami zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji zadania odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r., poz. 699 ze zm.) i ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2022 r. poz. 2556 ze zm.);
15) przeprowadzać roboty budowlane i rozbiórkowe zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003 r. Nr 47, poz. 401);
16) usuwać natychmiastowo i skutecznie wszelkie szkody spowodowane przez Wykonawcę;
17) przed zgłoszeniem do odbioru wykonać z wynikiem pozytywnym wszelkie przewidziane przepisami prawa próby, odbiory i badania;
18) zgłaszać na piśmie gotowość do odbioru wykonanych prac wraz z potwierdzeniem tego wykonania przez inspektora nadzoru i uczestniczyć w ich odbiorze;
19) przed rozpoczęciem robót sporządzić plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120 z 2003 r., poz. 1126).
4. Wymagany minimalny okres gwarancji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia wynosi 60 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego. Okres gwarancji będzie punktowany w ramach kryterium oceny ofert.
5. Warunki płatności:
1) W przypadku wskazania przez Wykonawcę terminu realizacji umowy w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy Zamawiający przewiduje płatności z podziałem na rodzaj środków:
a) środki finansowe Zamawiającego:
- wypłata jednorazowej zaliczki w wysokości 5% wynagrodzenia,
- wypłata pozostałej części wynagrodzenia Wykonawcy w jednej transzy po zakończeniu wydzielonego etapu prac w ramach realizacji Inwestycji, do wysokości środków Zamawiającego przeznaczonych na realizację Inwestycji,
b) środki finansowe otrzymane w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: wypłata wynagrodzenia Wykonawcy po zakończeniu realizacji Inwestycji.
2) W przypadku wskazania przez Wykonawcę terminu realizacji umowy w okresie dłuższym niż 12 miesięcy Zamawiający przewiduje płatności z podziałem na rodzaj środków:
a) środki finansowe Zamawiającego (udział własny): wypłata wynagrodzenia Wykonawcy w jednej transzy po zakończeniu wydzielonego etapu prac w ramach realizacji Inwestycji, do wysokości środków Zamawiającego przeznaczonych na realizację Inwestycji,
b) środki finansowe otrzymane w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: wypłata wynagrodzenia Wykonawcy w dwóch transzach, – pierwsza po zakończeniu wydzielonego etapu prac w ramach realizacji Inwestycji, druga – po zakończeniu realizacji Inwestycji:
- pierwsza transza w wysokości nie wyższej niż 50% kwoty dofinansowania,
- druga transza w wysokości pozostałej do zapłaty kwoty dofinansowania.
3) Szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ.
6. Źródła finansowania:
1) środki własne Gminy Ślesin,
2) środki pozyskane w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja 2, w wysokości: 3.372.500,00 zł.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

1)W niniejszym postępowaniu do terminu składania ofert tj. 10.03.2023 r godz. 10:00 wpłynęły 3 oferty złożone przez Wykonawców:
a)IZBRUK Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany, Dziedzice 59, 62-404 Ciążeń – cena oferty: 4.599.857,95 zł brutto,
b)BUD-AN Sp. z o.o., ul. Śródmiejska 15, 62-800 Kalisz – cena oferty: 4.270.120,29 zł,
c)Konsorcjum firm:
Z.P.H.U. ANDROKOP Andrzej Bilski, ul. Krycha 18, 62-610 Sompolno
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych S.A., ul. Toruńska 200, 62-600 Koło - cena oferty: 2.593.349.,64 zł.
2) Zamawiający zgodnie z art. 222 ust 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 3.372.500,00 zł (brutto).
3) Zamawiający w toku badania i oceny ofert wyłonił najkorzystniejszego Wykonawcę, tj. Konsorcjum firm:
Z.P.H.U. ANDROKOP Andrzej Bilski, ul. Krycha 18, 62-610 Sompolno
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych S.A., ul. Toruńska 200, 62-600 Koło - cena oferty: 2.593.349.,64 zł.
i dokonał wyboru powyższej oferty.
4) Na dokonane przez Zamawiającego czynności, w dniu 04.05.2023 r. firma BUD-AN Sp. z o.o. wniosła odwołanie. Zgodnie z wyrokiem Sygn. akt: KIO 1258/23 z dnia 19.05.2023 r. Zamawiający zobowiązany był do:
a)unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej Konsorcjum: Andrzej Bilski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Z.P.H.U. ANDROKOP Andrzej Bilski oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. z siedzibą w Kole;
b)odrzucenie oferty złożonej prze Konsorcjum: Andrzej Bilski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Z.P.H.U. ANDROKOP Andrzej Bilski oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. z siedzibą w Kole, gdyż zaistniały wobec wykonawców przesłanki z art. 226 ust. 1 pkt 8 oraz art. 224 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych – tj. zawiera rażąco niską cenę;
c)dokonanie ponownego badania i oceny ofert.
5)Zamawiający wypełnił obowiązki wynikające z ww. wyroku KIO 1258/23. Dokonał ponownego badania i oceny ofert. Wezwał Wykonawcę: BUD-AN Sp. z o.o., ul. Śródmiejska 15, 62-800 Kalisz, do złożenia podmiotowych środków dowodowych, na podstawie których potwierdzono spełnienie warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę.
6)Wybór oferty Wykonawcy BUD-AN Sp. z o.o., ul. Śródmiejska 15, 62-800 Kalisz, wiązałby się z koniecznością zwiększenia środków w budżecie przeznaczonych na realizację inwestycji, co na chwilę obecną nie jest możliwe.
7)Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na fakt, iż kwota oferty znacznie przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę.
2023-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane