„Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy”
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00071476
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00071476/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-28 18:54
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-58d7e288-de3a-43f7-b910-9966bfdeb584
- Identyfikator
- 8792086150
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00071476 z dnia 2025-01-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
1.3.) Oddział zamawiającego: ROPS w Toruniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361502012
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bartkiewiczówny 93
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargo@rops.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.rops.torun.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
realizacja zadań samorządu województwa w zakresie opieki społecznej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58d7e288-de3a-43f7-b910-9966bfdeb584
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00071476
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W zaistniałej sytuacji pojawiła się dalsza konieczność zapewnienia wyżywienia podopiecznym - zamawiający nie ma możliwości zabezpieczenia usług pielęgnacyjne - opiekuńczych od stycznia 2025 r. z uwagi na brak informacji o zapewnionych środkach, umożliwiających zaplanowanie i wszczęcie postępowania w trybie konkurencyjnym. Po uzyskaniu informacji o sfinansowaniu usług na okres stycznia 2025 r. zamawiający podjął natychmiastowe czynności do zapewnienia opieki dla podopiecznych, z uwagi na fakt, iż usługi te są niezbędne dla życia podopiecznych. Tym samym występuje sytuacja, w której zamawiający musi zapewnić natychmiastowe wykonanie zamówienia, od dnia 1 stycznia 2025 r. i nie ma możliwości przeprowadzenia postępowania w innym trybie z uwagi na brak możliwości zachowania terminów dla procedur konkurencyjnych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DO.2781.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jestwykonanie usługi polegającej na świadczeniu usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy. Opis zakresu usługi znajduje się w zaproszeniu do negocjacji.
Czas realizacji usługi od dnia 1 stycznia 2025 r. do 31 stycznia 2025 roku, zgodnie
z załącznikiem nr 1 do umowy.
Miejsce realizacji usługi – Punkt opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy przy
ul. Marii Skłodowskiej – Curie 27/29, 87-100 Toruń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85141200-1 - Usługi świadczone przez pielęgniarki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85142000-6 - Usługi paramedyczne
85141000-9 - Usługi świadczone przez personel medyczny
85140000-2 - Różne usługi w dziedzinie zdrowia
85120000-6 - Usługi medyczne i podobne
85142300-9 - Usługi w zakresie higieny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: KRS: 0000421549
7.3.4) Miejscowość: Toruń
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 411982,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-01-31| 2025-01-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |