Budowa podwójnej kancelarii dla Leśnictw Liszna i Roztoki

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00254247
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00254247/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-12 09:34
Lokalizacja
Cisna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bb5c3ee6-ecd4-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
6880041996
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00254247 z dnia 2023-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa podwójnej kancelarii dla Leśnictw Liszna i Roztoki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370014679

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cisna 87A

1.5.2.) Miejscowość: Cisna

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-607

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cisna@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_cisna

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_cisna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa podwójnej kancelarii dla Leśnictw Liszna i Roztoki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb5c3ee6-ecd4-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00254247

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00384400/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa podówjnej kancelarii dla Leśnictw Liszna i Roztoki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00204371

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.270.13.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 787327,74 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania przetargowego jest budowa kancelarii podwójnej dla Leśnictw Liszna i Roztoki. Budynek zaprojektowano w technologii szkieletowej drewnianej. Planuje się wykonanie takich robót jak:
a) Roboty budowlane w zakresie budynków - Stan zerowy; b) Roboty budowlane w zakresie budynków - Konstrukcja przyziemia; c) Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty - Konstrukcja dachu pokrycie; d) Roboty murarskie i murowe - Kanały wentylacyjne; e) Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie - Stolarka okienna i drzwiowa; f) Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych - Okładziny ścian wewnętrznych, sufitów i posadzek, malowanie; g) Roboty budowlane w zakresie budynków – Elewacja; h) Roboty w zakresie kształtowania terenu - Płytka odbojowa, pochylnia, utwardzenie dojazdu; i) Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne – zbiornik na ścieki; j) Roboty instalacyjne - Instalacja elektryczna i sanitarna. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 12 do SWZ, w tym: - przedmiary robót, - projekt budowlany, - Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót. Lokalizacja: Działka nr ewid. 192 miejscowość Liszna. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących roboty budowlane (wskazane w przedmiarze robót) związane z realizacją przedmiotu zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510, 1700, 2140.). Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz do podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia w częściach. Wykonawca jest odpowiedzialny za wady robót budowlanych z tytułu rękojmi przez okres 60 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru robót budowlanych, z tym zastrzeżeniem że w przypadku zadeklarowania w ofercie okresu gwarancji ponad 60 miesięcy, na podstawie art. 558 par. 1 Kodeksu cywilnego, okres rękojmi za wady zostanie wówczas zrównany ze wskazanym w ofercie okresem udzielonej gwarancji. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ponieważ roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia stanowią nierozerwalną całość. Budowa dotyczy jednego obiektu budowlanego, w którym będą się mieści dwie kancelarie Leśnictw. W zakresie zadania zaplanowano szereg robót, w tym m.in. wykonanie fundamentów i konstrukcji szkieletowej budynku, pokryć i konstrukcji dachowych, elewacji, okładzin ścian wewnętrznych, sufitów i posadzek, malowanie, wykonanie instalacji wodno –kanalizacyjnej i sanitarnej oraz instalacji elektrycznej. Podział zadania na części jest niezasadny z uwagi na nadmierne koszty wykonania zamówienia, w tym m.in. koszt zabezpieczenia wykonanych robót, dozoru i naprawy ewentualnych usterek oraz trudności w skoordynowaniu działań różnych wykonawców, co skutkowałoby nieprawidłową realizacją zamówienia. Jeden generalny wykonawca we właściwym czasie wprowadzi na budowę poszczególnych branżystów, właściwie skoordynuje roboty, zadba o należyte wykończenie prac. Z uwagi na kompleksowy charakter zamówienia szereg robót „zazębia się” z innymi i poszczególne branże winny na bieżąco ze sobą współpracować, uzupełniać się wzajemnie. W przypadku budowy obiektu budowlanego właściwa koordynacja robót i współpraca branży budowlanej z wodno –kanalizacyjną i elektryczną ma zasadnicze znaczenie.
Szczegółowy opis przedmiotu zawiera rozdział 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 842058,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 947163,26 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane