SR.272.d.30.2023.RG Zamówienie na Cz. nr 1 – „Dostawa łodzi wraz z przyczepką podłodziową” oraz „Cz. nr 2 – „Dostawa garażu”, na potrzeby funkcjonowania przystani żeglarskiej przy Starostwie w NDG”,

Powiat Nowodworski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00254550
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00254550/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2023-06-12 11:05
Lokalizacja
Nowy Dwór Gdański, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a3130b4-f30a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5792231171
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

ŁodziePrzyczepyMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

Wykonawcy

2 przyznane

· lot 0
· lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00254550 z dnia 2023-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SR.272.d.30.2023.RG Zamówienie na Cz. nr 1 – „Dostawa łodzi wraz z przyczepką podłodziową” oraz „Cz. nr 2 – „Dostawa garażu”, na potrzeby funkcjonowania przystani żeglarskiej przy Starostwie w NDG”,

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowodworski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192644808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. Władysława Sikorskiego 23

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-100

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.8.) Numer faksu: (55) 247 36 70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@nowydworgdanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.nowydworgdanski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nowydworgdanski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SR.272.d.30.2023.RG Zamówienie na Cz. nr 1 – „Dostawa łodzi wraz z przyczepką podłodziową” oraz „Cz. nr 2 – „Dostawa garażu”, na potrzeby funkcjonowania przystani żeglarskiej przy Starostwie w NDG”,

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a3130b4-f30a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00254550

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038573/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 SR.272.d.30.2023.RG Zamówienie na Cz. nr 1 – „Dostawa łodzi wraz z przyczepką podłodziową” oraz „Cz. nr 2 – „Dostawa garażu”, na potrzeby funkcjonowania przystani żeglarskiej przy Starostwie w NDG”,

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt Pętla Żuławska – Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną”. Działanie 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego w ramach osi priorytetowej 8 Konwersja RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014 –2020 - Przedsięwzięcie strategiczne Województwa Pomorskiego Rozwój ofert turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00215837

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SR.272.d.30.2023.RG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis Części nr 1:
1) przedmiotem zamówienia publicznego jest dostawa łodzi wraz z przyczepką podłodziową na potrzeby funkcjonowania przystani żeglarskiej przy Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim.
2) miejsce dostawy przedmiotu zamówienia: przystań żeglarska przy Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. gen Władysława Sikorskiego 23, 82-100 Nowy Dwór Gdański;
3) czas dostawy: w dniach roboczych w godz. od 800do 1400. O terminie dostawy (drogą mailową), Wykonawca zawiadomi Zamawiającego z trzydniowym (3 dni robocze) wyprzedzeniem.
4) opis techniczny łodzi:
a) łódź typu hybrydowego o twardym kadłubie zabezpieczona pneumatycznymi tubami;
b) optymalne parametry łodzi:
 długość łodzi w granicach: 3.8m – 4.2m;
 szerokość łodzi w granicach: 1.7m – 2.0m;
 wyporność w granicach: 600kg – 800kg;
 przystosowana do przewozu ilości osób:5 – 8;
 łódź zaprojektowana do rejsów po wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, w warunkach wiatru o sile do 6°B włącznie i przy fali o wysokości znaczącej do 2 m włącznie.
c) parametry silnika i jego osprzętu:
 silnik spalinowy;
 moc silnika(zaburtowy): w granicach od 25 KM do 30 KM;
 obrotomierz oraz prędkościomierz;
 czujnik prędkości;
 manetka boczna;
 cięgna kierownicze;
 linia paliwowa z gruszką;
 zewnętrzny zbiornik paliwa;
 akumulator, klemy, niezbędne okablowanie;
 wyposażony w hydrauliczny system podnoszenia.
d) optymalna konstrukcja i wyposażenie łodzi:
 poszycie kadłuba wykonane z blachy aluminiowej;
 zgrzewane szwy/łączenia tuby;
 zawory zwrotne do pompowania komór tuby;
 samoodpływowy pokład;
 wykończenie pokładu antypoślizgowe;
 uchwyty do podnoszenia i przenoszenia łodzi;
 uchwyt do holowania łodzi;
 osłona kilu;
 kanapa - tapicerowanym oparciem i siedziskiem;
 pompka nożna, wiosła, zestaw naprawczy, instrukcja obsługi;
 konsola sterownicza z owiewką;
 pakiet elektryczny światła nawigacyjne + pompa zęzowa (sterowane z konsoli);
 pakiet sterowania mechanicznego kierownica;
 przekładnia kierownicza oraz sterociąg;
 wskaźnik poziomu paliwa;
 pokrowiec plandekowy na łódź;
 echosonda do badania głębokości wody, o minimalnych wymaganiach:
• klasa wodoszczelności – IPX7,
• rozdzielczość wyświetlacza – 272 x480 px,
• rozmiar wyświetlacza – 4.3”,
• moc transmisji – 300W,
• wyposażona w:
o GPS,
o blokadę dna,
o czujnik pomiaru temp. wody,
o obsługę sonaru dwuwiązkowego,
o regulowaną linię głębokości (pomiar głębokości obiektów podwodnych).
e) wyposażenie dodatkowe:
 pasy lub kamizelki ratunkowe – od 5 do 8 szt, w zależności typu łodzi;
 koło ratunkowe wyposażone w nietonącą linę o średnicy od 8mm do 11mm i długości od 30m do 50m;
 gaśnica proszkowa o pojemności od 2kg do 4 kg środka gaśniczego;
 odbijacze w liczbie odpowiedniej do rozmiarów łodzi;
 bosak;
 apteczka pierwszej pomocy.
5) opis techniczny przyczepki podłodziowej:
a) zastosowanie – do przewozu łodzi;
b) konstrukcja – z profili aluminiowych lub profili ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej;
c) przestrzeń ładunkowa oraz ładowność: dostosowana do transportu łodzi będącej przedmiotem zamówienia;
d) przyczepa z homologacją europejską.
6) pozostałe ustalenia:
a) Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia zgodności oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia z wymaganiami zawartymi w SWZ;
b) Zamawiający na łódź oraz przyczepkę wymaga od Wykonawcy udzielenia minimum 60 miesięcy gwarancji/rękojmi. Przedłużenie okresu gwarancji/rękojmi o kolejne miesiące, będzie (obok ceny) punktowanym kryterium oceny ofert;
c) Zamawiający zastrzega sobie prawo wyboru koloru farby pokrywającej łódź;
d) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia;
e) Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów;
f) Zamawiający dopuszcza powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy;
g) opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie minimalnych wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, wówczas, to zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych urządzeń ze stosownymi normami lub normami równoważnymi, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Wykonawca wykazuje, że dostawa, spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego;
h) zastosowanie rozwiązań równoważnych należy zasygnalizować w ofercie, niezależnie od tego, czy Zamawiający żąda przedłożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych;
i) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami lub normami równoważnymi;
j) Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie sprzętu równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałym sprzętem użytym przy realizacji zamówienia;
k) zaproponowana cena za realizację zamówienia powinna obejmować wszystkie obowiązki Wykonawcy, w tym wszelkie czynności, prace i usługi wchodzące w zakres zamówienia w szczególności:
 koszty przeprowadzenia szkolenia obsługi;
 koszty materiałów niezbędnych do montażu;
 koszty wynikające z usług serwisowych w okresie rękojmi i gwarancji;
 koszt ubezpieczenia na czas transportu, podatki, ubezpieczenia, zyski, narzuty, ewentualne upusty, oraz pozostałe czynniki cenotwórcze i koszty wszelkich innych świadczeń niezbędnych do prawidłowej realizacji umowy;
 rejestracja łodzi;
 naniesienie numerów rejestracyjnych oraz nazwy łodzi określonej przez Zamawiającego;
 rejestracja przyczepy podłodziowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34520000-8 - Łodzie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34223300-9 - Przyczepy

4.5.5.) Wartość części: 71936,87 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis Części nr 2:
1) przedmiotem zamówienia publicznego jest dostawa garażu na potrzeby funkcjonowania przystani żeglarskiej przy Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim;
2) miejsce dostawy i montażu przedmiotu zamówienia: baza materiałowa (ODM) Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Tczewskiej 4.
3) opis techniczny garażu:
a) przeznaczenie: do przechowywania łodzi i przyczepy podłodziowej;
b) materiał poszycia alternatywnie: blacha stalowa ocynkowana lub powlekana lub malowana farbą podkładową i antykorozyjną, blacha aluminiowa;
c) konstrukcja stalowa, wykonana z profili stalowych, zabezpieczonych antykorozyjnie,
d) wymiary minimalne:
 długość w granicach od 6m do 6,5m;
 szerokość w granicach od 5,0m do 5,5m;
 wysokość minimalna ścian: 1,9m;
e) brama: uchylna lub dwuskrzydłowa otwierana na boki, otwierana mechanicznie; posiadająca co najmniej dwa zamki patentowe;
f) dach: jednospadowy ze spadkiem do tyłu lub dwuspadowy, pokryty blachodachówką I gatunku.
4) pozostałe ustalenia:
a) miejsce montażu garażu zostanie przygotowane (utwardzone) i wskazane przez Zamawiającego na terenie bazy materiałowej (ODM) Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Tczewskiej 4;
b) dostawa i montaż garażu jest w cenie oferty i po stronie Wykonawcy, oraz nastąpi w dzień powszedni w godz.: od 8:00 do 14:00;
c) garaż musi być fabrycznie nowy, bez śladów użytkowania, wad i usterek oraz wolny od obciążeń prawami osób trzecich;
d) Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia zgodności oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia z wymaganiami zawartymi w SWZ;
e) Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia minimum 36 miesięcy gwarancji/rękojmi. Przedłużenie okresu gwarancji/rękojmi o kolejne miesiące, będzie (obok ceny) punktowanym kryterium oceny ofert;
f) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia;
g) Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów;
h) Zamawiający dopuszcza powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

4.5.5.) Wartość części: 5732,65 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, do upływu terminu składania ofert, na część nr 2 złożono 3 oferty. Zamawiający informuje, iż odrzucił 2 z nich, ponieważ ich treść była niezgodna z warunkami zamówienia oraz 3 ofertę gdyż wezwany Wykonawca nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Mając powyższe na uwadze zasadnym jest zastosowanie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, jako podstawy prawnej do unieważnienia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

2023-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy