CZ. I „Budowa ścieżki rowerowej przy DK nr 10 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element C (...)”CZ.II „Budowa ścieżki rowerowej przy DW nr 241 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element A (...)”
Gmina Nakło nad Notecią
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00256878
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00256878/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-13 12:13
- Lokalizacja
- Nakło nad Notecią, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d5fd22c7-eb2f-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 5581768632
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00256878 z dnia 2023-06-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
CZ. I „Budowa ścieżki rowerowej przy DK nr 10 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element C (...)”CZ.II „Budowa ścieżki rowerowej przy DW nr 241 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element A (...)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nakło nad Notecią
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350895
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ks. P. Skargi 7
1.5.2.) Miejscowość: Nakło nad Notecią
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.naklo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-naklo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7626171.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
CZ. I „Budowa ścieżki rowerowej przy DK nr 10 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element C (...)”CZ.II „Budowa ścieżki rowerowej przy DW nr 241 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element A (...)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5fd22c7-eb2f-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00256878
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00043066/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 „Budowa ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 10 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element C od km 0+995 do km 1+595”
1.1.21 „Budowa ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 241 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element A od km 0+000 do km 0+760”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00203422
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 4272520,30 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1426317,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ I:Budowa ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 10 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element C od km 0+995 do km 1+595
Zakres zamówienia obejmuje budowę ścieżki rowerowej od końca ul. Nowej (jej ślepej części) wzdłuż drogi krajowej DK 10 - aż do granicy miasta w km od 0+995 do 1+595 w Nakle nad Notecią.
Inwestycja będzie polegała na:
- budowie ścieżki rowerowej
• szerokość ścieżki rowerowej – 3,0m
• spadek poprzeczny jednostronny- 2%
- remoncie zjazdów
Konstrukcja
Konstrukcja ścieżki rowerowej- nawierzchnia bitumiczna
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm
• Podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego lub tłucznia C50/30 o gr. 20 cm, stabilizowanego mechanicznie
• Warstwa mrozoochronna z pospółki 20 cm
Konstrukcja ścieżki rowerowej- nawierzchnia bitumiczna w miejscu istniejącej drogi
Należy wykonać frezowanie istniejących warstw asfaltowych na głębokość 4 cm (zgodnie z przekrojem)
Należy usunąć istniejące warstwy konstrukcyjne na głębokość krawężnika i ławy (zgodnie z przekrojem)
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm
• Geosiatka powlekana bitumem
• podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego lub tłucznia C50/30 stabilizowanego mechanicznie 20 cm. /w miejscach starej nawierzchni warstwa wyrównawcza o zmiennej wysokości
• Warstwa mrozoochronna z pospółki 20 cm.
Konstrukcja zjazdów bitumicznych:
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm
• Podbudowa zasadnicza – KŁSM 0/31,5 20 cm
• Warstwa odsączająca z piasku 25 cm
• Podłoże gruntowe
Zarządca drogi jest GDDKiA. Gmina Nakło nad Notecią podpisze porozumienie na wykonanie robót budowlanych obejmujący zakres przedmiotu zamówienia.
Zgodnie z wymaganiami GDDKiA w trakcie prowadzenia robót budowlanych w pasie drogowym nie można składować materiałów i urządzeń. Prace musza być oznakowane i prowadzone przy jak najmniejszym zakłóceniu ruchu drogowego (pojazdów i pieszych). Nad realizacją prac, a także nadzorowaniem i odbiorem robót w pasie drogi krajowej GDDKiA reprezentował będzie Kierownik GDDKiA Rejon Bydgoszcz. Materiały budowlane muszą zostać zaakceptowane przez GDDKiA. Przedstawiciel GDDKiA ma prawo do kontroli postępu robót i jakości ich wykonania, w tym do pobierania próbek do badań laboratoryjnych. W przypadku negatywnych wyników Wykonawca na własny koszt wymieni wbudowany materiał, który nie będzie spełniał wymogów. Teren inwestycji należy oznakować zgodnie z czasowym projektem organizacji ruchu, który zaakceptować musi GDDKiA. W przypadku stwierdzenia szkód w pasie drogowym, potwierdzonym odpowiednim powiadomieniem/ protokołem Wykonawca zobowiązany jest do ich usunięcia i powiadomienia Zamawiającego oraz GDDKiA. W przypadku szkód powstałych w związku z realizacją inwestycji w mieniu GDDKiA czy szkód w odniesieniu do podmiotów trzecich obowiązek ich likwidacji spoczywa na Wykonawcy.
GDDKiA nie będzie pobierała opłat za zajęcie pasa drogowego.
W przypadku stwierdzenia podczas odbioru wad, termin gwarancji będzie liczył się od daty stwierdzenia protokołem odbioru, że stwierdzone wady zostały naprawione. W okresie gwarancji w przypadku gdy GDDKiA stwierdzi uszkodzenie dowolnego elementu pasa drogowego powstałego wyniku nienależytego wykonania praw Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo, do niezwłocznego zabezpieczenia uszkodzonego elementu oraz dokonania naprawy w terminie 30 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego lub GDDKiA.
Obowiązki wykonawcy
1) Koszty związane z utylizacją odpadów z budowy, opłatami za uczestnictwo w odbiorach technicznych przedstawicieli służb utrzymania sieci uzbrojenia terenu, ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością cywilną, koszty ewentualnego odwodnienia terenu budowy, koszty ubezpieczenia budowy, wszelkie koszty związane z prowadzoną budową, należy ująć w kosztach ogólnych budowy.
2) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, ma obowiązek wywiezienia i utylizacji odpadów (np.: gruzu, ziemi, itp.) zgodnie z ustawą o odpadach (wywóz, miejsce składowania oraz utylizacja po stronie wykonawcy).
3) Wykonawca ma obowiązek z 14-dniowym wyprzedzeniem, powiadomić poszczególnych gestorów sieci o rozpoczęciu prac oraz wykonać prace zgodnie z wydanymi od gestorów warunkami.
4) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia geodezyjnej dokumentacji powykonawczej polegającej na wykonaniu robót pomiarowych dla inwentaryzacji powykonawczej wraz z wykonaniem mapy powykonawczej (wersja papierowa + cyfrowa, format .dxf lub .dwg) i włączenia jej do zasobów geodezyjnych odpowiedniej jednostki.
5) Wykonawca prac podczas przygotowywania czasowej organizacji ruchu na zadaniu musi uwzględnić zapewnienie ciągłego dojazdu, do zlokalizowanych w miejscu prowadzenia prac budynków użyteczności publicznej jak i placówek prowadzących działalność gospodarczą oraz budynków mieszkalnych oraz pół uprawnych.
6) Wykonawca ma obowiązek zaktualizować wydane przez gestorów sieci warunki wykonania robót. Koszt aktualizacji warunków od gestorów należy uwzględnić w cenie oferty.
7) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej zadania. Ustawa Prawo Geodezyjne obliguje jednostki uczestniczące w zadaniu do ochrony wszystkich znaków geodezyjnych i osnów szczegółowych. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, by Wykonawca dołączył do inwentaryzacji geodezyjnej obiektu, oświadczenie geodety biorącego udział w realizacji zadania, iż wszystkie istniejące znaki geodezyjne i osnowy szczegółowe, znajdujące się w miejscu prowadzenia robót na przedmiotowym zadaniu nie zostały uszkodzone.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach:
1) dokumentacja projektowa – załącznik nr 8, w skład której wchodzi:
a) projekt budowlany,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
2) Projektowane postanowienia umowy – zgodnie z załącznikiem nr 7a i 7b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 490484,90 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ II:Budowa ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 241 ul. Nowa w Nakle nad Notecią – element A od km 0+000 do km 0+760
Przedmiotem opracowania jest budowa ścieżki rowerowej od ronda wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 241 (ul. Nowa) na długości od 0+000 do 0+760 km w Nakle nad Notecią - etap I.
Inwestycja będzie polegała na:
- budowie ciągu pieszo - rowerowego,
- remoncie zjazdów
- wykonanie wpustów deszczowych z przykanalikami do istniejącej kanalizacji deszczowej
- przestawienie slupów oświetleniowych – poza zakresem przedmiotu zamówienia, zostanie wykonane przez gestora sieci.
Konstrukcja
a. Konstrukcja ścieżki rowerowej- nawierzchnia bitumiczna ( przy istniejącej nawierzchni drogi wojewódzkiej)
Należy wykonać frezowanie około 4 cm istniejących warstw asfaltowych ( zgodnie z przekrojem)
Należy usunąć istniejące warstwy konstrukcyjne na głębokość krawężnika i ławy (zgodnie z przekrojem)
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm
• Geosiatka powlekana bitumem
• Podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego lub tłucznia C50/30 stabilizowanego mechanicznie 20 cm./ w miejscach starej nawierzchni warstwa wyrównawcza o zmiennej wysokości
• Warstwa mrozoochronna z pospółki 20 cm
b. Konstrukcja ścieżki rowerowej- nawierzchnia bitumiczna (odsunięta od drogi wojewódzkiej)
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm
• Podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego lub tłucznia C50/30 stabilizowanego mechanicznie 20 cm.
• Warstwa mrozoochronna z pospółki 20 cm
Konstrukcja zjazdów bitumicznych
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm
• Podbudowa zasadnicza – KŁSM 0/31,5 20 cm
• Warstwa odsączająca z piasku 25 cm
• Podłoże gruntowe
Odwodnienie
Odwodnienie zostało zaprojektowane za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych przy zachowaniu dotychczasowego spływu wody miejscach gdzie występuje kanalizacja deszczowa wraz z istniejącymi wpustami deszczowymi. Na odcinku nowoprojektowanego ciągu w śladzie pobocza projektuje się ścieki podchodnikowe jako element konstrukcji chodnika umożliwiający odpływ wody deszczowej i roztopowej na tereny biologicznie czynne, skarpy, rowy będące odbiornikami wód.
Na odcinku położonym w terenie zielonym odprowadzenie wód będzie się odbywać poprzez spadki poprzeczne na teren biologicznie czynny w granicach inwestycji.
Obowiązki wykonawcy
1) Koszty związane z utylizacją odpadów z budowy, opłatami za uczestnictwo w odbiorach technicznych przedstawicieli służb utrzymania sieci uzbrojenia terenu, ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością cywilną, koszty ewentualnego odwodnienia terenu budowy, koszty ubezpieczenia budowy, wszelkie koszty związane z prowadzoną budową, należy ująć w kosztach ogólnych budowy.
2) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, ma obowiązek wywiezienia i utylizacji odpadów (np.: gruzu, ziemi, itp.) zgodnie z ustawą o odpadach (wywóz, miejsce składowania oraz utylizacja po stronie wykonawcy).
3) Wykonawca ma obowiązek z 14-dniowym wyprzedzeniem, powiadomić poszczególnych gestorów sieci o rozpoczęciu prac oraz wykonać prace zgodnie z wydanymi od gestorów warunkami.
4) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia geodezyjnej dokumentacji powykonawczej polegającej na wykonaniu robót pomiarowych dla inwentaryzacji powykonawczej wraz z wykonaniem mapy powykonawczej (wersja papierowa + cyfrowa, format .dxf lub .dwg) i włączenia jej do zasobów geodezyjnych odpowiedniej jednostki.
5) Wykonawca prac podczas przygotowywania czasowej organizacji ruchu na zadaniu musi uwzględnić zapewnienie ciągłego dojazdu, do zlokalizowanych w miejscu prowadzenia prac budynków użyteczności publicznej jak i placówek prowadzących działalność gospodarczą oraz budynków mieszkalnych oraz pół uprawnych.
6) Wykonawca ma obowiązek zaktualizować wydane przez gestorów sieci warunki wykonania robót. Koszt aktualizacji warunków od gestorów należy uwzględnić w cenie oferty.
7) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej zadania. Ustawa Prawo Geodezyjne obliguje jednostki uczestniczące w zadaniu do ochrony wszystkich znaków geodezyjnych i osnów szczegółowych. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, by Wykonawca dołączył do inwentaryzacji geodezyjnej obiektu, oświadczenie geodety biorącego udział w realizacji zadania, iż wszystkie istniejące znaki geodezyjne i osnowy szczegółowe, znajdujące się w miejscu prowadzenia robót na przedmiotowym zadaniu nie zostały uszkodzone.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach:
1) dokumentacja projektowa – załącznik nr 8, w skład której wchodzi:
a) projekt budowlany,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
2) Projektowane postanowienia umowy – zgodnie z załącznikiem nr 7a i 7b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 935832,40 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity dz. U. z 2022r. poz. 1710 ze zm.) z uwagi na to, że w wyznaczonym terminie nie złożona została żadna oferta.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity dz. U. z 2022r. poz. 1710 ze zm.) z uwagi na to, że w wyznaczonym terminie nie złożona została żadna oferta.
| 2023-06-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |