„Przebudowa drogi powiatowej Nr 5103 E na odcinku Kołacinek - Kobylin”
POWIAT BRZEZIŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00258423
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00258423/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-14 10:02
- Lokalizacja
- Brzeziny, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50544fca-e4cb-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 8331394936
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00258423 z dnia 2023-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej Nr 5103 E na odcinku Kołacinek - Kobylin”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BRZEZIŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750731786
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Henryka Sienkiewicza 16
1.5.2.) Miejscowość: Brzeziny
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-060
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 46 874 11 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-brzeziny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-brzeziny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50544fca-e4cb-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej Nr 5103 E na odcinku Kołacinek - Kobylin”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50544fca-e4cb-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00258423
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021907/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa drogi powiatowej Nr 5103 E na odcinku Kołacinek - Kobylin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00196238
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DR.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej Nr 5103 E na odcinku Kołacinek - Kobylin.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 5103E w km 8+534 – 9+528 w miejscowościach Kołacinek gm. Dmosin i Kobylin gm. Rogów. Przebudowie podlega odcinek drogi o przekroju drogowym (szlakowym – jezdnia + pobocza + rowy) wraz ze zjazdami. W zakresie opracowania ujęto przebudowę nawierzchni jezdni, pobocza oraz odtworzenie istniejących rowów przydrożnych. W ramach przebudowy projektuje się dostosowanie istniejącej szerokości jezdni do wymaganych warunkami technicznymi oraz wzmocnienie nawierzchni drogi poprzez wbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni do kategorii obciążenia ruchem KR3. Szerokość pasa ruchu przyjmuje się jako: 3,00 m. Dodatkowo ulepsza się pobocza łamanym stabilizowanym mechanicznie kruszywem na szer. 1,00 m.
Zamówienie obejmuje w szczególności:
- w km 8+534 – 9+134:
• rozbiórkę istniejącej nawierzchni poprzez jej sfrezowanie do podbudowy
na szerokości 0,5 m z każdej strony,
• wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 6,0 m (dotyczy warstwy ścier.),
• wykonanie warstwy podbudowy na poszerzeniu,
• wbudowanie warstwy wiążącej gr. 7 cm z wyrównaniem spadków poprzecznych,
• wbudowanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w śladzie istniejących zjazdów,
• wbudowanie poboczy gr. 12 cm z kruszywa naturalnego 0/31,5 mm,
• oczyszczenie rowów przydrożnych,
- w km 9+134 – 9+528:
• rozbiórkę istniejącej konstrukcji jezdni wraz z warstwami podbudowy,
• wykonanie warstwy podbudowy gr. 20 cm z kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem Rm=2,5 MPa
• wykonanie warstwy podbudowy gr. 25 cm z kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie
• wbudowanie warstwy wiążącej gr. 7 cm,
• wbudowanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w śladzie istniejących zjazdów,
• wbudowanie poboczy gr. 12 cm z kruszywa naturalnego 0/31,5 mm,
• oczyszczenie rowów przydrożnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2552079,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3010000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2552079,49 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590575960
7.3.3) Ulica: ul. Żelazna 3
7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2552079,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 360 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający oświadcza, że na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 5103 E na odcinku Kołacinek - Kobylin” uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w związku z tym niezbędne jest wykonanie przedmiotu zamówienia w terminie. Terminowość i bezusterkowe wykonanie zadania jest dla Zamawiającego sprawą nadrzędną.Zamawiający oświadcza, iż wyżej wymienione zadanie jest zadaniem wieloletnim realizowanym w latach 2023 – 2024 zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym stanowiącym załącznik do umowy.
| 2023-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |