Remonty studzienek wodnościekowych w ulicach (wpustów ulicznych) z przykanalikami, studni kanalizacji deszczowej oraz odwodnienia liniowego na terenie Gminy Bytom w 2023 roku.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00258776
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00258776/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-14 11:23
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69a8485f-e594-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00258776 z dnia 2023-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty studzienek wodnościekowych w ulicach (wpustów ulicznych)
z przykanalikami, studni kanalizacji deszczowej oraz odwodnienia liniowego na terenie Gminy Bytom w 2023 roku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzdim-bytom.logintrade.net/zapytania_email,126858,e7750d48316cff0ce471ac4d2434cc40.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty studzienek wodnościekowych w ulicach (wpustów ulicznych)z przykanalikami, studni kanalizacji deszczowej oraz odwodnienia liniowego na terenie Gminy Bytom w 2023 roku.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69a8485f-e594-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00258776
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00034972/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remonty studzienek wodościekowych w ulicach (wpustów ulicznych) z przykanalikami
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00198456
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.16.2023.TP2.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są remonty studzienek wodościekowych w ulicach (wpustów ulicznych) z przykanalikami, studni kanalizacji deszczowej oraz odwodnienia liniowego na terenie Gminy Bytom w 2023 roku.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB)
(załącznik nr 1.1 a,b,c)
Przedmiarze Robót (załącznik nr 1.2)
Założeniach do kalkulacji robót (załącznik nr 1.3)
Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 2)
3. Na etapie realizacji zamówienia Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia pełnej dyspozycyjności w dni robocze w godzinach od 7.00 do 16.00.
4. Zakres rodzajowy i ilościowy poszczególnych robót/prac został określony w przedmiarze robót
stanowiącym załącznik 1.2 do SWZ, jednak ilości tam określone są orientacyjne (szacunkowe).
Faktyczne ilości robót/prac zlecanych w okresie realizacji zamówienia mogą się różnić od ilości
zakładanych (szacowanych), w zależności od występujących potrzeb Zamawiającego.
5. Roboty wchodzące w zakres zadania zlecane będą sukcesywnie, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie wystawianych przez Zamawiającego pisemnych zleceń na poszczególne roboty z określeniem ich zakresu, miejsca, sposobu i terminu wykonania.
6. Zlecenia rozliczane będą każdorazowo po ich wykonaniu, na podstawie obmiaru robót oraz cen jednostkowych określonych przez Wykonawcę w Formularzu Cenowym.
7. Wykonawcy będzie przysługiwać wynagrodzenie stanowiące iloczyn faktycznie wykonanych robót/prac na podstawie zleceń i cen podanych w formularzu oferty.
8. Zamawiający określa minimalny wymagany 36 miesięczny okres gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym).
przy czym oferowany przez Wykonawcę okres gwarancji i rękojmi będzie stanowił jedno z kryteriów oceny ofert, zgodnie z zgodnie z rozdziałem XVII SWZ.
9. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510) obejmują czynności w zakresie czynności przy robotach budowlanych związanych z remontami studzienek wodościekowych
z przykanalikami, lub studni rewizyjnych na kanałach.
Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 2 do SWZ
10. Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane.
11. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 p.z.p.
12. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów, wyrobów i urządzeń równoważnych – jeżeli
w dokumentacji podana jest nazwa handlowa, to należy to traktować przykładowo jako opis parametrów jakie powinien spełniać dany materiał, wyrób lub urządzenie.
13. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów równoważnych, Wykonawca przez ich dostarczeniem i zabudową przedłoży Inspektorowi Nadzoru dokumenty potwierdzające, że oferowany materiał, urządzenie, wyrób spełnia wymagania podane w dokumentacji projektowej.
14. Wbudowanie materiału, wyrobu lub urządzenia równoważnego wymaga każdorazowo pisemnej akceptacji Inspektora.
15. Tam, gdzie w dokumentacji technicznej został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 Pzp , Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 4 i 5 Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 3 Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
16. Podczas prowadzenia prac w pasie drogowym – miejsce prowadzenia robót należy oznakować w sposób zgodny z warunkami określonymi w załącznikach nr 1-4 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.
17. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania oraz uzyskania zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, jeśli charakter prowadzonych robót tego wymaga. Przed przystąpieniem do realizacji każdego zlecenia, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu zatwierdzony projekt organizacji ruchu. Projekt podlega wcześniejszemu zaopiniowaniu przez dział DTIR – Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
18. W przypadku nie przedłożenia w terminie zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu, Zamawiający zleci wykonanie projektu tymczasowej organizacji ruchu a kosztami obciąży Wykonawcę.
19. Wykonawca najpóźniej w dniu rozpoczęcia robót zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru oznakowania na czas realizacji robót. W przypadku braku pozytywnego odbioru Zamawiający zleci uzupełnienie oznakowania a kosztami obciąży Wykonawcę.
20. Koszty opracowania projektu organizacji ruchu (jeśli jest wymagany) na czas prowadzenia robót, wykonania oraz utrzymania oznakowania tymczasowego ponosi Wykonawca robót.
21. Przez cały okres realizacji danego zlecenia Wykonawca odpowiada za przekazane miejsce prowadzenia robót, zabezpieczenie miejsca prowadzenia robót, utrzymanie oznakowania tymczasowego, czystości na jezdniach i chodnikach zarówno w rejonie prowadzonych prac jak również dróg dojazdowych do budowy. Wykonawca odpowiada za bezpieczeństwo oraz wszelkie szkody wobec osób trzecich powstałe w wyniku prowadzenia robót.
22. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dojazdu i dojść do budynków przez cały czas prowadzenia robót.
23. W razie uszkodzenia punktów osnowy geodezyjnej, Wykonawca jest zobowiązany
do odtworzenia wszystkich uszkodzonych punktów geodezyjnych własnym kosztem i staraniem zlecając te prace uprawnionemu geodecie, przedstawiając jednocześnie Zamawiającemu pisemnie oświadczenie Wydziału Geodezji Urzędu Miasta o wykonanych pracach geodezyjnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zamawiający w dniu 28.04.2023 r. wszczął postępowanie. W dniu 15.05.2023 r. o godz. 10:00 upłynął termin na składanie ofert. W wyznaczonym terminie wpłynęły trzy oferty. W trakcie czynności otwarcia ofert dwóch członków komisji powzięło informację o konieczności wykluczenia się
z niniejszego postępowania. Tym samym złożyło stosowne oświadczenia, że w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia pozostawało w stosunku pracy z jedynym z Wykonawców, który złożył ofertę. Zgodnie z art. 56 ust. 7 ustawy PZP czynności w postępowaniu
o udzielenie zamówienia podjęte przez osobę podlegającą wyłączeniu powtarza się, z wyjątkiem otwarcia ofert oraz innych czynności faktycznych nie wpływających na wynik postępowania. Mając na względzie powyższe w związku z wystąpieniem konfliktu interesów, Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż nie może powtórzyć czynności otwarcia ofert oraz innych czynności faktycznych dokonanych przez członków komisji, którzy wyłączyli się z niniejszego postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 PZP w związku z art. 56 ust. 7 tj. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 233269,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 474472,50 PLN
| 2023-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |