,,Remont zbiorników retencyjnych na terenie Nadleśnictwa Świeradów”

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe NADLEŚNICTWO ŚWIERADÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00258990
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00258990/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-14 12:08
Lokalizacja
Świeradów-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62bab67b-e4cf-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
6160004470
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie kopania rowówRoboty w zakresie kształtowania terenuBudowa obiektów inżynierii wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00258990 z dnia 2023-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Remont zbiorników retencyjnych na terenie Nadleśnictwa Świeradów”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe NADLEŚNICTWO ŚWIERADÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931024110

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 1

1.5.2.) Miejscowość: Świeradów-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-850

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 757816333

1.5.8.) Numer faksu: + 48 757816633

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: swieradow@wroclaw.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_swieradow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_swieradow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,Remont zbiorników retencyjnych na terenie Nadleśnictwa Świeradów”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62bab67b-e4cf-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00258990

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00195438

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.20.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 714465,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I - ,,Remont zbiorników retencyjnych na terenie leśnictwa Przylesie nr inw.224/1703’’
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa – (załącznik nr 9 do SWZ) i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (załącznik nr 10 do SWZ).
Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: leśnictwo Przylesie, nr działki: 416/235, woj. dolnośląskie, powiat lubański, gm. Leśna

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

4.5.5.) Wartość części: 101453,32 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II - ,,Remont zbiorników retencyjnych na terenie leśnictwa Olszyna nr inw.224/1700’’
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa – (załącznik nr 9 do SWZ) i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (załącznik nr 10 do SWZ).
Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: leśnictwo Olszyna, nr działki: 290/248, woj. dolnośląskie, powiat lubański, gm. Leśna

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

4.5.5.) Wartość części: 236318,36 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ III - ,,Remont zbiorników retencyjnych na terenie leśnictwa Olszyna nr inw.224/1698’’
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa – (załącznik nr 9 do SWZ) i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (załącznik nr 10 do SWZ).
Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: leśnictwo Olszyna, nr działki: 207/270, woj. dolnośląskie, powiat lubański, gm. Leśna

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

4.5.5.) Wartość części: 376693,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający - Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świeradów informuje, iż w prowadzonym postępowaniu na CZĘŚĆ I wpłynęły oferty:
INBUD Michał Kutera; ul. Wierzbowa 2A 55-050 Będkowice
Cena brutto oferty: 201 347,40 zł.
DREW - KOS SP. Z O.O.
UL. LAWENDOWE WZGÓRZE 14/64
80-175 GDAŃSK
Cena brutto oferty: 161 434, 73 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty – tj. 161 434, 73 zł. przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto: CZĘŚĆ I - 124 787,58 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 161434,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 201347,40 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający - Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świeradów informuje, iż w prowadzonym postępowaniu na CZĘŚĆ II wpłynęły oferty:
INBUD MICHAŁ KUTERA ul. Wierzbowa 2A 55-050 Będkowice
Cena brutto oferty: 397 597,52 zł.

DREW - KOS SP. Z O.O.
UL. LAWENDOWE WZGÓRZE 14/64
80-175 GDAŃSK
Cena brutto oferty: 422 134,51 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty – tj. 397 597,52 zł. przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto: CZĘŚĆ II - 290 671,58 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 397597,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 422134,51 PLN

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wskazuje wszystkie braki (niejednoznaczne postanowienia) w opisie przedmiotu zamówienia, które wpływają na kalkulację ceny:
W opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający nie podał ograniczeń, które mogą wpłynąć na powstanie przestoju w pracach, w tym kalkulację ceny oferty, które wynikają z decyzji nr WPN.6401.340.2021.MK Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, w której zezwolono w okresie do dnia 31 grudnia 2024 na niszczenie tam bobrowych (należących do 3-4 rodzin bobrowych) na terenie leśnictw Olszyna (pododdziały 240 m, 244 d, j, 247 c, 248 r, 255 g, 258 b, 270 h, j, 272 r), Przylesie (pododdział235 j) oraz Radosław(pododdział 106j) pod warunkiem, że niszczenie tam w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 lipca oraz od dnia 30 listopada do końca lutego wykonywane będzie pod nadzorem specjalisty teriologa, który potwierdzi brak ryzyka wykonania czynności dla zasiedlających ten teren bobrów.
Nadleśnictwo Świeradów uzyskało opinię teriologia (została wydana po otwarciu ofert) który nie potwierdził braku ryzyka wykonania czynności, które stanowią najważniejsze elementy planowanych prac, tj. umocnienie grobli.
Ograniczenia wynikając z ww. decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu powodują, że wskazany przez Zamawiającego termin realizacji zadania został znacznie skrócony – co wpłynie na to, że Wykonawca będzie musiał zaangażować znacznie większy potencjał techniczny do realizacji zamówienia – czego Wykonawcy nie byli świadomi podczas kalkulacji ceny oferty.
Zamawiający określając termin realizacji zamówienia przez wskazanie konkretnej daty tj. 31 października 2023 r. naruszył art. 436 pkt 1) PZP. Zgodnie z art. 436 pkt 1) PZP umowa zawiera postanowienia określające planowany termin zakończenia usługi, dostawy lub robót budowalnych, oraz w razie potrzeby, planowane terminy wykonywania poszczególnych części usługi, dostawy lub roboty budowalnej, określone w dniach, tygodniach, miesiącach lub latach, chyba że wskazane daty wykonania umowy jest uzasadnione obiektywną przyczyną.
Projektowane rozwiązania w części opisowej projektu budowlano – wykonawczego wskazują, że ,,W sprawach wątpliwych dot. wykonawstwa konieczne jest odniesienie się do operatu na podstawie którego zbiorniki oraz urządzenia towarzyszące zostały wykonane (odtworzone)”.
Operat wodno – prawny nie został załączony do dokumentacji postępowania. Wykonawcy nie mieli możliwości zapoznania się z opisem zawartym w operacie wodno – prawnym - tym samym każdy z Wykonawców mógł w tym zakresie inaczej skalkulować cenę oferty.
Wskazane powyżej niejednoznaczne zapisy w dokumentacji projektowej miały wpływ na kalkulację ceny oferty.Zgodnie z art. 255 pkt 6) PZP Zamawiający ma obowiązek unieważnić postępowanie, jeśli obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający wykazuje trzy okoliczności, których łączne wystąpienie skutkuje koniecznością unieważniania postępowania tj.
- wystąpiła wada postępowania:
- wada ta jest niemożliwa do usunięcia:
- wada ta musi skutkować niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego:

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 442875,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 574056,25 PLN

2023-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane