Roboty remontowo-budowlane w budynkach A i D2F Oddziału Okręgowego NBP w Olsztynie
NARODOWY BANK POLSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00259024
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00259024/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-14 12:16
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-82afff0c-dcef-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 5250008198
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00259024 z dnia 2023-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowo-budowlane w budynkach A i D2F Oddziału Okręgowego NBP w Olsztynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWY BANK POLSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000002223
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Świętokrzyska 11/21
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-919
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DKRZ-WPI2@nbp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nbp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zamowienia.nbp.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
polityka pieniężna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty remontowo-budowlane w budynkach A i D2F Oddziału Okręgowego NBP w Olsztynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82afff0c-dcef-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00259024
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00179181
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SEZ/DKRZ-WPI2-KS-241-0222/OOOlsz/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 247238,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia* jest wykonanie robót budowlanych w Obiekcie NBP, w tym:
1) wykonanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”:
a) pochylni dla osób z niepełnosprawnościami łączącej się z istniejącym podestem przed wejściem głównym do budynku D2F wraz z dokonaniem, w imieniu Zamawiającego, zgłoszenia wykonywania robót budowlanych w tym zakresie do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie,
b) przebudowy węzła sanitarnego w budynku D2F pod kątem potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
c) remontu sieci okablowania strukturalnego w budynku D2F na poziomie wysokiego parteru,
2) wykonanie remontu pomieszczeń biurowych w budynku A i D2F.
2. Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit a-c, opracuje kompletną Dokumentację wykonawczą oraz, po wykonaniu Robót, w odniesieniu do Przedmiotu Umowy, o którym mowa w ust. 1, kompletną Dokumentację powykonawczą, oraz przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do Dokumentacji wykonawczej i Dokumentacji powykonawczej oraz prawa wykonywania i zezwalania na wykonywanie autorskich praw zależnych w zakresie i na zasadach określonych w § 11 Projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 8 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
3. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.
4. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z treścią PFU i terenem wykonywania Robót w Obiekcie NBP, posiada zatem informacje wystarczające do wykonania Umowy i nie stwierdza istnienia jakichkolwiek przeszkód do jej wykonania.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady jego realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
6. Opis Obiektu NBP oraz zakres Robót budowlanych określone są w PFU, stanowiącym Załącznik nr 2 do Projektowanych postanowień umowy.
*Pojęcia użyte wielką literą zostały zdefiniowane w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik Nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.Stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy, bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 304 200,00 zł. Oferta dodatkowa z najniższą ceną w wysokości 447 843,00 zł. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał i mógł obecnie przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu, stosownie do dyspozycji zawartej w art. 255 pkt 3 ustawy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447843,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 576304,20 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Liczba otrzymanych ofert, o której mowa w Sekcji VI pkt 6.1.) niniejszego ogłoszenia, obejmuje oferty złożone w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu (2 oferty) oraz oferty dodatkowe (2 oferty) złożone w odpowiedzi na zaproszenie do złożenia oferty dodatkowej skierowane do każdego z dwóch wykonawców.| 2023-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |