Budowa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej 2 w Rumi – ETAP II

KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W WEJHEROWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00072573
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00072573/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-29 10:10
Lokalizacja
Wejherowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ca646d4a-486f-47c3-8bcb-3cc56cd62043
Identyfikator
5881208854
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnejRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneBetonowanie konstrukcjiZbrojenieRoboty murarskie i murowePokrywanie podłóg i ścianRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00072573 z dnia 2025-01-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej 2 w Rumi – ETAP II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W WEJHEROWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191123697

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tartaczna 5

1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.wejherowo@straz.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ca646d4a-486f-47c3-8bcb-3cc56cd62043

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Państwowa Straż Pożarna - ochrona przeciwpożarowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej 2 w Rumi – ETAP II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca646d4a-486f-47c3-8bcb-3cc56cd62043

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00072573

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00661668/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Rumi - ETAP II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00022178

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PT.2370.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 22422971,68 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 8547605,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane obejmujące: budowę obiektu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w
Rumi zlokalizowanej na działce nr 24/31 obr. 09 Rumia, zgodnie z projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi
wykonania i odbioru robót, pozwoleniem na budowę oraz pomocniczo przedmiarami robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po ogłoszeniu postępowania (między innymi w wyniku analizy pytań wykonawców), pojawiły się wątpliwości co zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości ustanowienia dwóch kierowników budowy i wydzielenia odrębnych placu budowy, na których mogłyby toczyć się prace nie kolidujące z obecnie prowadzonymi robotami na danym etapie nie ma możliwości udzielenia przedmiotowego zamówienia.
W związku z powyższym, mając na uwadze, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, Zamawiający postanowił o jego unieważnieniu.
2025-01-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane