Usługa dezynsekcji i deratyzacji dla obiektów infrastruktury żywnościowej i obiektów wojskowych zlokalizowanych w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim
16 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY W DRAWSKU POMORSKIM (JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 3378)
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00072698
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00072698/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-29 10:27
- Lokalizacja
- Oleszno, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ce8b6531-695c-4835-a07c-5f426e90ad15
- Identyfikator
- 2530325900
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00072698 z dnia 2025-01-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dezynsekcji i deratyzacji dla obiektów infrastruktury żywnościowej
i obiektów wojskowych zlokalizowanych w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 16 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY W DRAWSKU POMORSKIM (JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 3378)
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320991649
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Główna 1
1.5.2.) Miejscowość: Oleszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-513
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 16wog.zam.pub@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://16wog.wp.mil.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa dezynsekcji i deratyzacji dla obiektów infrastruktury żywnościoweji obiektów wojskowych zlokalizowanych w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce8b6531-695c-4835-a07c-5f426e90ad15
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00072698
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025655/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.26 Usługa dezynsekcji i deratyzacji dla obiektów infrastruktury żywnościowej i obiektów wojskowych zlokalizowanych w rejonie działania 16 WOG w Drawsku Pomorskim.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00660760
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 584/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie, wdrożenie i prowadzenie programu zwalczania szkodników dla obiektów infrastruktury żywnościowej oraz przeprowadzania zabiegów dezynsekcji i deratyzacji w pozostałych obiektach na terenie jednostek, instytucji i obiektach wojskowych będących w administrowaniu 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku Pomorskim, ze względu na miejsce lokalizacji dla:
1) GZ DRAWSKO POMORSKIE,
2) GZ WAŁCZ,
3) GZ Wałcz/Rejon NADARZYCE,
4) GZ ZŁOCIENIEC.
2. Wymagania programu zwalczania szkodników dla Obiektów A żywnościowych (budyn-ki kuchni, stołówek i magazynów żywnościowych) oraz obiektów służby zdrowia (izba
chorych, ambulatorium) m.in:
1) Monitoring aktywności szkodników należy prowadzić w taki sposób, aby zapewnić brak aktywności szkodników w obiektach, wizytacja winna odbywać się nie rzadziej niż raz w miesiącu w każdym obiekcie.
2) Szkolenie personelu - minimum raz w roku, pierwsze szkolenie należy przeprowa-dzić po wdrożeniu programu zwalczania szkodników. Z przeprowadzonego szkole-nia
należy przechowywać podpisaną przez uczestników i prowadzącego szkolenie listę.
3) Przygotowanie i prowadzenie dokumentacji dotyczącej wszelkich działań
związanych z ochroną obiektów przed szkodnikami.
3. W odniesieniu do pozostałych obiektów usytuowanych w poszczególnych jednostkach, instytucjach i obiektach wojskowych oraz ustawionych zgodnie z zapotrzebowaniami wojsk ćwiczących namiotów mieszkalnych:
1) Przeprowadzenie zabiegów Deratyzacji, – co najmniej dwa razy w roku w cyklu
półrocznym.
2) Przeprowadzenie zabiegów Dezynsekcji, – co najmniej dwa razy w roku w cyklu
półrocznym.
3) Wykonanie i bieżące prowadzenie (przechowywanej w gabinecie osoby wyznaczo-nej przez Zamawiającego jako odpowiedzialnej za realizację usługi DD w podległych obiektach wojskowych) podstawowej dokumentacji.
4) Obiekty typu B – do dodatkowych zabiegów (dezynsekcja – pluskwy, mrówki, itp.). Zamawiający zleci Wykonawcy (w ramach potrzeb) dodatkowe zabiegi dezynsekcji metodą opryskową dla obiektów zagrożonych w/w insektami. Użyte preparaty
powinny być każdorazowo dobrane do charakteru usługi, jeśli zachodzi konieczność należy zastosować zabiegi rotacyjne, z wykorzystaniem różnych grup chemicznych, stawiając jednak na bezwzględne bezpieczeństwo ludzi.
5) Metoda opryskowa powinna być wykonana co najmniej trzy krotnie.
4. Wykonawca w ramach świadczonych usług zobowiązany będzie zastosować prepara-ty, które dopuszczone są do obrotu i stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Pol-skiej, zgodnie z art. 4 Ustawy z dnia 13 września 2002 r. o produktach biobójczych.
5. Wykonawca odpowiedzialny jest za zagospodarowanie wytwarzanych przez siebie
w związku z wykonywaniem umowy odpadów.
6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za błędy w procedurach programowych skutkujące obecnością szkodników w obiektach wojskowych, wynikające z niewłaści-wych metod monitorowania i walki ze szkodnikami.
7. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 21 dni od podpisania umowy dostarczyć
opracowany harmonogram realizacji zabiegów w okresie realizacji zamówienia dla
każdego obiektu wyszczególnionego w obiektach grupy B w 6 – miesięcznym cyklu.
8. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane zabiegi zwalczające szkodniki zgodnie ze złożoną ofertą.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Załączniku nr 1 – projekt umowy;
2) Załączniku nr 2 – opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 90922000-6 - Usługi zwalczania szkodników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 111389,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 327857,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 111389,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PESTOKIL Bartosz Kopczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471009636
7.3.3) Ulica: Cegielniana 3
7.3.4) Miejscowość: Brzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 49-300
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 211693,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-29 do 2025-12-31| 2025-01-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |