Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Gmina Siewierz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00260453
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00260453/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-15 09:48
- Lokalizacja
- Siewierz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5ad87198-c236-11ed-b311-9aae6ad31be8
- Identyfikator
- 6252457481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00260453 z dnia 2023-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siewierz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258227
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 16
1.5.2.) Miejscowość: Siewierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-470
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 64 99 400
1.5.8.) Numer faksu: 32 64 99 402
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: siewierz@siewierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siewierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5ad87198-c236-11ed-b311-9aae6ad31be81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ad87198-c236-11ed-b311-9aae6ad31be8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00260453
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00047327/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00135007
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIFZP-VII.271.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3768989,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Przebudowę dróg gminnych na ulicy Ludowej i na części ulicy Kościuszki (odcinek od Rynku do skrzyżowania z ulicą Ludową i Kopernika wraz z tym skrzyżowaniem), ze skrzyżowaniami z ulicą Krakowską, Kopernika w tym wykonanie jezdni wraz z chodnikami i wszystkimi zjazdami indywidualnymi i publicznymi (istniejącymi i zaprojektowanymi) i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Należy wykonać obniżone krawężniki przy przejściach dla pieszych na całym zakresie zadania. Zakres zamówienia został określony na załączniku graficznym (Załącznik nr 1).
2) Budowę odwodnienia drogi – w tym w szczególności budowę kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami,
3) Budowę wodociągu w ulicy Ludowej i w części ul. Kościuszki,
4) Przebudowę kanalizacji sanitarnej – w tym w szczególności wykonanie nowych przyłączy,
5) Zabezpieczenie sieci gazowej,
6) Przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z uruchomieniem. Lampy oświetleniowe muszą posiadać uchwyty na ozdoby świąteczne, uchwyt na flagę oraz możliwość podłączenia dodatkowych elementów świecących.
7) Przebudowę sieci elektroenergetycznej na doziemną – w tym w szczególności budowę ziemnej sieci elektroenergetycznej i demontaż istniejących elementów sieci wraz z budową linii odbiorczych WLZ do wszystkich obiektów w tym budynków mieszkalnych,
8) Budowę kanału technologicznego wraz z odgałęzieniami do granic wszystkich posesji,
9) W miejscach kolizji istniejącej sieci z projektowaną infrastrukturą, wykonanie zabezpieczenia tych sieci,
10) Regulacja i czyszczenie wszystkich studzienek i włazów kanalizacji sanitarnej do realizowanej nawierzchni na ulicy Ludowej i realizowanym odcinku ulicy Kościuszki,
11) Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z opracowaniem i uzgodnieniem projektu czasowej organizacji ruchu,
12) Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu drogowego, zgodnie z projektem organizacji ruchu oraz opiniami i zatwierdzeniami,
13) Wykonanie wszelkich robót ziemnych, przygotowawczych i rozbiórkowych, wynikających z dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w tym również wywóz i utylizacja zbędnych materiałów oraz odwóz w miejsce wyznaczone materiałów nadających się do ponownego wykorzystania. Demontaż i utylizacja powinny odbywać się zgodnie z właściwymi przepisami dotyczącymi odpadów,
14) Wykonanie połączenia, wykończenia i nawiązania do istniejących nawierzchni przy połączeniach z nawierzchniami na końcowych odcinkach wykonywanych prac oraz na skrzyżowaniach,
15) Wykonanie prac wykończeniowych i porządkowych, w tym w szczególności humusowanie i obsianie trawą terenów zielonych,
16) Wykonanie prac zgodnie z uzgodnieniami. W przypadku uzyskania nowych uzgodnień w trakcie realizacji inwestycji, w szczególności od gestorów sieci, w tym TAURON i ORANGE, Wykonawca dostosuje zakres realizacji do aktualnych uzgodnień.
2. Wykonawca będzie zobowiązany ponadto do:
a) zapewnienia badań i nadzoru archeologicznego w trakcie prac ziemnych zgodnie z wymogiem zawartym w pozwoleniu nr K/431/2022 Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z 25.04.2022 r. oraz z pismem nr K-AR/5183.204.2022.KWK z dnia 18.11.2022 r. wraz z wykonaniem programu badań, pozyskaniem pozwolenia na prowadzenie badań oraz innych niezbędnych zgód i zezwoleń,
b) Zapewnienia stałego dostępu ruchu pieszego i kołowego do posesji (w tym
w szczególności w miejscach gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza)
w okresie realizacji inwestycji, aż do zakończenia i odbioru końcowego robót, (również pojazdom odbierających nieczystości/śmieci),
c) Urządzenia i oznakowania terenu budowy i odpowiedniego jego zabezpieczenia i zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń bhp,
d) Wykonania robót zabezpieczających i odtworzeniowych, zgodnie z projektem,
e) Wykonania wszystkich robót towarzyszących, zgodnych z projektem i prawidłową technologią wykonywania robót,
f) Wykonania ewentualnych przyłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb budowy oraz ponoszenia kosztów zużycia mediów,
g) Poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń mediów,
h) Wykonania projektu organizacji i technologii robót i stosowania go w praktyce z uwzględnieniem warunków bhp,
i) Wykonania, uzgodnienia i wdrożenia projektu tymczasowej organizacji ruchu i zabezpieczenia robót w okresie trwania budowy,
j) Występowania z wnioskami o zajęcia pasa drogowego oraz poniesienia ewentualnych kosztów zajęcia,
k) Wykonania przedmiotu umowy zgodnie z uzgodnieniami z zarządcami dróg, zarządcami sieci i uzbrojenia terenu,
l) Zapewnienia nadzoru odpowiednich zarządców dróg lub sieci uzbrojenia terenu, jeżeli roboty będą wymagały nadzoru lub jeśli wynika on z innych uzgodnień, także w przypadku, gdy będzie odpłatny - Wykonawca poniesie te koszty,
m) Wykonania niezbędnych badań, prób i pomiarów oraz wszystkich badań, prób i pomiarów na każde polecenie inspektorów nadzoru w celu stwierdzenia prawidłowości wykonanych robót,
n) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia w toku realizacji zadania urządzeń, terenu, obiektów, budowli lub też istniejących sieci uzbrojenia terenu – naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,
o) Zgłaszania Zamawiającemu robót ulegających zakryciu lub zanikających,
p) W przypadku niezgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobligowany jest do wykonania badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek,
q) Zapewnienia uprawnionego nadzoru i dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
r) Usuwania na bieżąco z terenu budowy zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
s) Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
t) Przywrócenia terenu po wykonywanych robotach przynajmniej do stanu pierwotnego (chyba, że z uzgodnień szczególnych wynika inny zakres odtworzenia),
u) Przedsięwzięcia wszelkich środków ostrożności niezbędnych dla zachowania materiałów i części uzyskanych z rozbiórki wskazanych przez Zamawiającego. Wskazane przez Zamawiającego materiały, które nadają się do ponownego użycia lub zabudowy stanowią własność Zamawiającego. Pozostałe materiały zutylizowane zostaną przez Wykonawcę prac. Niezależnie od celu, w jakim Zamawiający zamierza użyć rzeczone materiały i części, do których zastrzega on sobie prawo własności, wszelkie koszty poniesione na transport i składowanie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego będą pokryte przez Wykonawcę przy transporcie na odległość do 10 km,
v) Zapewnienia obsługi geodezyjnej w celu wytyczenia, bieżącej kontroli
i inwentaryzacji oraz naniesienia wykonanych elementów na zasoby geodezyjne (inwentaryzacja powykonawcza). Pomiar ma być jednoznaczny z uwzględnieniem i opisaniem wszystkich wykonanych obiektów z wpisanymi numerami działek. Wynikami pomiaru powykonawczego należy uzupełnić zasób mapowy znajdujący się w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Będzinie. Do dnia odbioru końcowego Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu podpisanej przez geodetę mapy inwentaryzacyjnej z kompletnie naniesionymi obiektami wraz z dowodem złożenia tej mapy w Powiatowym Ośrodku (pismo przewodnie z pieczątką wpływu lub oświadczenie geodety). Po otrzymaniu zatwierdzonej przez Ośrodek inwentaryzacji, Wykonawca przekaże ją Zamawiającemu w terminie ustalonym w notatce służbowej,
w) Dokonania uzgodnień, uzyskania wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku,
x) Wykonania innych prac, niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
3. Pozostałe warunki zamówienia określa Rozdział III pkt 6 SWZ.
4. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności określa Rozdział III pkt 7 SWZ.
5. Obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy określony jest w Rozdziale III pkt 10 SWZ.
6. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dla zadania o nazwie „Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. W związku z powyższym transze płatności wynagrodzenia będą dostosowane do zasad ww. programu. Przewiduje się ponadto konieczność oznakowania dokumentacji, korespondencji, w tym dokumentów odbiorowych oraz dostosowania procedur odbiorowych do wymogów instytucji dofinansowującej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6817736,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7241613,44 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6817736,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AWT REKULTIVACE A.S.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5263108967
7.3.3) Ulica: RYCHVALDSKA 2012
7.3.4) Miejscowość: PETRVALD
7.3.5) Kod pocztowy: 73 541
7.3.7.) Kraj: Republika Czeska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty drogowe dot. ulicy Ludowej i części ulicy Kościuszki, ze skrzyżowaniami z ulicą Krakowską, Kopernika w tym wykonanie jezdni wraz z chodnikami i wszystkimi zjazdami indywidualnymi i publicznymi i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, budowa kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, przebudowa kanalizacji sanitarnej – w tym wykonanie nowych przyłączy, zabezpieczenie sieci gazowej, przebudowa oświetlenia ulicznego wraz z uruchomieniem, przebudowa sieci elektroenergetycznej na doziemną, budowa kanału technologicznego wraz z odgałęzieniami. Firma Budowlana Anmir Aneta Sowulewska.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6817736,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |