„Nakładki asfaltowe w ramach remontów dróg w m. i gm. Śr. Śl.Rakoszyce ul. Szafranowa ETAP I, Jugowiec ETAP I, Ogrodnica ETAP I, Lipnica ETAP I, Rzeczyca, Śr. Śl. ul. Winogronowa, Śr. Śl. ul. Probusa”

Gmina Środa Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00261253
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00261253/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-15 12:54
Lokalizacja
Środa Śląska, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-681d9ee4-e596-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
9131500156
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

2 przyznane

A.R.- BIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
662 005,07 PLN
A.R.- BIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 1
620 671,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00261253 z dnia 2023-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Nakładki asfaltowe w ramach remontów dróg w m. i gm. Śr. Śl.Rakoszyce ul. Szafranowa ETAP I, Jugowiec ETAP I, Ogrodnica ETAP I, Lipnica ETAP I, Rzeczyca, Śr. Śl. ul. Winogronowa, Śr. Śl. ul. Probusa”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://srodaslaska.logintrade.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Nakładki asfaltowe w ramach remontów dróg w m. i gm. Śr. Śl.Rakoszyce ul. Szafranowa ETAP I, Jugowiec ETAP I, Ogrodnica ETAP I, Lipnica ETAP I, Rzeczyca, Śr. Śl. ul. Winogronowa, Śr. Śl. ul. Probusa”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-681d9ee4-e596-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00261253

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00198359

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-24/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część 1
1) „Remont nawierzchni ul. Szafranowej w Rakoszycach Etap I”
Remont drogi polegał będzie dla części drogi na sfrezowaniu starej nawierzchni i skropieniu nawierzchni emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową oraz na ułożeniu po istniejącym śladzie masy ścieralnej AC11W grubości 4 cm oraz masy bitumicznej AC11S grubości 4 cm o powierzchni 400,00 m2 . Natomiast dla dalszej części o nawierzchni gruntowej będzie polegał na wykonaniu nakładki asfaltowej na istniejącej drodze gruntowej (po śladzie), na podbudowie z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C1,5/2 < 4MPa oraz na podbudowie z warstwy zasadniczej mieszanki niezwiązanej wyrównawcza z kruszywem 0/31,5 - 20 cm. Natomiast górną warstwę nawierzchni wykonać poprzez ułożenie warstwy wyrównawczej/ profilującej AC11W grubości 4 cm oraz masy bitumicznej AC11S grubości 4 cm, po skropieniu emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową o powierzchni 957,00 m2
Suma powierzchni 957,00 m2

- nawierzchni pokryta zniszczoną nawierzchnią bitumiczną szerokości 4,50 -4,80m o długości 89,0 mb oraz część nawierzchni gruntowej o powierzchni 557,00m2 o długości 124,00mb,
- roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem o grubości 4 cm – 400 m2
- poboczy gruntowych nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 8 cm 430 m 2 o szerokości 1,0 m,
- Wzmocnione podłoże z kruszywa stablizowanego cementem RM=2,5 MPa, grubość warstwy po
zagęszczeniu 22 cm o powierzchni 557,00 m2,
- podbudowa zasadnicz z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 frakcja 0,315 mm o powierzchni 557,00 m2,
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem o powierzchni 957,00 m2,
- jezdnia warstwa wiążąca mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 957,00 m2 o długości 213,00 mb
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 957,00 m2 o długości 213,00 mb
- zjazdy nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 25 cm 42,50 m2 , warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 42,50m2

2)„Remont nawierzchni drogi gminnej w Jugowcu Etap I”
Remont drogi polegał będzie na sfrezowaniu starej nawierzchni i skropieniu nawierzchni emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową oraz na ułożeniu po istniejącym śladzie masy ścieralnej AC 11S o grubości 4 cm oraz na ułożeniu masy warstwy wyrównawczej mieszanką mineralno – asfaltową z wbudowaniem mechanicznym o grubości 3 cm. o powierzchni 850,00 m2

- nawierzchni pokryta zniszczoną nawierzchnią bitumiczną szerokości 3,50 -4,00m o długości 187,0 mb o powierzchni 850,00m2
- roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem o grubości 4 cm – 850,00 m2
- poboczy gruntowych nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 8 cm 380 m 2 o szerokości 1,0 m,
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem o powierzchni 850,00 m2,
- jezdnia wyrównanie podbudowy mieszanką mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 3cm 850,00 m2 o długości 187,00 mb
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 850,00 m2 o długości 187,00 mb
- zjazdy nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 25 cm 160,00 m2 , warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 160,00m2

3)„Remont nawierzchni drogi gminnej w Ogrodnicy Etap I ”
Remont drogi polegał będzie skropieniu nawierzchni emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową oraz na ułożeniu po istniejącym śladzie masy ścieralnej AC 11S o grubości 4 cm oraz na ułożeniu masy warstwy wyrównawczej mieszanką mineralno – asfaltową z wbudowaniem mechanicznym o grubości 3 cm. o powierzchni 1058,00 m2
1) Droga gminna w m. Ogrodnica w Gminie Środa Ślaska (dz. nr 35 dr, AM-1, obręb Ogrodnica) składa się z: - jezdni o nawierzchni powierzchniowo utrwalonej
- o długości 95 mb
- o szerokości 3,8 - 4,0 m,
- o powierzchni 384 m2
- jezdni o nawierzchni z kruszywa
- o długości 88 mb
- o szerokości 3,8 - 4,0 m,
- o powierzchni 354 m2
- dwustronnego pobocza szerokości 0,25 – 0,5 m
- zjazdów o nawierzchni z kruszywa o łącznej powierzchni ~100 m2
- łączna długość drogi – 183 mb
- łączna powierzchnia drogi – 738 m2
2) Droga gminna w m. Ogrodnica w Gminie Środa Ślaska (dz. nr 39 dr, AM-1, obręb Ogrodnica) składa się z:
- jezdni o nawierzchni powierzchniowo utrwalonej
- o długości 106 mb
- o szerokości 3,0 - 3,2 m,
- o powierzchni 320 m2

- roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem o grubości 5 cm – 50 m2
- poboczy gruntowych nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 8 cm 600 m 2 o szerokości 1,0 m,
- jezdnia warstwa wyrównawcza mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 3 cm 1058 m2 o długości 289 mb
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 1058 m2 o długości 289 mb
- zjazdy nawierzchnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 100 m2

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.) Wartość części: 517871,09 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1)„Remont nawierzchni drogi gminnej w Lipnicy Etap I”
Remont drogi polegał będzie skropieniu nawierzchni emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową oraz na ułożeniu po istniejącym śladzie masy ścieralnej AC 11S o grubości 4 cm oraz na ułożeniu masy warstwy wyrównawczej mieszanką mineralno – asfaltową z wbudowaniem mechanicznym o grubości 3 cm. o powierzchni 1599,80 m2
- nawierzchni jezdni o nawierzchni powierzchniowo utrwalonej o szerokości 3,20 -4,50m o długości 421,0 mb o powierzchni 1599,80m2
- poboczy gruntowych nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 8 cm 850 m 2 o szerokości 1,0 m,
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem o powierzchni 1599,80 m2,
- jezdnia wyrównanie podbudowy mieszanką mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 3cm 1599,80 m2 o długości 421,00 mb
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 1599,80 m2 o długości
421,00 mb
- zjazdy nawierzchnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 60 m2

2)„Remont nawierzchni drogi gminnej w Rzeczycy”
Remont drogi polegał będzie skropieniu nawierzchni emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową oraz na ułożeniu po istniejącym śladzie masy ścieralnej AC 11S o grubości 4 cm oraz na ułożeniu masy warstwy wyrównawczej mieszanką mineralno – asfaltową z wbudowaniem mechanicznym o grubości 3 cm. o powierzchni 992,00 m2
- nawierzchni jezdni o nawierzchni powierzchniowo utrwalonej o szerokości 4,50m o długości 220,0 mb o powierzchni 992,00m2
- poboczy gruntowych nawierzchnia z tłucznia kamiennego - warstwa górna z tłucznia - grubość po zagęszczeniu 8 cm 500 m 2 o szerokości 1,0 m,
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem o powierzchni 992,00m2,
- jezdnia wyrównanie podbudowy mieszanką mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 3cm 992,00 m2 o długości 220,00 mb
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 4 cm 992,00 m2 o długości
220,00 mb


3)„Remont nawierzchni ul. Winogronowej w Środzie Śląskiej”
Remont drogi polegał będzie na sfrezowaniu starej nawierzchni asfaltowe 12 cm, wykonaniu podbudowy z kruszywa 10 cm i skropieniu nawierzchni emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową oraz na ułożeniu po istniejącym śladzie masy ścieralnej AC 11S o grubości 5 cm o powierzchni 352,60 m2 oraz na ułożeniu warstwy wiążącej mieszanką mineralno – asfaltową grubości 7 cm. o powierzchni 237,60 m2, rozebraniu krawężników na ławie betonowej i ponownym ułożeniu krawężników na ławie betonowej o długości 34 mb.
- roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem o grubości 12 cm – 352,6 m2
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 frakcja 0,315 mm o powierzchni 237,60 m2,
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem o powierzchni 352,60 m2,
- jezdnia warstwa wiążąca mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 7 cm o powierzchni 237,60 m2
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 5 cm o powierzchni 352,60 m2

4),,Poprawa standardu nawierzchni drogi wewnętrznej w podwórku gminnym ul. Probusa Środzie Śląskiej „
Remont polegał będzie na sfrezowaniu 3 cm istniejącej zdegradowanej nawierzchni bitumicznej, skropieniu emulsją asfaltową kationową szybkorozpadową i wyrównaniu istniejącej podbudowy mieszanką mineralną – asfaltową o grubości 2 cm na oraz wykonaniu nowej nakładki asfaltowej o grubości 3,5 cm warstwy ścieralnej AC11S na całej szerokości ścieżki o powierzchni 485,00 m2. Na połączeniu z istniejącymi drogami bitumicznymi wykonane zostanie nacięcie jezdni oraz wysokościowe dopasowanie do ich niwelety.
- roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem o grubości 3 cm – 200 m2
- jezdnia warstwa wyrównawcza mineralno – asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 2 cm o powierzchni 485,00 m2
- jezdnia warstwa ścieralna asfaltowa - grubość po zagęszczeniu 3,5 cm o powierzchni 485,00 m2 485,00 m2

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.) Wartość części: 508100,06 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 662005,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 662005,07 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 662005,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A.R.-BIT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 022334729

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 662005,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 620671,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 620671,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 620671,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A.R.-BIT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 022334729

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 620671,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

2023-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane