Przebudowa fontanny

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00261463
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00261463/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-15 13:33
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e1e80e5-f544-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
6420016169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budowa konstrukcji hydromechanicznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00261463 z dnia 2023-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa fontanny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e1e80e5-f544-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa fontanny

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e1e80e5-f544-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00261463

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038409/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja/ renowacja zieleńca Powstańców ul. Wieniawskiego w Rybniku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00221541

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.9.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 487800,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa fontanny zlokalizowanej na terenie zieleńca znajdującego się w trwałym zarządzie Zamawiającego, zlokalizowanego w obrębie ulic 3-go Maja, Klasztornej i Wieniawskiego w Rybniku na działkach nr 221, 211,213, oraz zagospodarowanie terenu wokół na podstawie projektu, pozwolenia na budowę, przedmiaru.

Zakres robót związanych z budową obiektu obejmuje:
- rozebranie niecki istniejącej fontanny,
- rozebranie istniejącej nawierzchni placu wokół fontanny wraz z podbudową,
- rozebranie istniejących instalacji zasilających fontannę w wodę i odprowadzających ścieki,
- wykonanie wykopu pod komorę technologiczną fontanny wraz z niecką,
- wykonanie wykopów pod nowe instalacje zasilające fontannę,
- wykonanie żelbetowej podziemnej komory technologicznej wraz z niecką fontanny,
- wykonanie instalacji technologicznych fontanny,
- wykonanie instalacji zasilających fontannę w wodę i energię oraz wpięcie do kanalizacji sanitarnej,
- ułożenie warstw wykończeniowych niecki,
- wykonanie podbudowy i ułożenie nowej nawierzchni przy fontannie wraz z krawężnikami,
- montaż pozostałych elementów małej architektury (ławki, kosze),
- odtworzenie nawierzchni chodników po wykonaniu instalacji zasilających obiekt fontanny,
- uporządkowanie terenu po wykonanych robotach oraz wysiew trawy w miejscach ubytków.
Roboty muszą być wykonane zgodnie z projektem, pozwoleniem na budowę, przedmiarem, obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.

Uwaga !
Inwestor dopuszcza zastosowanie innego materiału jako materiału wykończeniowego zamiast okładziny gresowej np. granit, beton architektoniczny barwiony, marmur w ilościach zgodnych z przedmiarem.

Do obowiązków Wykonawcy należy:
• realizacja przedmiotu umowy zgodnie z postanowieniami SWZ,dokumentacją i pozwoleniem na budowę, przedmiarem robót oraz niniejszą umową,
• wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdzie brak jest możliwości sporządzenia opracowania zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi Wykonawca powinien uzyskać odstępstwa od tych przepisów.
• Wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań projektowych wraz z koniecznymi opiniami i warunkami technicznymi, uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji i zgód niezbędnych dla wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz wykonanie niezbędnych prac budowlanych dla budowy obiektu będącego przedmiotem umowy.
• przedstawienie i uzyskanie zatwierdzenia przez Zamawiającego zastosowanych rozwiązań technicznych
• opracowanie niżej wymienionych dokumentów i projektów oraz nie ograniczając się do nich, wszelkie inne Dokumenty Wykonawcy jakie mogą okazać się niezbędne dla budowy i użytkowania obiektu będącego przedmiotem zamówienia, a w szczególności:
a) plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
b) projekty czasowej organizacji ruchu na czas budowy;
c) projekty wykonawcze wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi;
d) dokumentację projektową instalacji i urządzeń towarzyszących (obcych);
e) dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu;
f) instrukcję utrzymania i eksploatacji;
g) geodezyjną dokumentację powykonawczą.
• uzyskanie akceptacji Zamawiającego dla opracowanych zmian założeń projektowych;
• opracowanie Specyfikacji Technicznej dla prefabrykatów innych niż w projekcie na podstawie dokumentów producenta przedmiotowego materiału, przy zmianach materiału wykończeniowego elewacyjnego;
• przejęcie terenu prowadzenia robót w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
• zapewnienie wykonania przedmiotu zamówienia przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane,
• pełnienie funkcji koordynacyjnych w stosunku do podwykonawców,
• utrzymywanie porządku na terenie prowadzenia robót, na ciągach komunikacyjnych i wokół obiektu,
• zabezpieczenie i oznakowanie miejsca prowadzonych robót oraz dbałość o stan techniczny i prawidłowość oznakowania przez cały okres realizacji umowy,
• prowadzenie robót z zapewnieniem warunków zgodnych z przepisami BHP i ppoż,
• zapewnienie ochrony mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót,
• przygotowanie i przekazanie zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej,
• powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru robót zanikających/ulegających zakryciu i odbiorów częściowych z wyprzedzeniem co najmniej 1 dnia roboczego (telefonicznie),
• powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru końcowego z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni (w formie pisemnej, w tym pocztą elektroniczną na adres e- mail ……………...),
• przedstawienie Zamawiającemu – najpóźniej w dniu poprzedzającym planowany odbiór końcowy - kompletu dokumentów odbiorowych, w tym dokumentów pozwalających na stwierdzenie, że wszystkie zabudowane materiały posiadają dopuszczenie do zastosowania w budownictwie.

Stosownie do treści art. 100 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia nie wprowadza żadnych zmian w sposobie użytkowania obiektu, który dostosowany jest do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym do osób niepełnosprawnych.

Uwaga:
W razie, gdy realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przy pomocy floty pojazdów, flota ta będzie spełniać wymagania, o których mowa w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45248000-7 - Budowa konstrukcji hydromechanicznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

w postępowaniu została złożona jedna oferta, której cena przekraczała kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację.
2023-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane