„BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ W SZALEJOWIE GÓRNYM”
"Wodociagi Gminy Kłodzko" sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00263650
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00263650/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-16 13:48
- Lokalizacja
- Krosnowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-04dfe821-de86-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 8831869727
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00263650 z dnia 2023-06-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ W SZALEJOWIE GÓRNYM”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "Wodociagi Gminy Kłodzko" sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 385877319
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: -
1.5.2.) Miejscowość: Krosnowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-362
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 868 93 50,
1.5.8.) Numer faksu: 74 8689350
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wodociagigk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wodociagigk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-klodzko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
działalość w sektorze gospodarki wodnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ W SZALEJOWIE GÓRNYM”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04dfe821-de86-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00263650
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00130197/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 budowa sieci wodociagowej Szalejów Grn.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane jest w ramach operacji: „Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowości Ścinawica, Szalejów Górny oraz Łączna” (zadanie nr 1). Zadanie współfinansowane z krajowych środków publicznych i środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00183112
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie odcinka sieci wodociągowej wraz z zagospodarowaniem ujęcia wody na działce nr 242 w Szalejowie Górnym w ramach zadania „Budowa sieci wodociągowej w Szalejowie Górnym” (zadanie 1).
3.1. Wymagania ogólne:
3.1.1. Roboty budowlane: budowa sieci wodociągowej od ujęcie wody na działce nr 242 wraz z pompą głębinową i rurociągiem tłocznym studni do stacji uzdatniania wody na działce nr 801/4. Zadanie realizowane jest na działkach nr 242, 720, 228, 615dr, 235/24, 234, 620dr, 621dr, 1053/32, 801/3, 801/4 obr. Szalejów Górny.
3.1.2. Zakres robót obejmuje ułożenie wodociągu od ujęcia (istniejący odwiert studni na działce nr 242) do wpięcia w istniejący system technologiczny na stacji uzdatniania wody (SUW) w Szalejowie Górnym wraz z przebudową ujęcia wody, zagospodarowaniem terenu działki nr 242, z niezbędnymi podłączeniami do systemu i uruchomieniem poboru wody ze studni do SUW.
3.1.3. Opisane poniżej zakresy robót oraz parametry zadania są ilościami i wartościami minimalnymi. Zamawiający oczekuje wykonania robót zgodnie z dokumentacją techniczną, przy zastosowaniu optymalnych rozwiązań mających na celu obniżenie kosztów zadania.
3.1.4. Użyte w dokumentacji projektowej, STWiOR nazwy (producenta / systemu), nie mają na celu ich preferowania, lecz wskazanie na oczekiwane cechy i parametry techniczne - jakościowe wyrobów, urządzeń itp., które są istotne z punktu widzenia działania lub użytkowania obiektu jako całości, zgodnie z jego przeznaczeniem określonym w dokumentacji.
3.1.5. Zastosowanie innych niż wskazane w ww. dokumentacji jest dopuszczalne pod warunkiem, że posiadają one parametry/cechy/właściwości takie same lub lepsze od produktów referencyjnych pod względem funkcjonalnym, technicznym, jakościowym, estetycznym - muszą spełniać założenia przyjęte w ww. dokumentacji oraz obowiązujące normy i przepisy a także pozwolić na realizację zadania zgodnie z wydanymi decyzjami m.in. pozwoleniem na budowę i decyzja wodnoprawną.
3.1.6. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych, Wykonawcy muszą złożyć informacje w zakresie których elementów oferują rozwiązania. W przypadku braku takich informacji Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca oferuje przedmiot zamówienia określony w dokumentacji. Przy oferowaniu rozwiązań równoważnych należy mieć na uwadze gwarancje dostawcy/dystrybutora co do dostępności proponowanych materiałów i urządzeń. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę robót innych wyrobów/urządzeń itp. niż dobrane przez projektanta, w zakresie obowiązków Wykonawcy na etapie realizacji - w razie konieczności - będzie ponowne dokonanie obliczeń, sprawdzenie ich doboru, ponowna koordynacja międzybranżowa oraz dostosowanie i uzgodnienie dokumentacji.
3.1.7. W zakresie wskazanych norm w dokumentacji dopuszcza się zastosowanie nowszych norm, jeżeli wskazane przez Zamawiającego zostały wycofane i zastąpione nowszą normą.
3.1.8. Wszystkie urządzenia i rozwiązania równoważne powinny zapewniać wzajemną kompatybilność, również z instalacjami i urządzeniami innych branż jak i urządzeniami na stacji uzdatniania wody w Szalejowie Górnym. Pozostałe informacje zawiera SWZ oraz dokumentacja techniczna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 426842 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 470106,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 429000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: House Concept Krzysztof Machulak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7151537486
7.3.3) Ulica: Krzywa 1
7.3.4) Miejscowość: Kraśnik
7.3.5) Kod pocztowy: 23-200
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 429000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 210 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
okres gwarancji 72 miesiące i 5 przeglądów| 2023-06-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |