Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Starych Kupiskach na potrzeby prowadzenia punktu przedszkolnego.”
Gmina Łomża
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00265224
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00265224/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-19 12:48
- Lokalizacja
- Łomża, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-98289366-e5c4-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7181268329
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00265224 z dnia 2023-06-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Starych Kupiskach na potrzeby prowadzenia punktu przedszkolnego.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomża
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669944
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marii Skłodowskiej-Curie 1a
1.5.2.) Miejscowość: Łomża
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminalomza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminalomza.pl/bip/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/gminalomza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Starych Kupiskach na potrzeby prowadzenia punktu przedszkolnego.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98289366-e5c4-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00265224
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030847/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Starych Kupiskach na potrzeby prowadzenia punktu przedszkolnego.”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00199149
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.1.13.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Informacje służące do wykonania niezbędnych opracowań projektowych, przeprowadzenia wymaganych postępowań prawno-administracyjnych, uzyskania niezbędnych uzgodnień oraz realizacji robót budowlanych, określa program funkcjonalno-użytkowy pn.: „Adaptacja pomieszczeń biblioteki na potrzeby punktu przedszkolnego oraz adaptacja pomieszczeń drugiej kondygnacji na potrzeby biblioteki wraz
z infrastrukturą techniczną w miejscowości Stare Kupiski”
Zamawiający dopuszcza opcję optymalizacji projektu będącego w jego posiadaniu.
Przedmiotem zamówienia jest zrealizowanie w formule „projektuj/optymalizuj i buduj” zadania inwestycyjnego: Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Starych Kupiskach na potrzeby prowadzenia punktu przedszkolnego w ramach którego należy zaprojektować i wybudować:
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3 oraz art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 z późn. zm), zwanej dalej w skrócie ,,Pzp", Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania na „Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Starych Kupiskach na potrzeby prowadzenia punktu przedszkolnego.”Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3, ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.) zwana dalej ustawą Pzp.
- Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych,
,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
(…)
3) “cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lob oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie:
W dniu 31 maja 2023 r. w przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 2 oferty przez następujących wykonawców:
1. Hydratec sp. z o.o., ul. por.Anatola Radziwonika 12, 15-161 Białystok
• cena brutto: 2 337 000,00 zł
2. KONS Sp. z o.o., ul. Prowiantowa 15/47, 15-707 Białystok
• cena brutto: 5 900 000,00 zł
1. Zamawiający- stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp- bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 1 100 000,00 zł.
2. Oferta z najniższą ceną nie podlegająca odrzuceniu przewyższa zatem kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, a Zamawiający nie posiada środków własnych,
które mógłby dodatkowo przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia.
3. Wobec powyższego na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2337000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5900000,00 PLN
| 2023-06-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |