„Ekologiczno-edukacyjny plac przy ul. Malinowej w Rumi”.

GMINA MIEJSKA RUMIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00265739
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00265739/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2023-06-19 14:33
Lokalizacja
Rumia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e63a38b2-006b-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5882367750
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychSadzenie drzewRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty nawadniająceUsługi ogrodniczeUsługi usuwania chwastówUsługi w zakresie trawników

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00265739 z dnia 2023-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Ekologiczno-edukacyjny plac przy ul. Malinowej w Rumi”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA RUMIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675178

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sobieskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Rumia

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-230

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 586796574

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@um.rumia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.rumia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_rumia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Ekologiczno-edukacyjny plac przy ul. Malinowej w Rumi”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e63a38b2-006b-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00265739

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00245673

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 949609,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest „Ekologiczno-edukacyjny plac przy ul. Malinowej w Rumi”.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu przy ul. Malinowej w Rumi, w tym:
a) ETAP I obejmujący wyrównanie terenu, usunięcie zanieczyszczeń i gruzu, wykonanie ścieżki z kruszywa mineralnego o szerokości 1,5 m i 2 m (powierzchnia 318 m2) oraz obrzeża stalowego (405 mb),
b) ETAP II obejmujący wykonanie nasadzeń, w szczególności:
 nasadzenie roślin (krzewów, bylin, traw, cebul) – 1962 szt.,
 nasadzenie drzew - 97 szt.,
 założenie trawnika z siewu – 1346,5 m2,
 wykonanie wyniesionej rabaty z palisady o wysokości 60 cm mierzonej od gruntu (37,7 mb)
 wykonanie z kostki brukowej w kolorze jasnoszarym (grubość 6 cm, powierzchnia – chropowata, bruk bez fazy, hydrofobizowany) powierzchni utwardzonej pod stojaki dla rowerów (powierzchnia 24,5 m2) oraz pod ławkami,
 wykonanie obrzeża z kostki brukowej w kolorze jasnoszarym (grubość 6 cm, powierzchnia – chropowata, bruk bez fazy, hydrofobizowany) oddzielającego rabaty od powierzchni trawiastej – 347 mb,
 rozłożenie agrowłókniny pod wykonywane nasadzenia oraz ściółkowanie nasadzeń korą drobnomieloną oraz grysem granitowym,
wykonanie elementów małej architektury w szczególności:
 gry terenowe – 6 szt.,
 foto-ścianka – 1 szt.,
 kosz na odpady – 4 szt.,
 stół z dwoma siedziskami – 2 szt.,
 ławka – 10 szt.,
 stojak na rowery – 6 szt.,
 podajniki na woreczki na psie odchody – 3 szt.,
 wykonanie projektu nawodnienia oraz jego realizacja po zatwierdzeniu przez Zamawiającego,
 wykonanie ogrodzenia z elementów stalowych oraz 2 furtek – 36 mb.
3) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy określają załączniki:
a) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik A do SWZ,
b) Dokumentacja techniczna – załącznik B do SWZ,
c) Wzór umowy – załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77211600-8 - Sadzenie drzew

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232120-9 - Roboty nawadniające

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE FAKTYCZNE:
W dniu 15 czerwca 2023 roku o godz. 10:00 upłynął termin składania ofert. Do wyznaczonego terminu wpłynęły 2 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty, tj. 758 630,52 zł brutto przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia tj. kwotę 600 000,00 zł brutto.

UZASADNIENIE PRAWNE:
W związku z powyższym zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, w przypadku jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 758630,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1060515,25 PLN

2023-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi