BUDOWA ULICY STANOWIĄCEJ PRZEDŁUŻENIE UL. WAŃKOWICZA [POZNAŃ]
Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00266290
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00266290/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-20 08:49
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50649e63-efd4-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 7831711486
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00266290 z dnia 2023-06-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA ULICY STANOWIĄCEJ PRZEDŁUŻENIE UL. WAŃKOWICZA [POZNAŃ]
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302689539
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wiosny Ludów 2
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-831
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pim.poznan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50649e63-efd4-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
BUDOWA ULICY STANOWIĄCEJ PRZEDŁUŻENIE UL. WAŃKOWICZA [POZNAŃ]2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50649e63-efd4-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00266290
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00062724/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa ulicy stanowiącej przedłużenie ul. Wańkowicza ROBOTY BUDOWLANE
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00210999
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIM/05/23/ZP24/2022-343
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie ulicy ”Bez nazwy” stanowiącej przedłużenie ul. Wańkowicza od ronda do ul. M. Cegłowskiej z chodnikami, miejscami postojowymi, oświetleniem, kanałem technologicznym i kanalizacją deszczową wraz z dowiązaniem chodnika do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w ul. Wańkowicza (odcinek długości 222,66 m).
W ramach realizacji przedmiotowego zadania przewiduje się:
• budowę jezdni w przekroju ulicznym,
• budowę zatok postojowych po stronie prawej i lewej jezdni,
• budowę chodnika po stronie prawej i lewej jezdni,
• budowę zjazdu publicznego po stronie lewej,
• wbudowanie nowych krawężników, obrzeży i palisady betonowej,
• regulację wysokościową istniejących urządzeń obcych (studzienki telekomunikacyjne, zasuwy wodociągowe, hydranty doziemne),
• wykonanie poboczy gruntowych (humusowanie z obsianiem),
• wykonanie poboczy umocnionych kruszywem,
• usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami,
• budowę nowego oświetlenia ulicznego,
• budowę kanalizacji deszczowej,
• budowę kanału technologicznego,
• montaż elementów małej architektury,
• wycinkę drzew i krzewów (przycięcie),
• wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
Całość przedmiotu zamówienia podlega wykonaniu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy – Załączniku nr 1 do SWZ oraz Załącznikach nr 2-3-4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy PZP „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli […] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W prowadzonym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęła 1 (jedna) oferta - złozona przez: INFRADROG Sp. z o.o., ul. Ksyckiego 6B/1 64-800 Chodzież, e-mail: biuro@infradrog.pl
NIP 6070080906, REGON 302699970 z cena brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia: 2 256 374,40 zł.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert podana została kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości: 2 045 000,00 zł brutto.
W związku z powyższym oraz wobec aktualnego braku możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia zasadne stało się unieważnienie prowadzonego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2256374,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2256374,40 PLN
| 2023-06-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |