„Przebudowa dróg gminnych i powiatowych nr 1226F w miejscowości Węgrzynice”
Gmina Skąpe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00074394
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00074394/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-29 13:58
- Lokalizacja
- Skąpe, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb649ac3-6d3d-4627-b7e0-6c37448bd9a5
- Identyfikator
- 9271400236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00074394 z dnia 2025-01-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg gminnych i powiatowych nr 1226F w miejscowości Węgrzynice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Skąpe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770505
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Skąpe 65
1.5.2.) Miejscowość: Skąpe
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-213
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683470550
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@skape.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skape.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bb649ac3-6d3d-4627-b7e0-6c37448bd9a51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa dróg gminnych i powiatowych nr 1226F w miejscowości Węgrzynice”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb649ac3-6d3d-4627-b7e0-6c37448bd9a5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00074394
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00670475
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 412896,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych i powiatowych nr 1226F w miejscowości Węgrzynice”.
2. Prace budowlane do wykonania w ramach ww. zadania będą prowadzone w m. Węgrzynice na dz. ewid. nr 111, 243/2, 246, stanowiących własność Gminy Skąpe, a także na dz. ewid. nr 242/2 i 243/1, będących własnością Zarządu Powiatu Świebodzińskiego i przyjętych do realizacji przez Gminę Skąpe Porozumieniem Zarządu Powiatu Świebodzińskiego Nr DG.032.13.2023 z dnia 14 listopada 2023 r., zmienionego aneksem nr 1 z dnia 05.12.2024 r.
3. W ramach ww. zadania Wykonawca zobowiązuje się wykonać w szczególności poniższe roboty budowlane:
a) roboty przygotowawcze – pomiarowe, rozbiórkowe, usunięcie humusu,
b) roboty ziemne – korytowanie, profilowanie i zagęszczenie podłoża,
c) wykonanie podbudowy pod nawierzchnię jezdni, zjazdów i chodnika,
d) wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów i chodnika,
e) ustawienie krawężników,
f) wykonanie poboczy,
g) regulacja pionowa studzienek oraz wykonanie odwodnienia poprzez zastosowanie spadków podłużnych i poprzecznych,
h) zakup znaków i wprowadzenie stałej organizacji ruchu według załączonego projektu – załącznik nr 8 do SWZ,
i) roboty wykończeniowe.
4. Wszystkie materiały zastosowane przy inwestycji przez Wykonawcę muszą posiadać atesty i być dopuszczone do stosowania w budownictwie. Wszystkie warstwy konstrukcyjne nawierzchni należy wykonywać zgodnie z dokumentacją projektową, o której mowa w pkt 7 poniżej.
5. Zakres powierzony do wykonania Wykonawcy będzie obejmował wszystkie prace niezbędne do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową, o której mowa w pkt 7 poniżej, jak również z punktu widzenia celu, który ma osiągnąć Zamawiający w postaci przebudowy dróg gminnych i powiatowych nr 1226F w miejscowości Węgrzynice oraz zgodnie z umową z Wykonawcą.
6. Szczegółowy zakres prac do wykonania opisany został w SWZ, dokumentacji projektowej, Szczegółowej Specyfikacji Technicznej oraz projekcie stałej organizacji ruchu.
7. W zakresie obowiązków Wykonawcy będzie m. in. wykonanie wskazanych elementów robót w dokumentacji, a także tych, które wynikną z oceny warunków terenowych, wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, jak również przestrzeganie zapisów decyzji, uzgodnień, warunków, zatwierdzeń, ustaleń itp., uzyskanych przez Zamawiającego w celu zrealizowania przedmiotu zamówienia.
8. Roboty budowlane zostaną wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, opracowaną przez Usługi Inżynierskie Wojciech Prochera, Nowa Wioska 5B, 66-218 Lubrza oraz zgłoszeniem robót budowlanych do Starostwa Powiatowego w Świebodzinie z dnia 18.12.2023 r.
9. Wykonawca zrealizuje roboty z materiałów, elementów wyposażenia i urządzeń własnych, które zakupi i dostarczy na teren budowy na własny koszt i ryzyko. Koszt wszelkich materiałów, elementów wyposażenia i urządzeń, których dostarczenie obciąża Wykonawcę, wykorzystanych do realizacji przedmiotu umowy, opisanego powyżej, uwzględniony jest w wynagrodzeniu Wykonawcy, o którym mowa w § 7 umowy.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgadniania propozycji rozwiązań materiałowych oraz parametrów planowanych do zamontowania urządzeń. Użycie przez Wykonawcę materiałów i urządzeń wskazanych przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności, jeżeli nie uprzedził Zamawiającego o ryzyku związanym z użyciem określonych materiałów i urządzeń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 453355,56 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 653827,90 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 453355,56 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIB-INFRASTRUKTURA Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 524324240
7.3.3) Ulica: Świętojańska 7
7.3.4) Miejscowość: Lwówek
7.3.5) Kod pocztowy: 64-310
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 453355,56 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2025-01-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |