„Przebudowa drogi powiatowej nr 2907C Mostki – Kowal na odcinku od km 4+690 do km 9+900 – ścieżka rowerowa”
POWIAT WŁOCŁAWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00267491
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00267491/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-20 13:19
- Lokalizacja
- Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e4bb6425-faf9-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8883115791
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00267491 z dnia 2023-06-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2907C Mostki – Kowal na odcinku od km 4+690 do km 9+900 – ścieżka rowerowa”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT WŁOCŁAWSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866778
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Cyganka 28
1.5.2.) Miejscowość: Włocławek
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: (54) 230 46 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@powiat.wloclawski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wloclawski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4bb6425-faf9-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2907C Mostki – Kowal na odcinku od km 4+690 do km 9+900 – ścieżka rowerowa”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4bb6425-faf9-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00267491
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00032183/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa drogi powiatowej nr 2907C Mostki – Kowal na odcinku od km 4+690 do km 9+900 – ścieżka rowerowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający planuje uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014- 2020. Tytuł projektu: Zrównoważenie mobilności miejskiej oraz promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez budowę ścieżki rowerowej na odcinku Mostki – Kowal od miejscowości Telążna Leśna do miejscowości Dębniaki. Numer naboru: RPKP.03.04.00-IZ.00-04-441/23.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00233799
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.9.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5882000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2907C Mostki – Kowal na odcinku od km 4+690 do km 9+900 – ścieżka rowerowa”. Przebudowa drogi powiatowej nr 2907C Mostki – Kowal polegać będzie na budowie ścieżki rowerowej. W ramach robót wykonana zostanie ścieżka rowerowa odsunięta od krawędzi jezdni, o nawierzchni bitumicznej. Przestrzeń między krawędzią jezdni, a ścieżką wypełniona zostanie kruszywem kamiennym. W ciągu ścieżki przewidziano wykonanie przejścia dla pieszych oraz przejazdów dla rowerów.
Ogólna charakterystyka obiektu
Podstawowe parametry techniczne:
- długość drogi rowerowej – 5190 mb,
- szerokość drogi rowerowej - 2,5 m,
- nawierzchnia drogi rowerowej – bitumiczna,
- spadek poprzeczny drogi rowerowej – 2%.
Budowana droga rowerowa projektuje się jako odsunięta, oddzielona od jezdni pasem pobocza. W ramach projektu przewiduje się przebudowę istniejących zjazdów. Odwodnienie powierzchniowe, za pomocą spadków nawierzchni na przyległy teren.
Projektowane rozwiązania konstrukcyjne:
a) nawierzchnia ścieżki:
˗ warstwa ścieralna AC 11 S gr 5 cm,
˗ kruszywo łamane sortowane mechanicznie 0/31,5, gr. 10 cm,
˗ grunt stabilizowany cem., gr. 15 cm,
˗ sprofilowane i zagęszczone podłoże grunt.
b) nawierzchnia zjazdów:
˗ warstwa ścieralna AC 11 S gr 4 cm,
˗ warstwa wiążąca AC 11 W gr 4 cm,
˗ kruszywo łamane sortowane mechanicznie 0/31,5, gr. 20 cm,
˗ grunt stabilizowany cem., gr. 15 cm,
˗ sprofilowane i zagęszczone podłoże grunt.
c) pobocza:
Konstrukcja pobocza:
- kruszywo łamane sortowane mechaniczne, gr. 20 cm,
- sprofilowane i zagęszczone podłoże grunt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót - załącznik nr 1 do SWZ.
Podstawą do określenia ceny ryczałtowej za przedmiot zamówienia jest dokumentacja projektowa oraz ilości robót wynikające z tej dokumentacji.
UWAGA: Przedmiar robót (kosztorys ofertowy ślepy) ma charakter pomocniczy.
Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazł się żaden znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, ma to wyłącznie charakter informacyjny.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 101 ust. 5 i 6 pzp.
Przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Szczegółowe obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji niniejszego zamówienia określają Projektowane postanowienia umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.
Okres gwarancji i rękojmi jest kryterium oceny ofert.
Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 5 lat, maksymalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 7 lat.
Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 pzp:
Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ust. 1 pzp zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.) tj. pracowników fizycznych wykonujących przy realizacji zadania roboty: rozbiórkowe, przygotowawcze, ziemne, konstrukcyjne, bitumiczne, montażowe, operatorów maszyn i urządzeń.
W celu weryfikacji zatrudniania, przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w szczególności: oświadczenia Wykonawcy lub podwykonawcy (wykaz osób) o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, zawierającego informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. Powyższe zostanie przekazane Zamawiającemu najpóźniej w dniu zawarcia umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy w każdym czasie realizacji przedmiotu zamówienia poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika oraz oświadczenia zatrudnionego pracownika. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w składzie zespołu wykonującego prace Wykonawca powiadomi o tym fakcie Zamawiającego. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy lub podwykonawcy, odnośnie spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane powyżej. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Wykonawca zobowiąże się do przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wynikających RODO1), i w związku z tym, do złożenia oświadczenia o treści:
„Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO1) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
1) rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia Wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia np. przez jego wykreślenie).
Na realizację przedmiotowego zadania Zamawiający planuje uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014- 2020.
Tytuł projektu: Zrównoważenie mobilności miejskiej oraz promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez budowę ścieżki rowerowej na odcinku Mostki – Kowal od miejscowości Telążna Leśna do miejscowości Dębniaki.
Numer naboru: RPKP.03.04.00-IZ.00-04-441/23.
Celem Projektu jest zrównoważenie mobilności miejskiej oraz promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez budowę ścieżki rowerowej na odcinku Mostki–Kowal (od km 4+690 do km 9+900) na drodze powiat. nr 2907C, od miejsc. Telążna Leśna do Dębniaki.
Projekt realizowany będzie w Powiecie Włocławskim na terenie gm. Włocławek i gm. Kowal.
W ramach zaprojektowanych robót przewidziano wykonanie ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, jako odsunięta, oddzieloną od jezdni pasem pobocza.
Budowa ścieżki rowerowej pozwoli na większe wykorzystanie rowerów, które stanowią niezmotoryzowany środek transportu. Infrastruktura w postaci profesjonalnej i bezpiecznej ścieżki rowerowej zachęci mieszkańców Powiatu Włocławskiego oraz turystów do częstszego korzystania z rowerów, wpływając w ten sposób na zmniejszenie liczby pojazdów emitujących szkodliwe cząstki (zanieczyszczenia) do atmosfery, których źródłem jest spalanie paliw transportowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z zapisem art. 255 pkt 3 pzp: Zamawiający unieważnia postępowanieo udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W terminie składania ofert, tj. do dnia 13 czerwca 2023 r. do godz. 13:00 wpłynęła do zamawiającego 1 oferta. Ofercie zgodnie ze streszczeniem oceny przyznano następującą punktację w kryteriach oceny ofert: 1) Cena /C/ – waga 60, 2) Okres gwarancji i rękojmi /G/ – waga 40 oraz łączną punktację:
Oferta nr 1
Firma Inżynieryjno-Drogowa „DROGTOM” Sp. z o.o.
ul. Krzywa Góra 8/10, 87-800 Włocławek
Cena brutto: 10.506.471,81 zł
Okres gwarancji i rękojmi: 7 lat
Łączna punktacja: 100,00 pkt, w tym:
Punktacja w kryterium Cena – 60,00 pkt
Punktacja w kryterium Okres gwarancji i rękojmi – 40,00 pkt
W wyniku czynności badania i oceny ofert zamawiający stwierdził,
że w postępowaniu oferta z najniższą ceną, która jest jednocześnie najwyżej oceniana i prawdopodobnie najkorzystniejsza tj. oferta nr 1, którą złożył wykonawca: Firma Inżynieryjno-Drogowa „DROGTOM” Sp. z o.o., ul. Krzywa Góra 8/10, 87-800 Włocławek, z ceną oferty brutto: 10.506.471,81 zł oraz okresem gwarancji i rękojmi: 7 lat, przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 7.234.860,00 zł. Cena oferty jest wyższa o 3.271.611,81 zł od kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie tego zamówienia.
Z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, wypełniona została przesłanka unieważnienia postępowania, określona w art. 255 pkt 3 pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10506471,81 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10506471,81 PLN
| 2023-06-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |