Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej

Gmina Czarna Białostocka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00273195
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00273195/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2023-06-23 11:13
Lokalizacja
Czarna Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46ea1fe5-fe0a-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
9661771733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ GOLCCzęstochowa, PL · lot 0
134 193 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00273195 z dnia 2023-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857131340

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@czarnabialostocka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-46ea1fe5-fe0a-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46ea1fe5-fe0a-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00273195

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026787/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00237436

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.13.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W ramach zadania należy opracować kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową w zakresie rozwiązania architektonicznego, konstrukcyjnego, instalacyjnego i sieciowego, drogowego, usunięcia ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem występującym na terenie inwestycji wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych. Jednostka projektowa wykona we własnym zakresie mapę do celów projektowych, sporządzi dokumentację niezbędną do wydania decyzji pozwolenia na budowę w tym przygotowanie wniosków do poszczególnych organów o wydanie stosownych opinii i decyzji przewidzianych prawem w tym między innym uzyska decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego, uzyska warunki zasilania obiektu w energię elektryczną, wodę i odprowadzenie ścieków, pozwolenia wodno prawnego (o ile zajdzie konieczność). Wykonawca sporządzi dokumentację na przebudowę lub budowę infrastruktury technicznej w przypadku wystąpienia kolizji z projektowanym obiektem.
I. Zamawiana dokumentacja winna obejmować:
1) Koncepcję sali gimnastycznej i zagospodarowania terenu – projekt wstępny.
2) Projekt zagospodarowania terenu.
3) Projekty techniczne -wykonawcze branż:
a) zagospodarowania terenu, miejsc postojowych, małej architektury, zieleni (nasadzeń drzew i krzewów),
b) sieci i przyłącza energetycznego,
c) sieci i przyłącza wodnego,
d) sieci i przyłącza kanalizacji sanitarnej,
g) sieci i przyłącza teletechnicznego,
h) architektonicznej, aranżacji wnętrz, kolorystyki i zestawienia wyposażenia,
i) konstrukcyjnej,
j) instalacji wodno-kanalizacyjnych, hydrantów,
k) instalacji elektrycznych, oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznej
l) instalacji centralnego ogrzewania, źródła ciepła,
m) instalacji wentylacji i klimatyzacji, odzysku ciepła (rekuperacji), chłodu,
n) systemu kontroli dostępu
o) instalacji teletechnicznych światłowodowych
p) systemu zarządzania budynkiem obejmujący: system wizyjnego monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego sieć teleinformatyczną, sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, sterowanie ogrzewaniem osobnych pomieszczeń, sterowanie wentylacją, klimatyzacją, system alarmowy, system przeciwpożarowy.
4) Instrukcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, projekt oznakowania ewakuacyjnego i sprzętu przeciw pożarowego.
5) Przedmiary robót.
6) Kosztorys inwestorski.
7) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
8) Charakterystykę energetyczną.
9) Operat kosztów eksploatacyjnych hali (energii elektrycznej, cieplnej, kosztów serwisowania urządzeń).
10) Wyposażenia i dostosowania dla osób z niepełnosprawnością, w tym rozgrywania zawodów osób z niepełnosprawnościami,
11) Projekty w innych branżach, jeżeli okażą się niezbędne w trakcie projektowania.
12) Wymienione projekty winny być opracowane w 4 egz., branża kosztowa i STWIOR w 3 egz. oraz CD/DVD lub pendriver w 2 egz. wszystkich ww. elementów dokumentacji - w wersji modyfikowalnej (rozszerzenia: format doc, ath) i niemodyfikowalnej (rozszerzenia: pdf );
13) Złożenie kompletnych wniosków o pozwolenie na budowę, wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami czy decyzjami, zgodnie z Prawem Budowlanym.
14) Uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.
1. Zamówieniem objęty jest również nadzór autorski na etapie realizacji robót. Czynności nadzoru autorskiego prowadzone będą wyłącznie na wezwanie Zamawiającego, a ich wykonanie każdorazowo będzie potwierdzane przez Zamawiającego na karcie nadzoru.
2. Do obowiązków wykonawcy należą również wszelkie prace przygotowawcze i pomocnicze związane z prawidłowym opracowaniem projektu, w tym:
1) uzyskanie wszelkich warunków wstępnych, opinii i uzgodnień, wypisów, wyrysów, decyzji, ocen, badań w tym geotechnicznych i innych dokumentów niezbędnych dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz umożliwiających uzyskanie pozwolenia na budowę;
2) współpraca z Zamawiającym lub wskazanymi osobami na etapie opracowywania dokumentów dla instytucji finansujących;
3) udzielanie wyjaśnień co do treści projektu w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy robót,
4) przed przystąpieniem do sporządzenia właściwego projektu, Projektant jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu do zatwierdzenia koncepcję projektową - projekt wstępny i uzyskać jego akceptację;
5) Projektant zobowiązany jest do zorganizowania minimum pięciu spotkań roboczych z Zamawiającym na etapie sporządzenia dokumentacji projektowej w celu omówienia przyjętej koncepcji, rozwiązań projektowych i materiałowych,
7) stosowania zasady oszczędnego i racjonalnego wydatkowania środków przy sporządzaniu projektu w szczególności przy wyborze rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych, materiałów i urządzeń.
II. Warunki do uwzględnienia w projektowaniu:
1) Sposób opracowania projektu
2) Dokumentacja projektowa winna być opracowana w stanie kompletnym w zakresie poszczególnych branż oraz opinii, uzgodnień i decyzji – zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3) Dokumentacja projektowa musi opisywać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący
4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski
i przedmiar robót winny posiadać jednolite oznaczenia i wzajemnie zgodne odnośniki.
5) W szczególności należy uwzględnić przepisy :
Ustawy z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Obowiązujących polskich norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności dokumenty odniesienia wymienione w art. 30 ust. 2 i 3 ustawy Pzp. Roz MInfrast z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., nr 75, poz.690 z późn. zm.).Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. poz. 1129 z 2013 r.) Roz MInfras z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, (Dz. U. nr 130 poz. 1389 z późn. zm.)Roz MIiR z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej (Dz. U. 2015 poz. 376)Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Pzp oraz wytyczne federacji i związków sportowych.
Wykonawca w ramach niniejszego zadania jest zobowiązany także do zapewnienia na własny koszt obsługi geodezyjnej niezbędnej do wykonania powyższych opracowań.
III. Lokalizacja obiektu
1. Lokalizacja i istniejące zagospodarowanie – teren objęty opracowaniem znajduje się
w Czarnej Wsi Kościelnej pomiędzy ulicami Piękną i Szkolną, na działce nr ew. 8/11 obręb Czarna Wieś Kościelna.
Na w/w działce znajdują się:
boisko o nawierzchni poliuretanowej,
boisko o nawierzchni z trawy naturalnej,
3-torowa bieżnia prosta o nawierzchni poliuretanowej wraz z rozbiegiem
i piaskownicą do skoku w dal. Ww. elementy pozostają bez zmian.
W części znajdują się różne nawierzchnie utwardzone oraz budynki dydaktyczne szkoły. Aktualnie istnieje jeden wjazd na przedmiotowy teren zlokalizowane od strony ul. Szkolnej - droga powiatowa nr 1424B, nawierzchnia gruntowa.
2. Istniejąca infrastruktura techniczna – w otaczających nieruchomość ulicach znajdują się sieci:
wodociągowa,
kanalizacji sanitarnej,
teletechniczna,
energetyczna.
Projektowany obiekt należy przyłączyć do wszystkich w/w sieci – wykonać projekty wszystkich przyłączy.
3. Warunki geotechniczne – Należy przeprowadzić badania geotechniczne warunków gruntowych pod nowoprojektowaną salę gimnastyczną.
IV. Założenia do projektowania
1. Założenia ogólne dla zagospodarowania terenu – wejście główne do obiektu zewnętrzne z terenu oraz poprzez łącznik z budynkiem dydaktycznym.
2. Wjazd główny na działkę założyć wjazdem od strony ul. Szkolnej.
3. Założenia ogólne dla obiektu
Projektowana sala gimnastyczna powinna umożliwiać organizowanie zarówno imprez sportowych, jak i sportowo – rekreacyjnych. Należy przewidzieć widownię do 120 miejsc na trybunach.
W obiekcie należy zapewnić możliwość uprawiania następujących dyscyplin sportowych:
mini halowa piłka nożna,
koszykówka,
siatkówka,
piłka ręczna,
4. Założenia szczegółowe dla sali gimnastycznej
Główna Sala
Widownia
Pomieszczenia dla nauczycieli / instruktorów / trenerów / sędziów .
Węzły sanitarne
Pomieszczenia techniczne
Komunikacja w budynku
Wyposażenie obiektu
Wykończenie obiektu .
5. Założenia ogólne dla branż
Branża elektryczna
gniazd wtykowych,
siły
niskoprądowe
przeciwpożarowe,
zasilania dla wszystkich zaprojektowanych urządzeń,
oświetlenia terenu,
fotowoltaicznej na potrzeby obiektu z podłączeniem również istniejącego budynku dydaktycznego i kuchni szkoły,
odgromową.
Branża sanitarna
lokalne źródło ciepła
wypadek pożaru
wentylacji nawiewno
klimatyzacji,
wody ogrodowej.
Szczegółowy zakres poszczególnych instalacji należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie projektowania.
6. Projekt sali gimnastycznej winien nawiązywać do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektu sportowego zarówno pod względem funkcjonalności, elastyczności, efektywności przestrzennej jak i oszczędności energii oraz uwzględniać racjonalne koszty wybudowania.
7. Wskazana jest prosta, o wielofunkcyjnych elementach, otwarta na zewnątrz bryła uwzględniająca architektonicznie sąsiedztwo Szkoły Podstawowej oraz ośrodka zdrowia .
8. Obiekt sali gimnastycznej oraz jego elementy, wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy zaprojektować w sposób zapewniający spełnienie wszelkich niezbędnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa:
9. Należy przyjąć optymalny ekonomicznie układ konstrukcyjny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 134193,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 307254,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 134193,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: G&G PROJEKT Paweł Golc

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9491808258

7.3.4) Miejscowość: Częstochowa

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 134193,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-12-20
2023-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi