Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku oraz przebudowa drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku w zakresie budowy oświetlenia ulicznego
Powiat Radomszczański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00273475
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00273475/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-23 12:30
- Lokalizacja
- Radomsko, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fbe19280-e40f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7722261699
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00273475 z dnia 2023-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku oraz przebudowa drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku w zakresie budowy oświetlenia ulicznego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Radomszczański
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Leszka Czarnego 22
1.5.2.) Miejscowość: Radomsko
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 6858944
1.5.8.) Numer faksu: 44 6834335
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@radomszczanski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radomszczanski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7570371.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku oraz przebudowa drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku w zakresie budowy oświetlenia ulicznego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbe19280-e40f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00273475
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00024010/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00199076
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WP.272.9.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2583168,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku oraz przebudowa drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku w zakresie budowy oświetlenia ulicznego.
Roboty stanowiące przedmiot zamówienia na odcinku od km 0+355 do km 0+855 obejmują:
a) Zadanie 1: Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku - dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
b) Zadanie 2: Przebudowa drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku w zakresie budowy oświetlenia ulicznego.
Zakres rzeczowy robót zadania 1 obejmuje w szczególności:
a) roboty pomiarowe,
b) roboty rozbiórkowe,
c) wykonanie nawierzchni jezdni (frezowanie nawierzchni bitumicznej, wyrównanie istniejącej podbudowy z betonu asfaltowego AC16P, warstwa wyrównawczo-wiążąca średniej grubości 4 cm z betonu asfaltowego AC16W, warstwa ścieralna grubości 4 cm z betonu asfaltowego AC11S) – KR3,
d) wymianę krawężników oraz obrzeży,
e) remont chodników wraz ze zjazdami,
f) regulację wysokościową infrastruktury technicznej,
g) wykonanie oznakowania poziomego,
h) remont sieci kanalizacji deszczowej.
Zakres rzeczowy robót zadania 2 obejmuje:
a) wykonanie sieci oświetlenia ulicznego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 1. określa dokumentacja projektowa, która obejmuje:
- Projekt budowlano-wykonawczy: branża sanitarna - stanowiący załącznik nr 10 do SWZ,
- Projekt zagospodarowania terenu - stanowiący załącznik nr 11 do SWZ,
- Przekrój poprzeczny - stanowiący załącznik nr 12 do SWZ,
- Geotechniczne warunki posadowienia - stanowiące załącznik nr 13 do SWZ,
- Przedmiar: branża drogowa, sanitarna - stanowiący załącznik nr 14 do SWZ,
- Projekt tymczasowej organizacji ruchu - stanowiący załącznik nr 15 do SWZ,
- Szczegółową specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót: branża drogowa, sanitarna - stanowiąca załącznik nr 16 do SWZ
- Projekt budowlany: branża elektryczna - stanowiący załącznik nr 17 do SWZ,
- Projekt wykonawczy: branża elektryczna - stanowiący załącznik nr 18 do SWZ,
- Przedmiar: branża elektryczna - stanowiący załącznik nr 19 do SWZ,
- Szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót: branża elektryczna stanowiąca załącznik nr 20 do SWZ.
Z uwagi na przyjęty charakter wynagrodzenia Wykonawcy (ryczałt) przedmiary robót pełnią wyłącznie funkcję informacyjną.
Roboty będą nadzorowane przez Inspektora Nadzoru.
3. W każdym przypadku użycia w dokumentacji norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku użycia w dokumentacji odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać na etapie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie Wykonawcy.
W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp.
Wymagania jakościowe w związku z zastosowaniem kryterium ceny jako kryterium o wadze przekraczającej 60% odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zostały określone w dokumentacji projektowej, szczegółowych specyfikacjach technicznych i projekcie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2881275,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4089494,21 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2881275,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drog-Bud Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5732272806
7.3.3) Ulica: Lubojenka, ul. Prosta 88/90
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-209
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty branży elektrycznej i elektroenergetycznej - PRIT Sp. z o.o. Sp. k., ul. Stróża 50, 98-332 Rząśnia
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2881275,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2023-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |