„Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt nr 7 – Przebicie wewnątrz-kwartałowe łączące ul. Ogrodową z Ogrodami Karskiego w podziale na części: (...)”
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00274009
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00274009/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-23 14:26
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1668d12f-d2cd-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 7252132934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00274009 z dnia 2023-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt nr 7 – Przebicie wewnątrz-kwartałowe łączące ul. Ogrodową z Ogrodami Karskiego w podziale na części: (...)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1668d12f-d2cd-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt nr 7 – Przebicie wewnątrz-kwartałowe łączące ul. Ogrodową z Ogrodami Karskiego w podziale na części: (...)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1668d12f-d2cd-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00274009
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044894/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.41 Przebicie wewnątrz-kwartałowe łączące ul.Ogrodową z Ogrodami Karskiego w podziale na części: Część 1-Budowa ciągu pieszo-jezdnego łączącego ul.Ogrodową 28d i Ogrody Karskiego; Część 2- (...)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Umowa o dofinansowanie Projektu nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, działania nr VI.3, poddziałania nr VI.3.1 - Rewitalizacja i rozwój potencjału społeczno-gospodarczego –- miasto Łódź.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00165737
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2621.9.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5175976,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa ciągu pieszo-jezdnego łączącego ul. Ogrodową 28d i Ogrody Karskiego.Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi przy ul. Ogrodowej 28 w kierunku nieruchomości przy ul. Ogrodowej 28d
Zakres rzeczowy robót budowlanych obejmuje m. in.
1. Demontaż elementów istniejącego zagospodarowania terenu,
2. Demontaż elementów architektury i małej architektury o wartości historycznej (do zachowania lub przekazania do MKZ),
3. Budowa ulicy dojazdowej,
4. Wykonanie nawierzchni utwardzonych:
- ciąg pieszy i utwardzeń gruntu,
- chodników,
5. Wykonanie oraz montaż elementów małej architektury i mebli miejskich,
6. Budowa nowego oświetlenia wraz z oświetleniem iluminacyjnym,
7. Budowa odwodnienia terenu działki, regulacja istniejącego uzbrojenia wod.-kan. do proj. niwelety,
8. Budowa instalacji wodociągowej dla systemów nawadniania zieleni,
9. Wykonanie zieleńców, nowych nasadzeń zieleni niskiej, średniowysokiej oraz ich pielęgnacja w okresie minimum 36 miesięcy od zakończenia robót,
10.Budowa systemu nawadniania na potrzeby projektowanej zieleni.
W szczególności do obowiązków Wykonawcy należało będzie:
a) wykonanie robót budowlanych w zakresie określonym w dokumentacji projektowej,
b) dostawa niezbędnego kompletnego wyposażenia, rzeczy, sprzętu i urządzeń wraz z ich montażem, zainstalowaniem i
uruchomieniem,
c) montaż wyposażenia i rzeczy,
d) uzyskanie wszelkich ostatecznych zezwoleń, decyzji, uzgodnień oraz opinii wymaganych przez prawo niezbędnych do
pełnego wykonania przedmiotu zamówienia i poniesienie kosztów ich uzyskania,
e) przedstawienie Zamawiającemu wszelkich dokumentów i informacji niezbędnych do rozliczenia inwestycji zgodnie z
klasyfikacją środków trwałych – z jednoczesnym sklasyfikowaniem tych środków w formie odrębnego zestawienia,
f) zapewnienie Zamawiającemu wglądu do dokumentów, w tym wglądu do dokumentów finansowych Wykonawcy
związanych z realizowaną Inwestycją,
g) przekazanie przedmiotu zamówienia Zamawiającemu do użytkowania,
h) realizowanie profesjonalnej pielęgnacji materiału roślinnego przez okres 36 miesięcy od daty odbioru robót.
Teren Inwestycji objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego zgodnie z uchwałą nr LXVI/1687/18
Rady Miejskiej Łodzi z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru miasta Łodzi położonej w rejonie ulic: Ogrodowej, Zachodniej, Legionów i Cmentarnej.
Na terenie objętym przedmiotowym zamierzeniem budowlanym nie występują zabytki chronione, brak jest istniejących pomników przyrody.
Teren Inwestycji przylega do obiektów objętych ochroną konserwatorską: budynku przy ul. Ogrodowej 28a – szkoły powszechnej, ujętej w gminnej ewidencji zabytków (Zarządzenie nr 6843/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 26 marca 2021 r.) oraz domu robotniczego zakładów I. K. Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 29, wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych pod nr. Rej. A/45 (poprzednio A/338/1-6) decyzja z dnia 28.09.1993 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111250-5 - Badanie gruntu
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
4.5.5.) Wartość części: 4092505,30 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zagospodarowanie skweru przy famule Ogrodowa 28.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących wykonanie utwardzenia wraz z przebudową i
budową sieci na terenie skweru przylegającego do posesji przy ul. Ogrodowej 28.
Zakres rzeczowy robót budowlanych obejmuje m. in.
1. Demontaż elementów istniejącego zagospodarowania terenu,
2. Demontaż elementów architektury i małej architektury o wartości historycznej (do zachowania lub przekazania do MKZ),
3. Wykonanie nawierzchni utwardzonych:
- ciąg pieszy i utwardzeń gruntu,
- chodników,
4. Wykonanie oraz montaż elementów małej architektury i mebli miejskich,
5. Budowa nowego oświetlenia wraz z oświetleniem iluminacyjnym,
6. Budowa odwodnienia terenu działki, regulacja istniejącego uzbrojenia wod.-kan. do proj. niwelety,
7. Budowa instalacji wodociągowej dla systemów nawadniania zieleni,
8. Wykonanie zieleńców, nowych nasadzeń zieleni niskiej, średniowysokiej oraz ich pielęgnacja
w okresie minimum 36 miesięcy od zakończenia robót,
9. Budowa systemu nawadniania na potrzeby projektowanej zieleni.
W szczególności do obowiązków Wykonawcy należało będzie:
a) wykonanie robót budowlanych w zakresie określonym w dokumentacji projektowej,
b) dostawa niezbędnego kompletnego wyposażenia, rzeczy, sprzętu i urządzeń wraz z ich montażem, zainstalowaniem i
uruchomieniem,
c) montaż wyposażenia i rzeczy,
d) uzyskanie wszelkich ostatecznych zezwoleń, decyzji, uzgodnień oraz opinii wymaganych przez prawo niezbędnych do
pełnego wykonania przedmiotu zamówienia i poniesienie kosztów ich uzyskania,
e) przedstawienie Zamawiającemu wszelkich dokumentów i informacji niezbędnych do rozliczenia inwestycji zgodnie z
klasyfikacją środków trwałych – z jednoczesnym sklasyfikowaniem tych środków w formie odrębnego zestawienia,
f) zapewnienie Zamawiającemu wglądu do dokumentów, w tym wglądu do dokumentów finansowych Wykonawcy
związanych z realizowaną Inwestycją,
g) przekazanie przedmiotu zamówienia Zamawiającemu do użytkowania,
h) realizowanie profesjonalnej pielęgnacji materiału roślinnego przez okres 36 miesięcy od daty odbioru robót,
Teren Inwestycji objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego zgodnie z uchwałą nr LXVI/1687/18
Rady Miejskiej Łodzi z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego dla części obszaru miasta Łodzi położonej w rejonie ulic: Ogrodowej, Zachodniej, Legionów i Cmentarnej.
Na terenie objętym przedmiotowym zamierzeniem budowlanym nie występują zabytki chronione, brak jest istniejących
pomników przyrody.
Teren Inwestycji przylega do obiektów objętych ochroną konserwatorską: budynku przy ul. Ogrodowej 28a – szkoły
powszechnej, ujętej w gminnej ewidencji zabytków (Zarządzenie nr 6843/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 26 marca
2021 r.) oraz domu robotniczego zakładów I. K. Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 29, wpisanego do rejestru zabytków
nieruchomych pod nr. Rej. A/45 (poprzednio A/338/1-6) decyzja z dnia 28.09.1993 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111250-5 - Badanie gruntu
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
4.5.5.) Wartość części: 1083471,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4698947,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5437294,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4698947,49 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DB CONSTRUCT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7272836153
7.3.3) Ulica: ul. Al. 1 Maja 87
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty budowlane w branży: drogowej, wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, zieleń
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4698947,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-10-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1289873,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1659497,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1289873,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DB CONSTRUCT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7272836153
7.3.3) Ulica: ul. Al. 1 Maja 87
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty budowlane w branży: drogowej, wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, zieleń
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1289873,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-10-31| 2023-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |