Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Leśna Podlaska

GMINA LEŚNA PODLASKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00275066
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00275066/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-26 11:12
Lokalizacja
Leśna Podlaska, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0350990-e5a3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5372332149
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNALubartów, PL · lot 0
3 360 723,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00275066 z dnia 2023-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Leśna Podlaska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEŚNA PODLASKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237598

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bialska 30

1.5.2.) Miejscowość: Leśna Podlaska

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-542

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.7.) Numer telefonu: 833450720

1.5.8.) Numer faksu: 833450721

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lesnapodlaska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: lesnapodlaska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0350990-e5a3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Leśna Podlaska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0350990-e5a3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00275066

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00059032/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Leśna Podlaska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197968

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2618882,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis inwestycji ujęty we wniosku w programie POLSKI ŁAD:
Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Leśna Podlaska
Inwestycja zakłada modernizację drogi powiatowej o długości ok 2,43 km.
Zakres inwestycji obejmuje następujące prace budowlane: modernizacja drogi powiatowej nr 1025L w miejscowościach Leśna Podlaska – Bukowice -Nosów o długości ok 2,43 km
Modernizacja drogi będzie polegała m.in. na wykonaniu nowych warstw z betonu asfaltowego.
Zmodernizowana droga znacznie poprawią komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale także wpłyną rozwój gminy i stanie się atrakcyjniejsza dla przyszłych inwestorów.
Ponadto przedmiotowy odcinek drogi ułatwi służbom ratunkowym sprawny dojazd na miejsca zdarzeń losowych.

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej postawie modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 1025L relacji (dr. woj.698) gr. woj. – Nosów – Leśna Podlaska, realizowanej w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zakresem zamówienia objęto odcinek drogi powiatowej o długości ok. 2 430 m. Początek zakresu robót przyjęto przed m. Nosów w km 1+490, a koniec przed skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1022L w Leśnej Podlaskiej w km 3+920. dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Leśna Podlaska.

Charakterystyczne parametry obiektu przeznaczonego do przebudowy: kategoria drogi: powiatowa
- klasa drogi: L (lokalna)
- długość odcinka: ok. 2 430 m (km rob. 1+490 do 3+920)
- istniejąca szerokość jezdni ok. 5.00 m ÷ 5.30 m
- projektowana szerokość jezdni: 5.50 m.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
 opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację drogi,
 uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i uzgodnień dokumentacji projektowej,
 dokonanie zgłoszenia robót budowlanych i uzyskanie decyzji o braku sprzeciwu do wykonania przebudowy,
 wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, robót budowlanych związanych z przebudową drogi,
 wykonanie niezbędnych badań i pomiarów potwierdzających dobrą jakość wykonanych robót, będących podstawą do odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego,
 wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Szczegółowy zakres robót stanowi Program Funkcjonalno – Użytkowy (dalej zwany również PFU) – załącznik nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy – załącznik nr 2 do SWZ.

Pomocniczo załączono Szacunkowe przedmiary robót. Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót i ilości podane w szacunkowych przedmiarach robót mogą ulec zmianie na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania techniczne wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane, jako roboty dodatkowe. Pomimo podania w przedmiarach robót szacunkowych wartości wskaźnikowych zakresu prac należy dane te traktować wyłącznie jako szacunkowe, a Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę ofertową zgodnie z postanowieniami SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3360723,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4281465,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3360723,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430941540

7.3.3) Ulica: ul. Krańcowa 7

7.3.4) Miejscowość: Lubartów

7.3.5) Kod pocztowy: 21-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

dokumentacja projektowa

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3360723,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane