Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Olesno w 2023 roku

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO OLESNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00275179
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00275179/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-26 11:38
Lokalizacja
Olesno, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4e563214-ff7d-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
5760000333
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA HANDLOWA "EURO-STANDARD" ANTONI KRÓL ANDRZEJ KRÓL SPÓŁKA KOMANDYTOWAOpole, PL · lot 0
1 576 070 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00275179 z dnia 2023-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Olesno w 2023 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO OLESNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150026500

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gorzowska 74

1.5.2.) Miejscowość: Olesno

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 343582204

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: olesno@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://olesno.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4e563214-ff7d-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Olesno w 2023 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e563214-ff7d-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00275179

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00186848/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Olesno w 2023 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00240366

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2475000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie będzie polegało w szczególności na:

Zamówienie będzie polegało na wykonaniu prac związanych z konserwacją i utrzymaniem dróg leśnych na terenie będącym w administracji Nadleśnictwa Olesno. Prace będą miały charakter interwencyjny, co oznacza, że Wykonawca będzie zobowiązany do wykonywania częściowych uzupełnień nawierzchni dróg leśnych różnymi metodami w miejscach wskazanych przez Zamawiającego. Zamawiający określił pięć sposobów (technologii) konserwacji i wykonywania częściowych uzupełnień nawierzchni dróg, których zastosowanie precyzowane będzie w zleceniu na podstawie którego Wykonawca przystąpi do prac.
Obiektami na których przewiduje się konserwację jedną z pięciu metod (technologii) są drogi leśne wewnętrzne (w tym dojazdy pożarowe). Przedmiotowe drogi posiadają nawierzchnie tłuczniowe, żużlowe, wzmacniane gruzem budowlanym oraz gruntowe. Zamawiający zastrzega możliwość łączenia kilku metod na jednym odcinku drogi (np. wbudowanie kruszywa bazaltowego z lekkim kruszywem budowlanym)
Sposoby konserwacji i uzupełnień nawierzchni dróg leśnych (utrzymanie bieżące) technologie, zakres prac) :
1. Równanie, profilowanie, wałowanie wraz ze ścięciem poboczy dróg leśnych.
2. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) lekkim kruszywem budowlanym (np. EPO lub równoważny)
3. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem dolomitowym niesortowanym fr. 0-31,5mm.
4. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem dolomitowym niesortowanym fr. 0-63mm.
5. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem dolomitowym sortowanym fr. 31,5-63mm.
6. Naprawa uszkodzonego przepustu:
6.1. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 40cm
6.2. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 50cm
6.3. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 60cm
6.4. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 80cm
6.5. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 100cm

Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilość poszczególnych technologii (załącznik nr 2 do SWZ) w zależności od bieżących potrzeb konserwacyjno – utrzymaniowych.

W przypadku udzielenia zamówienia o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 zakres robót będzie polegał na wykonaniu prac wg w/w technologii (technologii 1-5) do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie takie może być udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy po uprzednich negocjacjach.

Zgodnie z art. 214 ust. 2 w zw. z art. 304 PZP Zamawiający określił zakres tych robót budowlanych oraz warunki, na jakich zostaną udzielone.
1) Zakres ten będzie dotyczył robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia podstawowego na odcinkach dróg leśnych Nadleśnictwa Olesno.
2) Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, o ile wynikną potrzeby związane z bieżącą naprawą i konserwacją dróg leśnych.
3) Zamówienie będzie realizowane na zasadach umowy dotyczącej zamówienia podstawowego.
4) Miejscem realizacji przedmiotowych zamówień będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Olesno.
5) Zamówienia, te udzielane. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Szczegółowy opis (dokumentacja projektowa), zestawienie ilości poszczególnych technologii (Przedmiar) oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowią załącznik nr 1 , 2 i 3 do SWZ, a podglądowa mapa obszaru Nadleśnictwa Olesno stanowi załącznik nr 11 do SWZ.

Zamawiający ma prawo wymagać od Wykonawcy pisemnych zatwierdzeń materiałowych na wbudowane materiały zaakceptowanych przez Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego.

Wykonawca we własnym zakresie zapewnia dostęp do mediów na okres prowadzonych robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1938566,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2100471,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1938566,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowa "EURO-STANDARD" Antoni Król, Andrzej Król S. K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7542626107

7.3.3) Ulica: Strzelce 53A

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-525

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1576070,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2023-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane