Przedmiot zamówienia: „Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Brodnica w roku 2024”

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00076696
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00076696/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-30 10:25
Lokalizacja
Brodnica, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb07b820-9b25-11ee-953e-c2ea26915e21
Identyfikator
365423953
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostarczania posiłków do szkółUsługi dowożenia posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

CENTRUM EKONOMI SPOŁECZNEJ BONUM W BRODNICYBrodnica, PL · lot 0
808 937,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00076696 z dnia 2025-01-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przedmiot zamówienia:

„Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Brodnica w roku 2024”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365423953

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mazurska 13

1.5.2.) Miejscowość: Brodnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 564954990

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gops@brodnica.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gopsbrodnica.naszbip.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/create/proceeding/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przedmiot zamówienia:

„Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Brodnica w roku 2024”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb07b820-9b25-11ee-953e-c2ea26915e21

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00076696

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00555033

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GOPS.ZP.321.15.2023.MP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 720370,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia:

„Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Brodnica w roku 2024”


Numer postępowania: GOPS.ZP.321.15.2023.MP
Data ogłoszenia: 15.12.2023 r.


TRYB POSTĘPOWANIA:

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie podstawowym bez negocjacji, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901 z późn. zm.) oraz Uchwała nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.
1. Przedmiotem postępowania jest usługa cateringu polegająca na zbiorowym żywieniu dzieci w placówkach oświatowych z terenu Gminy Brodnica w roku 2024.
2. Usługa cateringu – dożywiania obejmuje przede wszystkim:
2.1. Przygotowanie posiłków z komponentów zakupionych przez Wykonawcę w postaci:
a) zupy z pieczywem (1 porcja zupy gramatura min. 250 g; 1 porcja pieczywa mieszanego min. 80 g)
oraz
b) danie drugie, z zastrzeżeniem, iż:
- danie mięsne lub rybne winno się składać z: porcji mięsa lub ryby (z wykluczeniem pangi) o minimum 100 g po obróbce, z dodatku w postaci ziemniaków/zamiennie ryż lub kasza – min 200g po obróbce,
surówki lub jarzyn gotowanych – min. 100 g po obróbce lub ryżu lub kaszy o gramaturze minimum 200g po obróbce; surówki lub jarzyn gotowanych – min. 100g po obróbce oraz kompotu z owoców sezonowych lub napoju, wody (200ml).
- za dania mięsne nie uznaje się podrobów oraz kaszanki.
- danie półmięsne – typu gulasz lub potrawka z dodatkami, makaron z mięsem mielonym, pyzy z mięsem, gołąbki itp. - winno stanowić minimalną gramaturę 250g po obróbce (z wyłączeniem bigosu, fasolki po bretońsku, potraw sporządzanych na bazie podrobów, kiełbasy oraz łazanków z kapustą) + ewentualnie
surówka lub jarzyny gotowane – min. 100 g po obróbce oraz kompot z owoców sezonowych, napój lub woda (200 ml).
- - danie jarskie – typu: naleśniki z serem lub konfiturą, kopytka w sosie, pierogi, pyzy, danie z makaronem lub ryżem – winno stanowić minimalną gramaturę min. 250 g po obróbce + kompot z owoców
sezonowych, napój lub woda (200 ml).
W oparciu o jadłospis przygotowany przez Wykonawcę i zaakceptowany przez Zamawiającego.
Wykonawca gwarantuje, że wszystkie gotowe obiady dostosowane będą do wieku rozwojowego, uwzględniając potrzeby żywieniowe dzieci i młodzieży, a więc będą zawierać zachowane normy kalorii, składniki pokarmowe, wartości odżywcze i mineralno-witaminowe obowiązujące przy żywieniu dzieci i młodzieży według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
2.2. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia przygotowanych przez siebie posiłków do niżej wymienionych szkół oraz oddziałów przedszkolnych dla następującej
szacunkowej liczby dzieci:

Szkoły Podstawowe

L.p. Nazwa placówki Szacunkowa dzienna liczba posiłków/podwieczorki
1. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Szabdzie
Szabda 59, 87-300 Brodnica 90 posiłków dziennie/40 posiłek podwieczorek
2. Szkoła Podstawowa im. Królewny Anny Wazówny w Gorczenicy
Gorczenica 87, 87-300 Brodnica 45 posiłków dziennie/30 posiłek podwieczorek
3. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
Szczuka 34, 87-300 Brodnica 75 posiłków dziennie/25 posiłek podwieczorek
Razem ilość dzieci objętych dożywianiem: 210 posiłków dziennie.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

L.p. Nazwa placówki Szacunkowa dzienna liczba posiłków
1. Szkoła Podstawowa im. Królewny Anny Wazówny w Gorczenicy wraz z Przedszkolem 15 posiłków dziennie
2. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce wraz z Przedszkolem 17 posiłków dziennie
3. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Szabdzie
wraz z Przedszkolem 18 posiłków dziennie
4. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce 10 posiłków dziennie
5. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce - Szkoła Filialna w Cielętach 5 posiłków dziennie
Razem ilość dzieci objętych dożywianiem: 65 posiłków dziennie.

Łączna ilość dzieci korzystająca z obiadów w roku 2024 wyniesie szacunkowo około 275 dzieci.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 808937,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 808937,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 808937,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrum Ekonomii Społecznej Bonum

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8741764574

7.3.3) Ulica: Gajdy 3

7.3.4) Miejscowość: Brodnica

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 808937,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-01-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi