Remont drogi gminnej nr 110136C relacji Kowalewo Pomorskie - Szychowo, gmina Kowalewo Pomorskie

GMINA KOWALEWO POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00278048
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00278048/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-27 14:12
Lokalizacja
Kowalewo Pomorskie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3efb494c-e4c1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5030022196
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

COLAS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPalędzie, PL · lot 0
1 228 608,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00278048 z dnia 2023-06-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 110136C relacji Kowalewo Pomorskie - Szychowo, gmina Kowalewo Pomorskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOWALEWO POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118595

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 13

1.5.2.) Miejscowość: Kowalewo Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-410

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 56 684 10 24

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kowalewopomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kowalewopomorskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3efb494c-e4c1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 110136C relacji Kowalewo Pomorskie - Szychowo, gmina Kowalewo Pomorskie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3efb494c-e4c1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00278048

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00056384/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont drogi gminnej nr 110136C relacji Kowalewo Pomorskie - Szychowo, gmina Kowalewo Pomorskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00215943

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia: „Remont drogi gminnej nr 110136C relacji Kowalewo Pomorskie – Szychowo, gmina Kowalewo Pomorskie”.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie drogi gminnej nr 110136C relacji Kowalewo Pomorskie – Szychowo, o długości 1241 mb, zlokalizowanej na działkach nr 228 - obręb 2 Kowalewo Pomorskie, dz. nr 95, 101, 116 - obręb 0020 Szychowo.
Na przedmiotowym odcinku droga gminna posiada trzy skrzyżowania, pierwsze z drogą wojewódzką nr 554 relacji Orzechowo – Kikół (skrzyżowanie to nie jest objęte remontem). Drugie skrzyżowanie z drogą gminną nr 110731C (ul. Sienkiewicza) oraz trzecie skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2104C relacji Wielkie Rychnowo – Kowalewo Pomorskie. Obydwa te skrzyżowania są objęte zakresem prac. Przedmiotowa droga gminna zlokalizowana jest w granicach obszaru zabudowy mieszkalnej (w obszarze zabudowanym) i zabudowy rolnej. Droga posiada nawierzchnię w bardzo złym stanie technicznym oraz pobocza gruntowe z rowami.

1.1. Szczegółowy zakres prac obejmuje:
a) sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej (sfrezowany materiał będzie należał do Zamawiającego i zostanie przewieziony w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 10km),
b) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego wraz ze skropieniem międzywarstwowym,
c) wykonanie projektowanych zjazdów,
d) montaż przepustu przed skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 2104 C relacji Wielkie Rychnowo – Kowalewo Pomorskie,
e) montaż barier ochronnych na wysokości istniejących przepustów,
f) regulacja istniejących korytek ściekowych,
g) oczyszczenie istniejących rowów,
h) montaż oznakowania pionowego.
Konstrukcję drogi zaprojektowano dla kategorii ruchu odpowiadającej KR 1.

Przewidziano następujące przekroje konstrukcyjne:
a) konstrukcja nawierzchni jezdni i zjazdów:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S - gr. 4 cm - szer. 4,0 - 4,5 m
- skropienie emulsją asfaltową C60B3ZM - szer. 4,0 – 4,5 m
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC11W - gr. 4 cm- szer. 4,1 – 4,6 m
- skropienie emulsją asfaltową C60B3ZM - szer. 4,1 – 4,6 m
- sfrezowane podłoże bitumiczne - szer. 4,1 – 4,8 m
b) konstrukcja pobocza:
- pobocze z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0/31,5 mm gr. 8 cm - szer. do 0,50 m
- istniejące pobocze.

Zestawienie parametrów drogi:
- długość odcinka – 1241 mb
- powierzchnia jezdni szerokości 4,0 m – 5390 m2
- powierzchnia poboczy szerokości do 0,50 m – 1241 m2
- ilość projektowanych zjazdów – 27 szt. – 343,9 m2
- ilość rowów do oczyszczenia – 796 m
- długość korytek ściekowych do regulacji – 111 m
- długość projektowanych barier ochronnych – 144 m (po 36m na każdą stronę przepustu)
- ilość projektowanych przepustów – 1 szt. (9 m)
- długość istniejących przepustów do oczyszczenia – 130 m
- ilość słupków do znaków pionowych – 17 szt.
- ilość znaków pionowych – 23 szt.
- ilość znaków pionowych aktywnych – 2 szt.

2. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w zakresie i w sposób określony w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i sztuką budowlaną, zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego decyzjami administracyjnymi oraz na podstawie własnych oględzin i pomiarów dokonanych w terenie. Przedmiar robót należy zweryfikować i traktować, jako materiał pomocniczy do określenia wynagrodzenia ryczałtowego.

3. Wymagane jest, aby Wykonawca wykonał odcinek próbny, co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem robót. Wykonawca powinien wykonać odcinek próbny w celu: stwierdzenia czy sprzęt budowlany do układania nawierzchni bitumicznej jest właściwy, a także sprawdzenia jakości masy bitumicznej. Na odcinku próbnym Wykonawca powinien użyć takich materiałów oraz sprzętu, jakie będą stosowane do wykonywania wszystkich robót. Powierzchnia odcinka próbnego będzie wynosić do 500 m2. Odcinek próbny będzie zlokalizowany w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Wykonawca może przystąpić do wykonywania warstw nawierzchni po zaakceptowaniu tych warstw na odcinku próbnym.

4. Przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca we własnym zakresie opracuje, przekaże do zatwierdzenia i wdroży projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót. Następnie Wykonawca wykona i zapewni należytą eksploatację oznakowania tymczasowego, stanowiącego zabezpieczenie robót i ruchu zastępczego przez cały okres realizacji robót, zgodnie z projektem na warunkach określonych w zatwierdzeniu odpowiedniego organu zarządzającego ruchem. Koszty opracowania i wprowadzenia czasowej organizacji ruchu należy uwzględnić w cenie oferty.

5. Wykonawca we własnym zakresie zabezpiecza pełną obsługę geodezyjną, tj. wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. Koszty obsługi geodezyjnej należy uwzględnić w cenie oferty. Wykonawca jest odpowiedzialny za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w dokumentacji projektowej.

6. Szczegółowy zakres określa:
- przedmiar robót – załącznik nr 8 do SWZ,
- dokumentacja projektowa- załącznik nr 9 do SWZ,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1228608,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1334835,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1228608,27 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Colas Polska Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7861395883

7.3.3) Ulica: Nowa 49

7.3.4) Miejscowość: Palędzie

7.3.5) Kod pocztowy: 62-070

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1228608,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-06-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane