Wymiana nawierzchni chodnika w ul. Górna Wilda w Poznaniu

Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00278909
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00278909/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-28 09:43
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-489f8f11-f0b0-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
2090001440
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00278909 z dnia 2023-06-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana nawierzchni chodnika w ul. Górna Wilda w Poznaniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wilczak 17

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zdm.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm.poznan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-489f8f11-f0b0-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana nawierzchni chodnika w ul. Górna Wilda w Poznaniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-489f8f11-f0b0-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00278909

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00040770/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.29 Wymiana nawierzchni chodnika w ul. Górna Wilda w Poznaniu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00226588

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.UD.341.32.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wymianie nawierzchni chodnika w ul. Górna Wilda w Poznaniu (odc. od ul. Wierzbięcice do ul. Spychalskiego; strona wschodnia)
Zakres przedmiotu zamówienia:
- zabezpieczenie drzew na okres wykonywania robót 3 szt.
- roboty rozbiórkowe
- roboty ziemne
- wykonanie podbudowy betonowej gr. 22cm, 20cm, 10cm
- wykonanie nawierzchni z kostki granitowej szarej 10x10x0
- wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej 9/11 - materiał Inwestora
- wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej rzędowej 15/17
- wykonanie nawierzchni z płyt kamiennych o wymiarach 60x90x10
- przełożenie krawężników kamiennych 20x35
- wykonanie obrzeży 30x8
- regulacja wysokościowa urządzeń
- faktury integracyjne
- odtworzenie oznakowania poziomego wg. wytycznych ZDM.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty zostały odrzucone.
W ofercie Wykonawcy PUH BUD-BRUK Ryszard Mielcarek (ul. Wybickiego, 7, 64-020 Czempiń) Zamawiający stwierdził brak podpisu na formularzu ofertowym, zatem oferta nie została złożona w formie wymaganej na podstawie art. 63 ust. 2 Pzp, opisanej przez Zamawiającego w pkt 11 B SWZ. Oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust 1 pkt 3 i 6 Pzp jako niezgodna z przepisami ustawy i wymaganiami technicznymi sporządzania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi w SWZ.
Zamawiający działając na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1 Pzp wezwał Wykonawcę "M-BUD-TRANS" MICHAŁ PAWLICKI (ul. 3 Maja 10, 62-030 Luboń), do udzielenia wyjaśniań w sprawie rażąco niskiej ceny. Wykonawca nie udzielił wyjaśnień. Jako oferta zawierająca rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia oferta tego Wykonawcy został odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 Pzp w zw. z art. 224 ust. 6 Pzp.
2023-06-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane