Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego

Powiat Ostródzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00077638
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00077638/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-30 12:01
Lokalizacja
Ostróda, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e7e4e1d3-b82f-411a-984e-ad0d5f1fe585
Identyfikator
7411769645
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi gospodarki leśnej

Wykonawcy

1 przyznane

TAXUS UL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
122 527,51 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00077638 z dnia 2025-01-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Ostródzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Ostróda

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.ostroda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat.ostroda.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/powiat-ostrodzki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7e4e1d3-b82f-411a-984e-ad0d5f1fe585

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00077638

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00046891/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667310

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AN.272.1.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa (dalej UPUL), należących do osób fizycznych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego w obrębach ewidencyjnych: Miasto Ostróda, Gmina Ostróda, Miasto Miłakowo, Gmina Miłakowo, Miasto Miłomłyn i Gmina Miłomłyn, Gmina Łukta, Gmina Małdyty: w 111 obrębach i 1967 działkach, zgodnie z postanowieniami § 3 SWZ , projektem umowy (zał. nr 3 do SWZ) oraz opisem przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Obecny UPUL obowiązuje do XII 2025 r.
2. Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
1) Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych o powierzchni 2 500,5614 ha (+/- 10 %), zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (zał. nr 4 do SWZ) oraz ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U.2024.530 t.j. z dnia 2024.04.09), oraz zgodnie z aktami wykonawczymi wydanymi do tej ustawy, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz.U.2012.1302 z dnia 2012.11.26) i rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 sierpnia 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie wyposażenia technicznego i wielkości potencjału kadrowego niezbędnego do należytego i terminowego wykonywania prac urządzeniowych (Dz.U.2012.949 z dnia 2012.08.22).
Okres obowiązywania uproszczonych planów urządzenia lasu należy przyjąć na 10 lat, licząc od dnia ich zatwierdzenia przez Starostę Ostródzkiego. Obecny UPUL obowiązuje do XII 2025 r.
2) Uzgodnienie z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Warmińsko – Mazurskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Olsztynie konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
3) W razie konieczności – przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2024.1112 t.j. z dnia 2024.07.25) oraz aktami wykonawczymi wydanymi do tej ustawy, w tym opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 122527,51 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 210647,29 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 122527,51 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Taxus UL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 141528884

7.3.3) Ulica: Ochocka 14

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 122527,51 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi