Budowa skateparku na terenie Dzielnicy Wilanów.

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00282290
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00282290/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-29 14:12
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2d723834-d3a8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00282290 z dnia 2023-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa skateparku na terenie Dzielnicy Wilanów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

1.3.) Oddział zamawiającego: Dzielnica Wilanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Franciszka Klimczaka 2

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-797

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wilanow.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wilanow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa skateparku na terenie Dzielnicy Wilanów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d723834-d3a8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00282290

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030661/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 Budowa obiektu małej architektury - skate parku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00168435

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 20/WIR/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1182717,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja obiektu małej architektury - skateparku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną
na działce nr ew. 95 z obrębu 1-10-25 zlokalizowanej na terenie Dzielnicy Wilanów w Warszawie opisanego dokumentacją
projektową. Dostępność dla osób niepełnosprawnych na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia
2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz.U. 2022 poz. 1225).
Przedmiot zamówienia obejmuje między innymi realizację:
a) placu pod skatepark z nawierzchnią
• w postaci płyty żelbetowej z betonu C30/37 o grubości 15cm
• nawierzchnia bezpieczna tartanowa, w kolorze czerwonym,
• warstwa wierzchnia z EPDM, warstwa amortyzująca z EPDM lub równoważna ,
• nawierzchnia mineralna, wierzchnia warstwa nawierzchni mineralnej o frakcji
0-8mm,
b) monolitycznych elementów skateingowych wylewanych na miejscu z betonu klasy C35/45, część z nich barwionych w
masie
• quoter’y najazdowe wokół drzew, rampy o wysokości 1,1 m
• górki najazdowej- speedbump wykonanej z betonu barwionego w masie,
• bowl do jazdy o głębokości 70 cm,
• ścianka wspinaczkowa o wys. 2,5 m wymurowana z cegły,
c) małej architektury,
• betonowe ławy z betonu architektonicznego na kształt „gałęzi”,
• koszy na odpady z daszkiem, model analogiczny do istniejących koszy na terenie szkoły,
• stojaki na rowery, konstrukcja stalowa, gumowa, kotwione pod nawierzchnię
d) zieleni z przygotowaniem podłoża pod nasadzenia drzew, zieleni niskiej (krzewniki okrywowe, byliny, trawy ozdobne) i
trawnika z rolki,
e) oświetlenie Skateparku,
• lampy licowane z nawierzchnią zielona, stanowiące oświetlenie drzew oraz zieleni
• lampy wysokie, stanowiące oświetlenie skateparku
Roboty budowlane winny być zrealizowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej przy zastosowaniu
obowiązujących przepisów, norm i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, w oparciu o dokumenty zamówienia.
Szczegóły realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w opisie
przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ, dokumentacji przedmiotu zamówienia (projekt, SWIORB),
stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ oraz wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Z uwagi, iż Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołał
się do nazw własnych, znaków towarowych. W związku z tym Zamawiający wskazał parametry stosowane w celu oceny
równoważności, Wykaz równoważności stanowi część Załącznika nr 6 do SWZ (plik: Wykaz_rownowaznosci).
Wykonawca zobowiązany jest, w przypadku zaoferowania produktów równoważnych, do złożenia wraz z ofertą wykazu
oferowanych produktów równoważnych wraz z kartami katalogowymi producenta/sprzedawcy tych produktów
potwierdzającymi parametry równoważności.
Zamawiający dopuszcza uzupełnienie lub złożenia na wezwanie wyłącznie brakujących kart katalogowych.
W przypadku niezłożenia przez Wykonawcę wykazu oferowanych produktów równoważnych, poczytuje się w razie
wątpliwości, że Wykonawca oferuje wykonania niniejszego zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową bez stosowania
produktów równoważnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty (art. 255 pkt 3 ustawy).
Zamawiający przed otwarciem ofert opublikował kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia: 1.454.742,80 PLN.
W wyznaczonym terminie składania ofert wpłynęły oferty:
Nr Nazwa (firma) i adres Wykonawcy Wartość (PLN)
1 TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, 2 315 519,28
2 Firma KEMWIS Krzysztof Michnowski, ul. Ogińskiego 9/92, 03-318 Warszawa, 1 555 950,00
3 Lider konsorcjum: OSKARBUD Sp. z o.o., ul. Puławska 77 lok. U5, 02-595 Warszawa; Członek konsorcjum: OSKARBUD ARTUR STOLARZAK, ul. ks.Augustyna Kordeckiego 11, 05-230 Kobyłka, 1 349 599,67
W trakcie badania i oceny ofert Zamawiający odrzucił następujące oferty Wykonawców:
- Pana Krzysztofa Michnowskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą KEMWIS Krzysztof Michnowski na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy;
- Konsorcjum: Oskarbud Sp. z o.o., Oskarbud Artur Stolarzak na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b i c ustawy oraz art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy.
Po odrzuceniu ofert ww. Wykonawców, najkorzystniejszą ofertą w niniejszym postępowaniu została oferta Wykonawcy Topatotera Sp. z o.o., z ceną ofertową brutto w wysokości 2.315.519,28 PLN, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowania przedmiotowego zamówienia.
Zamawiający kierując się zasadą osiągania najlepszych efektów z danych nakładów oraz optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu zamierzonego celu, nie może zwiększyć kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1.454.742,80 PLN, do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z tym, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy unieważnił postępowanie nr 20/WIR/2023 pn. Budowa skateparku na terenie Dzielnicy Wilanów.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1349599,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2315519,28 PLN

2023-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane