„Amfiteatr pełen życia”

Gmina Dąbrowa Górnicza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00282719
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00282719/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-29 17:32
Lokalizacja
Dąbrowa Górnicza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d6add5c-ddc1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6292462689
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie altanRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00282719 z dnia 2023-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Amfiteatr pełen życia”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa Górnicza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255312

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Graniczna 21

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@dg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Amfiteatr pełen życia”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d6add5c-ddc1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00282719

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00028845/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Amfiteatr Pełen Życia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00181041

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.WIR.271.4.13.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie za wynagrodzeniem na rzecz Zamawiającego robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Amfiteatr pełen życia” obejmujących:
1.1. Dostawę oraz montaż tężni solankowej wraz z zespołem pergoli towarzyszących obiektowi tężni,
1.2. Dostawę i montaż obiektów małej architektury (ławek parkowych, ławek parkowych o podwyższonym siedzisku, ławek parkowych indywidualnych przy obiekcie tężni, placyku parkingowego dla rowerów wraz ze stojakami, tablic informacyjnych).
1.3. Budowę ciągów komunikacyjnych wraz z układem ciągów pieszych umożliwiających poruszanie się osób ze specjalnymi potrzebami.
1.4. Budowę instalacji oświetlenia parkowego.
1.5. Budowę zjazdu z drogi ul. Al. Zwycięstwa na potrzeby dojazdu do tężni wyłącznie dla służb technicznych.
1.6. Budowę miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.
1.7. Przeniesienie kolidujących ławek betonowych do nowej lokalizacji zgodnie z częścią rysunkową.
1.8. Budowę infrastruktury technicznej tężni ( zbiornika wraz z armaturą i instalacjami zasilającymi).
1.9. Budowę przyłącza wody.
1.10. Budowę przyłącza elektrycznego wraz z instalacją (oświetlenie terenu, szafki elektryczne dla potrzeby imprez okolicznościowych jak i dedykowane do obsługi technicznej tężni.
1.11. Wykonanie uzupełnienia trawników zgodnie z zagospodarowaniem terenu, a także w miejscu prowadzenia prac budowlanych,
1.12. Wykonanie informacji wizualnej w formie układu liter przestrzennych z napisem "ZĄBKOWICE" mocowanych na podkonstrukcji do pergoli nad tężnią.
1.13. Wprowadzenie stałej organizacji ruchu.
2. Szczegółowy zakres robót zawiera załącznik do 6 do SWZ- dokumentacja techniczna.
3. Roboty budowlane należy realizować zgodnie z:
3.1. złożoną ofertą
3.2. wymaganiami Zamawiającego określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia,
3.3. postanowieniami zawartymi w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ,
3.4. przedmiarami robót,
3.5. specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
3.6. dokumentacją projektową
3.7. obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej.
4. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z:
4.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane.
4.2. Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych.
4.3. Ustawą z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów.
4.4. Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
4.5. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
4.6. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
4.7. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
4.8. Zarządzeniem nr 1686.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej z dnia 07.04.2021 roku w sprawie: ochrony zadrzewień na placu budowy.
4.9. Ujednoliconym Katalogiem Elementów Małej Architektury dla Dąbrowy Górniczej – stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
5. Wymóg dostępności dla osób niepełnosprawnych.
5.1. Wszystkie nawierzchnie musza być równe, antypoślizgowe i dobrze odprowadzające wodę. Układ ciągów pieszych winien umożliwiać poruszanie się osobom ze specjalnymi potrzebami.
5.2. Ciąg pieszy winien posiadać szer. 2,5 m z oznakowaniem poziomym dla osób niepełnosprawnych w postaci pasa płytek chodnikowych integracyjnych prowadzących.
5.3. Na fragmencie chodnika w części zachodniej należy zastosować kostkę uszorstnioną.
5.4. Przy istniejących schodach należy wymienić istniejącą kostkę na integracyjną koloru żółtego przed rozpoczęciem biegu schodów i spoczynków. Krawędzie schodów winny być pomalowane farbą do betonu w kolorze żółtym.
5.5. Przy placu głównym projektuje się dodatkowe dwa stanowiska dla osób niepełnosprawnych na wózkach.
5.6. W obrębie amfiteatru należy zapewnić miejsca do odpoczynku wyposażone w ławki z oparciami oraz podłokietnikami ułatwiającymi siadanie i wstawanie. Dopuszcza się zastosowanie typowych ławek parkowych z uwzględnieniem zakresu dla osób ze szczególnymi potrzebami (wyższe siedzisko ~52 cm, poręcze, miejsce dla parkowania dla osoby na wózku).
Miejsce postoju dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim powinno mieć głębokość co najmniej 140 cm i szerokość 90 cm.
5.7. Tablica informacyjna wraz ze wskazaniem kierunku dojścia do tężni i amfiteatru musi zostać zamontowana na wysokości umożliwiającej odczyt osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich oraz posiadać czytelną czcionkę.
II. GWARANCJA I RĘKOJMIA
1. Na przedmiot umowy, ustala się okres gwarancji jakości minimum 3 lata i maksimum 7 lat licząc od daty podpisania protokołu odbioru wykonania przedmiotu umowy.
2. Na przedmiot umowy Wykonawca udziela rękojmi za wady na okres równy deklarowanemu okresowi gwarancji jakości.
3. Szczegółowe zapisy dot. gwarancji i rękojmi zawiera §17 projektu umowy.
4. Gwarancja jakości będzie stanowić kryterium oceny ofert zgodnie z Rozdziałem XI pkt 4.2. SWZ.
III. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE
1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła
lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich
samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez
niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca
załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
4. Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej.
5. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż
powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i zatwierdzenia. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do przedmiotowego postępowania została złożona 1 oferta deklarująca kwotę z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia w wysokości 1.346.251,73 złotych, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 890.195,78 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Wobec powyższego zaistniała przesłanka unieważnienia, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1346251,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 134625,73 PLN

2023-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane