Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Rudlice
Gmina Ostrówek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00283316
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00283316/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-30 10:04
- Lokalizacja
- Ostrówek, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f2f44cdb-efe1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8321965142
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00283316 z dnia 2023-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Rudlice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ostrówek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934690
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ostrówek
1.5.2.) Miejscowość: Ostrówek
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-311
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 43 841 50 26
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug_ostrowek@interia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ostrowek.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f2f44cdb-efe1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Rudlice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2f44cdb-efe1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00283316
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039254/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Rudlice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00211961
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DG.7011.36.5/1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2. W ramach rozbudowy oczyszczalni ścieków przewiduje się budowę nowych obiektów tj.:
1) stacja zlewcza ścieków dowożonych (1)
− konstrukcja kontenerowa z poszyciem z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej o wymiarach 4,0m x 2,4m x 3,2m (dł. szer. wys.)
− powierzchnia zabudowy – 9,6 m2
− kubatura - 30,8 m3
− posadowienie na płycie fundamentowej
2) taca ociekowa ścieków dowożonych (2)
− konstrukcja żelbetonowa o wymiarach - 6,5m x 4m (dł. szer.)
− powierzchnia zabudowy - 26 m
3) sitopiaskownik (4)
− konstrukcja kontenerowa z poszyciem z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej o wymiarach - 2,3m x 2,0m x 3,26m (dł. szer. wys.)
− powierzchnia zabudowy - 4,6 m2
− kubatura – 14,8 m3
− posadowiona na koronie istniejącego reaktora biologicznego BIO 200
− posadowienie na płycie fundamentowej.
4) pomieszczenie techniczne z urządzeniami odwadniania osadu (7)
− konstrukcja stalowa poszyta płytą warstwową z rdzeniem z wełny mineralnej o wymiarach 6,6m x 6,0m x 4,72m (dł. szer. wys.)
− powierzchnia zabudowy – 39,6 m
− kubatura – 186,4 m3
− posadowienie na płycie fundamentowej.
5) wiata odbioru osadu (8)
− konstrukcja ścian z trzech stron do wysokości 1,8 m – żelbetowa, powyżej konstrukcja stalowa poszyta blachą trapezową o wymiarach – 6,6 x 4,0 x 4,85 (dł. szer. wys.).
− powierzchnia zabudowy – 26,4 m2
− kubatura – 124,7 m3
− posadowiona na płycie fundamentowej.
6) wiata magazynowa (9)
− konstrukcja stalowa poszyta blachą trapezową w części magazynowej osadów odwodnionych o wymiarach – 7,0m x 6,54m (dł. szer.). Ściany do wysokości 1,8m w konstrukcji żelbetowej. Wymiary całkowite – 16,0m x 7,0m x 6,1m (dł. szer. wys.).
− powierzchnia zabudowy – 112 m2
− kubatura – 618,2 m3
− posadowiona na stopach fundamentowych, a w części magazynowej osadów odwodnionych na płycie fundamentowej.
7) reaktory biologiczne SBR I i SBR II (10 i 11)
− konstrukcja żelbetonowa cylindryczna przykryta zadaszeniem lekkim z plandeki. Izolowana i poszyta w części nadziemnej blachą trapezową o wymiarach średnica x wysokość ponad gruntem x wysokość całkowita 10,7m x 5,21m x 6,21m
− powierzchnia zabudowy – 89,9 m2 x 2 szt. – 179,8 m2
− kubatura – 413,5 m3 x 2 szt. – 827 m3
− posadowiona na płytach fundamentowych.
8) podziemny zbiornik magazynowy na wody deszczowe (12)
− konstrukcja cylindryczna pozioma z PEHD o wymiarach 2,0m x 8,4m (średnica x długość)
− powierzchnia zabudowy – 16,8 m2
− pojemność – 25 m3
− posadowiony w gruntach i zabezpieczony płytą dociążającą.
9) plac manewrowy (13)
− konstrukcja z kostki brukowej Behaton na podbudowie z kruszywa o wymiarach – 24,37m x 16,0m
− powierzchnia zabudowy – 389,92 m2
10) boks na skratki (14)
− konstrukcja stalowa składa się z czterech profili 60 x 60 mm, o wymiarach 2,4m x 1,3m x 2,5m ( dł. szer. wys.). Dach jednospadowy pokryty blachą trapezową.
− ogrodzony z trzech stron siatką
− kubatura – 7,58 m3
− powierzchnia zabudowy – 3,12m2
− posadowiony na istniejącej płycie betonowej.
W zakres zamówienia wchodzi również:
a) Przeprowadzenie rozruchu całej oczyszczalni,
b) Rozruch końcowy zostanie uznany za zakończony, gdy jakość ścieków oczyszczonych na wylocie spełniać będzie parametry określone w pozwoleniu wodno – prawnym, a wskaźniki jakości ścieków zostaną potwierdzone trzykrotnymi średniodobowymi badaniami (pobór i badanie zostanie wykonane przez akredytowane laboratorium) w odstępach 14 – dniowych, zgodnymi z wymaganiami pozwolenia wodno – prawnego,
c) Przeprowadzeniu szkolenia dla obsługi oczyszczalni,
d) Wykonaniu dokumentacji powykonawczej,
e) Uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie,
f) Przygotowanie oznakowania nowo wybudowanych i przebudowanych obiektów oraz dostarczeniu nowego schematu oczyszczalni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 6 029 500,00 zł brutto.Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowych jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6943350,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10174806,00 PLN
| 2023-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |