Zabezpieczenie, wzmocnienie i renowacja odcinka muru obronnego z basztą Zwinger w Ośnie Lubuskim – etap V

Gmina Ośno Lubuskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00284603
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00284603/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-30 14:28
Lokalizacja
Ośno Lubuskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-73877cda-f47a-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
5980009313
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

WIESŁAW WIDAKraków, PL · lot 0
79 517,56 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00284603 z dnia 2023-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabezpieczenie, wzmocnienie i renowacja odcinka muru obronnego z basztą Zwinger w Ośnie Lubuskim – etap V

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ośno Lubuskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Ośno Lubuskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 69-220

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 957576029

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@osno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/osno/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zabezpieczenie, wzmocnienie i renowacja odcinka muru obronnego z basztą Zwinger w Ośnie Lubuskim – etap V

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73877cda-f47a-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00284603

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00023890/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zabezpieczenie, wzmocnienie i renowacja odcinka muru obronnego z basztą Zwinger w Ośnie Lubuskim – etap V

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00223142

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zabezpieczenie, wzmocnienie i renowacja odcinka muru obronnego z basztą Zwinger w Ośnie Lubuskim – etap V”.
2. Zadanie obejmuje konserwację muru kurtynowego z obu stron od baszty Zwinger w kierunku półbaszty Katowskiej na odcinku o długości około 14 mb do wysokości ceglanej nakrywy oraz konserwację dolnej, kamiennej część baszty Zwinger od strony wewnętrznej (od strony ul. Strażniczej), w tym m.in.:
a) ustawienie niezbędnych rusztowań;
b) oczyszczenie powierzchni murów w miejscach łatwo dostępnych przy użyciu szczotek stalowych, usunięcie roślinności z muru;
c) wykucie starych spoin na zaprawie cementowo-wapiennej murów z cegły zabytkowej – usunięcie wierzchniej wtórnej spoiny cementowej;
d) czyszczenie ścierne lub chemiczne murów – oczyszczenie muru kamiennego z kurzu, brudu, luźnych fragmentów przy użyciu pary wodnej i sprężonego powietrza;
e) wykonanie zabiegu dezynfekcji muru kamiennego preparatem bioaktywnym;
f) zniszczenie żywotności mikroorganizmów w porach kamienia metodą chemiczną (dezynfekcja) – kamień nieporowaty; wykonanie dezynfekcji preparatem bioaktywnym - granit i podobne;
g) wzmocnienie i konsolidacja spoin w kamiennym wątku muru preparatem krzemoorganicznym;
h) spoinowanie murów z kamienia drobnego o przekroju spoiny do 0.01 m2 bez wykucia spoin – uzupełnienie spoinowania dobraną pod względem fakturalnym i kolorystycznym spoiną trassową z dodatkiem piasku płukanego; (naśladowcze uzupełnienie spoinowania murów);
i) uporządkowanie terenu budowy wraz z wywiezieniem odpadów.
3. Szczegóły rozwiązań projektowych zawiera projekt budowlany. Prace konserwatorskie opisane w programie prac konserwatorskich (załącznik do projektu budowlanego) należy wykonać jedynie w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik
nr 10 do SWZ oraz przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. Poglądowy zakres zaznaczony został na załączonych zdjęciach.
4. Mury obronne zostały wpisane do rejestru zabytków (w tym odcinek muru z basztą Zwinger), KOK-I-33/76. Mur zlokalizowany jest na obszarze Starego Miasta w Ośnie Lubuskim, tj. w obszarze objętym ochroną konserwatorską – historyczny układ urbanistyczny miasta Ośno Lubuskie nr rej. 57 III-19/59, 2163/75, KOK-I-11/76. Na obszarze inwestycji znajduje się stanowisko archeologiczne nr 5 na obszarze AZP 51-08/5.
5. Przy realizacji zamówienia należy bezwzględnie stosować się do zaleceń konserwatorskich zawartych w decyzji ZN-G.5142.1.2018 z dnia 25.01.2018 r. (ze zm.).
6. W przypadku, gdy jakikolwiek element opisu przedmiotu zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, wymaganiach normatywnych itp. Powyższe należy rozumieć jako preferowanie typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Elementy równoważne posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w dokumentacji zamówienia standardów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79517,56 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 126384,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79517,56 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma budowlano-konserwatorska "VIBUD" mgr inż. Wiesław Wida

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9451233107

7.3.3) Ulica: Pleszowska 16/2

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-228

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79517,56 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2023-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane