Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego

GMINA WYŚMIERZYCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00284725
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00284725/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-06-30 15:00
Lokalizacja
Wyśmierzyce, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a240a14-0b55-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7981457693
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszegoWznoszenie barier drogowychWyrównywanie terenu ogrodówInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00284725 z dnia 2023-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WYŚMIERZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223422

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 75

1.5.2.) Miejscowość: Wyśmierzyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-811

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 6157003

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umwysmierzyce@wysmierzyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wysmierzyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a240a14-0b55-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a240a14-0b55-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00284725

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038804/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa dróg miejskich - bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROA.271.03.03.2023.JW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie następujących zadań w ramach inwestycji „Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego”:

Zadanie nr 1: Przebudowa drogi gminnej, ul. Sosnowej w Wyśmierzycach.
Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na:
- wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
- realizacji robót budowlanych dla planowanej inwestycji:

„Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego” - Zadanie nr 1 „Przebudowa drogi gminnej, ul. Sosnowej w Wyśmierzycach w formule zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa mazowieckiego, w powiecie białobrzeskim, w miejscowości Wyśmierzyce, dz. nr ew. 3423/4, 3443, 3457, 3458 i 3460 o. Wyśmierzyce. Lokalizację przedstawiono na załączniku graficznym.

Wszystkie informacje dotyczące tego zadania zostały zawarte w załącznikach do SWZ:
- Załącznik nr 10.1 - PFU ul. Sosnowa
- Załącznik nr 10.2 - Przedmiar robót ul. Sosnowa,
- Załącznik nr 13 – Załącznik graficzny

UWAGA!
Zamawiający rezygnuje z prac związanych z zabezpieczeniem drzew, karczowaniem drzew oraz z wykonania pasa zieleni na ul. Sosnowej w Wyśmierzycach. Pozycje te są ujęte w przedmiarze robót.

Zadanie nr 2: Przebudowa drogi gminnej, ul. Tadeusza Kościuszki w Wyśmierzycach
Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na:
- wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
- realizacji robót budowlanych dla planowanej inwestycji:

„Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego” - Zadanie nr 2 „Przebudowa drogi gminnej, ul. Tadeusza Kościuszki w Wyśmierzycach w formule zaprojektuj i wybuduj”.
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa mazowieckiego, w powiecie białobrzeskim, w miejscowości Wyśmierzyce, dz. nr ew. 1848 i 1853 o. Wyśmierzyce. Lokalizację przedstawiono na załączniku graficznym.

Wszystkie informacje dotyczące tego zadania zostały zawarte w załącznikach do SWZ:
- Załącznik nr 11.1 - PFU ul. Tadeusza Kościuszki,
- Załącznik nr 11.2 - Przedmiar robót ul. Tadeusza Kościuszki,
- Załącznik nr 13 – Załącznik graficzny

Zadanie nr 3: Przebudowa drogi gminnej, ul. Marii Konopnickiej w Wyśmierzycach
Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na:
- wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
- realizacji robót budowlanych dla planowanej inwestycji:

Przebudowa dróg miejskich – bezpieczne ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego i kołowego”
Zadanie nr 3 „Przebudowa drogi gminnej, ul. Marii Konopnickiej w Wyśmierzycach w formule zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa mazowieckiego, w powiecie białobrzeskim, w miejscowości Wyśmierzyce, dz. nr ew. 1188 o. Wyśmierzyce. Lokalizację przedstawiono na załączniku graficznym.

Wszystkie informacje dotyczące tego zadania zostały zawarte w załącznikach do SWZ:
- Załącznik nr 12.1 - PFU ul. Marii Konopnickiej,
- Załącznik nr 12.2 - Przedmiar robót ul. Marii Konopnickiej,
- Załącznik nr 13 – Załącznik graficzny

Zadanie nr 4: Przebudowa ciągu komunikacyjnego - ul. Piaskowa w Wyśmierzycach.
Przedmiotem inwestycji jest: przebudowa ciągu komunikacyjnego ul. Piaskowa w m. Wyśmierzyce, gmina Wyśmierzyce, powiat białobrzeski województwo mazowieckie o następujących parametrach:
– Szerokość jezdni: 5,0÷6,00m
– Szerokość pobocza: 0,75m
– Grupa nośności podłoża: G1-2
– Nawierzchnia jezdni: Kostka brukowa betonowa gr.8cm
– Nawierzchnia poboczy: Kruszywo łamane 0/31,5mm
– Nawierzchnia chodnika: kostka brukowa betonowa wibropr. grub. 8cm
– Odwodnienie: Powierzchniowe spadkami podłużnymi i poprzecznymi wzdłuż krawężnika

Wszystkie informacje dotyczące tego zadania zostały zawarte w załącznikach do SWZ:
- Załącznik nr 8.1 – Ogólna charakterystyka, ul. Piaskowa
- Załącznik nr 8.2 - Opis techniczny, ul. Piaskowa,
- Załącznik nr 8.3 - Przedmiar robót, ul. Piaskowa,
- Załącznik nr 13 – Załącznik graficzny

Zadanie nr 5: Przebudowa drogi gminnej - Osiedle Św. Floriana na działce o nr ew. 771/38. Przedmiotem inwestycji jest: przebudowa drogi gminnej – Osiedle Św. Floriana, ul. Św. Floriana w m. Wyśmierzyce, gmina Wyśmierzyce, powiat białobrzeski, województwo mazowieckie, o następujących parametrach:
– Szerokość jezdni: 5,00m
– Szerokość chodników: 2x2,00m
– Grupa nośności podłoża: G1-2
– Nawierzchnia jezdni: kostka betonowa wibropr. gr. 8cm
– Podbudowa pod jezdnią: grunt stab. cem. +2 warstwy kr. łam. 0/63m i 0/31,5mm grub. 15cm i 8cm
– Nawierzchnia chodnika: kostka brukowa betonowa wibropr. gr. 8cm
– Odwodnienie: Powierzchniowe poprzez spadki poprzeczne i podłużne

Wszystkie informacje dotyczące tego zadania zostały zawarte w załącznikach do SWZ:
- Załącznik nr 9.1 - Ogólna charakterystyka, ul. Św. Floriana,
- Załącznik nr 9.2 - Przedmiar robót, ul. Św. Floriana,
- Załącznik nr 13 – Załącznik graficzny

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45236230-1 - Wyrównywanie terenu ogrodów

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 ust. 3) przywołanej na wstępie ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający informuje, że na sfinansowanie tego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę brutto 4 933 255,78 zł. W przedmiotowym postepowaniu wpłynęły 2 oferty. Oferta niepodlegająca odrzuceniu z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, tym samym unieważnia powyższe postepowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5774850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6196973,34 PLN

2023-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane