Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu
PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA W NOWYM SĄCZU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00284833
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00284833/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-06-30 16:20
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e794fc0-0647-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7342660140
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00284833 z dnia 2023-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA W NOWYM SĄCZU
1.3.) Oddział zamawiającego: PBW Nowy Sącz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000714952
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jagiellońska 61
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pbwnowysacz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pbwnowysacz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e794fc0-0647-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e794fc0-0647-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00284833
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00054871/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń PBW w Nowym Sączu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00260053
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PBW.IIIK-271-7-23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.2.Zamawiający dokonał podziału przedmiotowego zamówienia na 2 części. Część I - Modernizacja pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.
3. W ramach realizacji zamówienia w zakresie Części I Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania m.in. następujących prac:
- demontażu części stolarki,
- rozbiórki ścian i ścianek, wykucia otworów drzwiowych,
- rozbiórki części posadzek z PVC i płytek ceramicznych,
- demontażu instalacji wod-kan,
- ścianek działowych, uzupełnienia otworów,
- tynków, okładziny ceramicznej ścian,
- posadzek: gres, wykładzina dywanowa, deska dębowa 3 - warstwowa,
- regeneracji posadzek lastryko,
- okładzin ściennych z płytek,
- montażu stolarki drzwiowej, okiennej, ścianek z drzwiami,
- wykonania sufitu podwieszonego,
- malowania wraz z przygotowaniem powierzchni,
- wykonania instalacji sanitarnych z montażem przyborów,
- wykonania instalacji elektrycznych.
4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji inwestycji zostały określone w Załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 464243,39 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja i dostosowanie pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.2.Zamawiający dokonał podziału przedmiotowego zamówienia na 2 części. Część II - Remont filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rabce Zdrój.
3. W ramach realizacji zamówienia w zakresie Części II Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania m.in. następujących prac:
- rozebrania sufitu podwieszonego i wykonania nowego,
- uzupełnienia posadzki po rozebranej ladzie (likwidacja lady szatniowej - zostanie dokonana przez właściciela budynku, przed rozpoczęciem remontu),
- podwyższenia ścianek oddzielających pomieszczenie techniczne i gospodarcze do poziomu nowego sufitu,
- wydzielenia wiatrołapu - zabudowa aluminiowa,
- wymiany instalacji elektrycznej,
- montażu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
- demontaż grzejników rurowych, montażu grzejników panelowych w strefie okiennej,
- likwidacja pomieszczenia gospodarczego,
- uzupełnienia tynków,
- malowania.
4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji inwestycji zostały określone w Załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.5.) Wartość części: 75974,46 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 29.06.2023 r., do godz. 10:00 wpłynęły następujące oferty:
w zakresie Części I - Modernizacja pomieszczeń Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu
1) oferta złożona przez Wykonawcę: Tomasza Olchawę, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: MALBUD Zakład Usług Remontowo – Budowlanych Tomasz Olchawa, ul. Kusocińskiego 17, 33-300 Nowy Sącz
Cena ofertowa za wykonanie całości zamówienia (zamówienie podstawowe + zamówienie opcjonalne) - 613 758,49 zł brutto, w tym:
Wartość zamówienia podstawowego: 555 096,95 zł brutto
Wartość zamówienia opcjonalnego: 58 661,54 zł brutto
2) oferta złożona przez Wykonawcę: Mariusza Urygę, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą URYŚ-FLIZ Mariusz Uryga, Jamnica 194, 33-300 Nowy Sącz
Cena ofertowa za wykonanie całości zamówienia (zamówienie podstawowe + zamówienie opcjonalne) – 840 090,00 zł brutto, w tym:
Wartość zamówienia podstawowego: 805 650,00 zł brutto
Wartość zamówienia opcjonalnego: 34 440,00 zł brutto
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust.4 ustawy, przed otwarciem ofert, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 545 000,00 zł brutto, w tym na zamówienie podstawowe 450 000,00 zł brutto w zakresie Części I.
Wobec powyższego, jako że ceny złożonych ofert w zakresie Części I przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie w zakresie każdej Części na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 29.06.2023 r., do godz. 10:00 wpłynęły następujące oferty:
w zakresie w zakresie Część II - Remont filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rabce Zdrój
1) oferta złożona przez Wykonawcę: Rafała Koniecznego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: Rafał Konieczny „PROFES” Firma Remontowo Budowlana, 34-713 Skawa 79B
Cena złożonej oferty: 168 745,94 zł brutto
2) oferta złożona przez Wykonawcę: Mariusza Urygę, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą URYŚ-FLIZ Mariusz Uryga, Jamnica 194, 33-300 Nowy Sącz
Cena złożonej oferty: 127 920,00 zł brutto
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust.4 ustawy, przed otwarciem ofert, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 545 000,00 zł brutto, w tym: 95 000,00 zł brutto na Część II.
Wobec powyższego, jako że ceny złożonych ofert w zakresie Części II przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie w zakresie każdej Części na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy
| 2023-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |